Karta produktu

nie je obrazok

Kategorie výrobku

Názov

Atlas samček , Kiwi, Actinidia chinensis

Katalógový kód výrobku:

OVAT04142

Popis

Výška 60-80 cm, v kvetináči C2L.  

Špecifikácia

 

Odroda kiwi Female je samičia rastlina. Kvitne v máji až júni. Plody sú veľké.

STANOVIŠTE.

Aktinídia (KIWI) pochádza zo subtropických oblastí. Napriek naším nepriaznivým pestovateľským podmienkam sa už viacerým pestovateľom na Slovensku darí vypestovať kvalitné a chemicky neošetrované plody. Pre úspešné pestovanie je nevyhnutná teplá, pred vetrom dokonale chránená, slnečná poloha. Z hľadiska slnečného žiarenia je dôležitý výber správnej svetovej strany. Dlhoročným pestovaním sa zistilo že najvhodnejšie sú juhozápadné až severozápadné polohy. Najvhodnejším miestom na vysadenie je stena domu, rozličné múriky, drôtené alebo drevené opory a pergoly.

PODA.

Kiwi vyžaduje kyslú pôdnú reakciu s hodnotou pH okolo 5,5 až 6,5. Ak nie je pôda dostatočne kyslá, pridáme kyslú rašelinu. Pôda by mala byť kvalitná, humózna s dostatkom vlahy.

VYSÁDZANIE.

Pred vysadením pôdu dostatočne hlboko skypríme. Podľa možnosti pred vysadením do pôdy zapravíme dobre uležaný maštaľný hnoj alebo vyzretý kompost v dávke 10 kg / m?. Kontajnerované rastliny s dobre prekoreneným koreňovým balom môžeme vysádzať celé vegetačné obdobie. Vysádzame minimálne dve rastliny , z ktorej je jedna samčia a jedna samičia rastlina. Ako opeľovača môžeme vysadiť aj samčiu rastlinu aktinídie význačnej ( Actinidia Arguta ).

OŠETROVANIE.

Najväčšiu ochranu proti mrazom potrebujú rastliny v prvých troch rokoch pestovania. Obaľujeme na zimu najmä kmienik a pôdu okolo rastlín hrubšie nastielame vrstvou slamy alebo čečinou. Pred jarnými mrazmi zabezpečíme ochranu pučiacich rastlín kartónom jutovinou alebo inou prikrývkou. Teploty -12?C až -15°C poškodzujú kvetné puky a silnejšie mrazy aj drevné časti. Počas vegetácie rastliny primerane zavlažujeme, ináč zhodia plody.

REZ A TVAROVANIE NA PERGOLU.

V prvom roku koncom zimy výhonok zrežeme na jeden dobre vyvinutý púčik. Letorast musí rásť po opore pergoly rovno bez ovíjania. Slabé výhonky priebežne odrezávame. Pred zimou kmeň chránime dôkladním obalením alebo položením a prikrytím na zemi. V druhom roku koncom zimy kmeňový výhonok zrežeme pri vrchole na dva až tri dobre vyvinuté púčiky. Necháme iba 2 – 3 letorasty. Slabé výhonky znovu odstraňujeme. V treťom roku koncom zimy skrátime letorasty asi o tretinu. Z ich púčikov rastú rodivé letorasty a z ich troch najspodnejších púčikov sa tvoria kvety a prvé plody. V auguste nové letorasty skrátime od posledného plodu na osem púčikov. V štvrtom roku koncom zimy letorasty skracujeme na dvojpúčikové čapíky. Letný a zimný rez rodivých výhonkov robíme podobne ďalšie dva roky. Pri ďalšom reze dbáme na to, aby rastliny vytvárali dostatok rodivého obrastu a pritom zostali presvetlené. Plody sa tvoria iba na jednoročnom dreve.

REZ A TVAROVANIE NA STENE ALEBO DROTENKE.

V prvých 2 – 3 rokoch vypestujeme kmienik a bočné kostrové ramená. Z ich púčikov vyrastú rodivé letorasty, ktoré zimným a letným skracovaním pripravujeme na rodivosť podobne ako pri pergole.

HNOJENIE.

Prvýkrát hnojíme na jar v druhom roku po vysadení. Hnojíme Cereritom alebo iným viaczložkovým hnojivom bohatým na fosfor a draslík a to v dávke 100g na jednu rastlinu. Od tretieho roku, keď rastliny prichádzajú do rodivosti, zvýšime dávku hnojiva na 200-300g na rastlinu.

ZBER A USKLADNENIE.

Dozrievajúce plody nechávame na rastlinách až do neskorej jesene, ale najdlhšie do prvých mrazov. Trháme alebo striháme ich aj s kališnou stopkou. Ak sú balené do jemnej fólie, môžeme ich uskladňovať niekoľko mesiacov pri teplote 0?C. Počas skladovania postupne prichádzajú do konzumnej zrelosti, ktorú si udržia až do marca. Plody nešúpeme, ale rozpolíme a do čista vyberáme lyžičkou.

 

Produkt obsahuje (množstvo)

1 kus 

Cena s DPH

16,00 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Katalóg

CESNAK KAREL

Budeme mať cesnak KAREL IV. a iné české cesnaky. Ponuka.

ZÁSIELKY OBNOVENÉ.

Zásielková služba je znovu v prevádzke.

OBJEDNÁVKY A ZÁSIELKY.

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com

AKCIE

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

Objednavky bez registrácie

Pre objednávky sa nemusíte registrovať, stačí napísať mail.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

NOVÉ OVOCNÉ ODRODY

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

MAĎARSKÉ PAPRIKY

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY. Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ OVOCNÝ STROMČEK PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si môžete urobiť predbežnú objednávku, ktorá bude platná po vzájomnej dohode s aktuálnymi cenami, presným sortimentom a termínom dodávky.

Kontakt

Záhradníctvo Iveta s. r. o.
Kovácsova 357/133
Bratislava - Rusovce 851 10
IČO: 51 140 691
DIČ:  2120608666

Telefón: +421 903 433 033

kvety@klivia.com,

kvetyklivia@gmail.com

 

skype: peter.varenic

 

Neprehliadnite

INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV.

Zásielková služba je znovu v prevádzke.

Budeme mať cesnak KAREL IV. a iné české cesnaky. Ponuka.

 

 

 

Otváracie hodiny

 

Pondelok

zatvorené
Utorok 13:00 - 17:00
Streda 13:00 - 17:00
Štvrtok 13:00 - 17:00
Piatok 13:00 - 17:00
Sobota 08:00 - 12:00
Nedeľa zatvorené

V prípade záujmu sa dá telefonicky alebo mailom dohodnúť na odbere tovaru aj mimo otváracích hodín.