Marieke euonymus japonicus bršlen Ovatus Aureus kontajner C2L

Marieke euonymus japonicus bršlen Ovatus Aureus kontajner C2L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
10,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 2404202240001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Ovatus Aureus / Marieke euonymus japonicus bršlen má pekný hustý a kompaktný vzrast. Je to stredne veľký ker, ktorý dorastá do 1.5 m. Listy sú veľké, sfarbenie svetlo zelené a žlté. Na začiatku leta kvitnú drobné zelené kvietky, príležitostne sa o...

Popis produktu

Ovatus Aureus / Marieke euonymus japonicus bršlen má pekný hustý a kompaktný vzrast. Je to stredne veľký ker, ktorý dorastá do 1.5 m. Listy sú veľké, sfarbenie svetlo zelené a žlté. Na začiatku leta kvitnú drobné zelené kvietky, príležitostne sa objavujú ružové plody, ktoré sa otvárajú na jeseň, a odhaľujú oranžové bobule. 

Euonymus po slovensky bršlen patrí medzi nenáročné listnaté kry na pestovanie, ktoré  prinášajú pekný porast počas celého roka. Ker nie je náročný na pôdu, najlepšie rastie v priepustnej záhradnej pôde a toleruje prechodné sucho. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Sú mrazuvzdorné do -24°C a vhodné aj na pestovanie v črepníkoch.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks