Mulle moruša zakrpatená kontajner C12L výška kmienika 150cm

Mulle moruša zakrpatená kontajner C12L výška kmienika 150cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Kód produktu: 220720230001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Morus accidosa MULLE je kompaktná veľkoplodá moruša, ktorá pre svoj slabý vzrast je vhodná aj do malých záhrad alebo na balkóny a terasy v nádobach, dosahuje výšku okolo 4 metrov. Pre dobrú znášanlivosť na rez, dá sa udržať aj v ešte menšej forme....

Popis produktu

Morus accidosa MULLE je kompaktná veľkoplodá moruša, ktorá pre svoj slabý vzrast je vhodná aj do malých záhrad alebo na balkóny a terasy v nádobach, dosahuje výšku okolo 4 metrov. Pre dobrú znášanlivosť na rez, dá sa udržať aj v ešte menšej forme. Pochádza z Kórei. Odroda je samoopelivá, kvety sa vytvárajú na jednoročnom aj viacročnom dreve. Plody sú veľké  červené v plnej zrelosti až čierne, šťavnaté a sladké s aromatickou chuťou. Dozrieva v lete do začiatku jesene. Úrody sú vysoké a pravidelné, do plodnosti nastupuje veľmi skoro, často už na druhý rok po vysadení. Je to odroda prispôsobivá klimatickým podmienkam, mrazuvzdorná až do -30°C. Pre svoju odolnosť voči chorobám je zaujímavá pre ekologické pestovanie.

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks