Dente di Cavallo granátové jablko exoticke ovocie

Dente di Cavallo granátové jablko exoticke ovocie

Počet hodnotení: 0 Objednávky (4)
Kód produktu: 0505001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Granátové jablko Punica Granatum Dente di Cavallo je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená aj ako izbová či prenosná ras...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Granátové jablko Punica Granatum Dente di Cavallo je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená aj ako izbová či prenosná rastlina. Kvety má krásne, kvitnú od júna, sfarbenie do šarlatovo červena ( podobné fuchsií). Plody dozrievajú okolo septembra v 4-5 roku. Sú červené, veľké ako jablko aj väčší podobného tvaru. Vnútri ukrýva červené malé šťavnaté semiačka.
Kvitne dlhšiu dobu a na zimu opadajú listy. Na pestovanie je nenáročný, potrebuje slnečné stanovište, záhradný substrát, prihnojovanie a veľký kvetináč, ktory bude stáť napr. pri stene kde sa drží vlhkosť. Dôležité je zalievanie na jar a v lete, na zimu sa schováva na prezimovanie napr. do pivnice na tmavé miesto. 
Stromček je možno tvarovať, slabé výhonky sa zostrihavajú a pravidelným strihaním sa tvaruje buš na tvarovaný kríčk alebo stromček na kmienku. 
Na jar po prezimovaní je dôležité priniesť stromček do teplej miestnosti a zalievať, aby narašil nové listy. Von sa dostane až keď vyrašia pevné prvé listy a pomaly sa presúva do polotieňa a neskôr aj na silnejšie slnko, ale postupne po pár hodinách. 
Škodcami trpí ojedinele až žiadnymi. Strom dorastá do výšky 5m.

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha