K-sem samec, Rakytník rešetliakovitý, Hippophae rhamnoides

K-sem samec, Rakytník rešetliakovitý, Hippophae rhamnoides

Kategorie výrobku

Ovocinárstvo » Menej známe ovocie » Rakytník

Názov

K-sem samec , Rakytník rešetliakovitý, Hippophae rhamnoides

Katalógový kód výrobku:

OVK-04554

Špecifikácia

Odroda má stredne veľké plody, sfarbené do červena, ktoré dozrievajú v polovici júla. Má vysoký obsah vitamínov.

Je to ker alebo menší strom vyskytujúci sa najmä v Číne, Mongolsku, Nepále, Indii a na Sibíri, rozširujúci sa aj v celej Európe. Je tŕnitý, obyčajne 2 m vysoký, má zeleno - stieborné listy a oranžové bobule. Má 10 x viac vitamínu C ako pomaranč a veľa ďalších liečivých látok (podľa odborníkov stačí na pokrytie dennej doporučenej dávky vitamínu C jedna bobulka). Rovnako je zdrojom vitamínu A a organických kyselín. Má výrazné biostimulačné účinky, výrazne podporuje imunitný systém, je veľmi vhodný pri rekonvalescencii. Plody Rakytníku sú prirodzeným koncentrátom všetkých najdôležitejších vitamínov.
Na pestovanie je veľmi nenáročný. Dusík viažúce baktérie v jeho koreňoch obohacujú pôdu o dusík. Veľmi dobre znáša sucho - má hlboký a veľmi rozvetvený koreňový systém.
Plody sa sušia a robí sa z nich čaj. Výborné sú aj kompóty, džemy, sirupy, a najmä prírodný ovocný rakytníkový likér. rakytnik02
Najviac vitamínov a biologických zložiek obsahuje na začiatku dozrievania (koniec leta). jedinou nevýhodou je problematický zber. Na tŕnitých vetvičkách sa plody držia veľmi pevne, pretože nemajú stopky a sú mäkké. Obyčajne sa pri trhaní rozmačkajú a šťava predčase vytečie. Plody sa preto zbierajú až v zime - najlepšie pri mínus 10 stupňov Celzia. V zime se odstrihnú celé vetvičky, dajú sa do mraziaceho boxu a potom sa ľahko oškrabávajú. Prípadne pod kerom rozprestrieme plachtu zamrznuté bobule strasieme.. Pretože vysokou teplotou sa vitamín C "stráca", je odporúčané bobulky zmraziť.

Produkt obsahuje (množstvo)

1ks

Cena s DPH

Cena na vyžiadanie

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com