Sweet Lifeberry, Kustovnica cudzia, Lycium barbarum

nie je obrazok

Kategorie výrobku

Ovocinárstvo » Menej známe ovocie » Goji kríková sladká veľkoplodá kontajnerovaná

Názov

Sweet Lifeberry , Kustovnica cudzia, Lycium barbarum

Katalógový kód výrobku:

OVSW03384

Špecifikácia

Popis.

Je to opadavý ker s previsnutými konármi a má kompatkný vzrast do výšky 150cm. Bez problémov znáša teploty aj -25°C. Na podmienky je tiež nenáročná, má však rád slnečné stanovište. Je to vysoko úrodná odroda.

Pestovanie.

Pri sadení pridáme do jamy organické hnojivo a poriadne zalejeme. Neskoršie už toľlko vody nepotrebuje, aj pri suchých podmienkach stačí jeden krát týždenne poriadne zaliať. Už v prvom roku po vysadení pri dobrých podmienkach môže rastlina narásť okolo 1m. Výhonky skrátime na 50-60cm a ponecháme len asi 6 hlavných kostrových konárov. Po takomto vyformovaní už ďalší rez nie je potrebný, len odstraňujeme zaschnuté konáriky. V treťom roku môžme očakávať prvé plody.

Kvety.

Trúbkovité kvety sú fialovkastej farby asi 4-5mm veľké. Kvitnú od júna do augusta. Kvety sú samosprašné, alebo ich opeľuje hmyz.

Plody.

Má sladké, jasnočervené alebo oranžovo žlté plody,ktoré majú pretiahnutý tvar, 5 až 12mm dlhé a 0,4 až 2mm široké. Jej plody majú vynikajúcu chuť a obsahú veľké množstvo účinných látok. Táto odroda rodí skoro, už v prvom roku vo výsadbe. Každý plod obsahuje 4 až 20 hnedo žltých guľatých semien s priemerom okolo 2mm. CHOROBY A ŠKODCOVIA
ZBER A SKLADOVANIE

Produkt obsahuje (množstvo)

1 ks

Cena s DPH

12,00 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com