Anny´s Winter Orange cornus sanguinea svíb C3L/ 50-60

Anny´s Winter Orange cornus sanguinea svíb C3L/ 50-60

Počet hodnotení: 0 Objednávky (5)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 240520006
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Anny´s Winter Orange cornus sanguinea svíb má krásne žiarivé oranžovo červené sfarbenie vetví počas celého roka. Vytvára pekný kontrast aj na jeseň keď sa lístie sfarbuje do oranžová. Kvitnutie začína začiatkom júna, farba kvetu je biela, veľkosť ...

Popis produktu

Anny´s Winter Orange cornus sanguinea svíb má krásne žiarivé oranžovo červené sfarbenie vetví počas celého roka. Vytvára pekný kontrast aj na jeseň keď sa lístie sfarbuje do oranžová. Kvitnutie začína začiatkom júna, farba kvetu je biela, veľkosť 2-5 cm a v polovici leta sa tvoria tmavo fialové bobule. Tie sú vhodné ako potrava pre vtákov, kvetinky lákajú motýle. 

Cornus po slovensky svíb alebo drieň je opadavý a rozložitý ker, má dobrý silný vzrast. Dorastá do výšky a šírky 1.2 m. Sadíme na chránené stanovištia, na slnko až polotieň, ktorý je dobrý pre sfarbenie lístia. Pôdna vlhkosť je dobrá normálna až vlhká, pôdne pH mierne kyslé až mierne zásadité. Zásobenie živinami je vhodné stredné až vyššie, na pôdnu štruktúru nie je náročný, dobrý v suchých aj vlhkých pôdach. Je vhodný na pestovanie v solitéroch alebo v skupinkách. 

Tvar je dobré udržať a pri neželaných stonkách, je dobré ich odstrániť. Strihanie je vhodné začiatkom jary, predtým ako začinajú púčiť. Odporúča sa každé 2-3 ostrihať vetvy v jednej rovine aby sa opäť zvýraznila tmavo červená farba. Toto spôsobuje predĺženie kvitunie kvetov a tvorbe bobúl. Druhý spôsob je strihanie starých stoniek, aspoň štrťku stoniek, ročne. Ker je dobre udržatelný a ľahký na pestovanie. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Detvan ríbezla červená poloskorá sladkokyslá
Elsanta jahoda stredne skorá multipack 10 ks
Evie 2 jahody stálerodiace kontajner P9 1 ks