Tento rok Vám ponúkame veľa noviniek. Ide hlavne o výpestky stĺpové, vretená a na slabo rastúcich podpníkoch.
ZOZNAM EŠTE NIE JE KOMPLETNÝ.

JABLONE.

CAMPANILO CINQUE - stĺpová jabloň
RHAPSODIE - stĺpová jabloň, plod-stredne veľký, kúželovitý, hladká šupka, zeleno-žltý a až do 50% oranžovo- červený, veľmi šťavnatý, zrelosť-stred septembra, rozkvet-stredne neskorý, menej citlivá voči múčnatke, stolová odroda.
GOLDROSIO GOLDEN 1400 KE - mutácia z Golden Delicious
PINOVA - štíhle vreteno
RUBINOLA - štíhle vreteno
TOPAZ - štíhle vreteno
RUBINFUJI - mutácia z Fuji

HRUŠKY.

OBELISK - stĺpová hruška, rast-stredne rýchly, plod-veľký, zeleno-žltý, šťavnatý, opelovač-všetky odrody hrušiek, zrelosť-stred až koniec októbra, skladovateľná do januára, je to dobrá zimná odroda hrušky, vhodná na spracovanie a konzum
CONDO
UTA

SLIVKY.

APRIMIRA - vznikla krížením marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro je malé a bez problémov sa oddeľuje od dužiny. Plody sú žlto oranžovo, s červeným líčkom, vážia od 35 do 45 g. Strom nemá silný vzrast, jeho konečná výška je 250 - 300 cm. Dozrieva v strede augusta a keďže plody pevne držia na stopke, dajú sa oberať dlhšie obdobie. Do rodivosti nastupuje skoro, rodí bohato a pravidelne. Ako opeľovače sú vhodné slivky. Veľkou výhodou je, že netrpí modernými chorobami ako je šárka a monilióza. Netrpí ani hrdzou a voškami.
BELLAMIRA - veľkoplodá myrabelka, štíhle vreteno, rast-silno rastúca, plod-veľkoplodá, zlato-žltá a slnečné strany do červena, veľmi dobrá chuť, zber plodov-stred augusta až do stredu septembra, čerstvá spotreba a zúžitkovanie, má vysokú obranyschopnosť a len minimálnu náchylnosť na moniliózu, sneť, voš listovú.
HAGANTA - štíhle vreteno
JOJO - štíhle vreteno

BROSKYNE.

BENEDIKT - odolná voči kučeravosti, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná, samoopelivá, zreje koncom augusta až začiatkom septembra, plody sú červené veľké ( 120 - 140 g ), dužina je biela až zelenkavá, šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.
REVITA - odolná voči kučeravosti, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná a pravidelná, uvádzaná ako samoopelivá, ale vhodnejšie je mať opeľovača, zreje v strede až koncom augusta, plody sú veľké žlto zelené, zo slnečnej strany tmavo červené, dužina je krémovo biela, šťavnatá, sladká, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.
SNOW QUEEN - bielomäsá nektarinka

MARHULE.

CLARINA - rezistentná na šárku, na moniliózu výhonkov a kvetov stredne odolná, po napadnutí rýchlo regeneruje, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké žltkavo oranžové plody s úplne miernym ochlpením, mierne lesklá, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, porovnateľná s odrodou Orangered, zreje začiatkom augusta po odrode Kuresia, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami.
MINO - rezistentná voči šárke, moníliozou výhonkov a kvetov napádaná veľmi málo, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké oranžovo až krvavo červené plody s úplne miernym ochlpením, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, nie je múčnatá, zreje 14 dní pred odrodou Clarina, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami výnimočnej kvality.

ČEREŠNE.

REGINA - štíhle vreteno
SKEENA - štíhle vreteno, samoopelivá
SUMSTE - SAMBA - štíhle vreteno, samoopelivá

VIŠNE.

SAFIR - štíhle vreteno, rast-stredne silný, plod-veľmi veľký, guľatý, tmavočervený skoro až čierny, sladko-kyslý, opelovač-samoopelivá, na spracovanie a čerstvý konzum, odporúča sa chránená poloha.

RÍBEZLE.

ROLAN - štíhle vreteno
ROVADA - štíhle vreteno
TITANIA SELECT HOMAI - štíhle vreteno
VELOY - štíhle vreteno
WEISE VERSAILLER - štíhle vreteno

EGREŠE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Príklad štíhleho vretena pri egrešoch, podobne vyzerajú aj ostatné druhy.

INVICTA - štíhle vreteno
MUCURINES - štíhle vreteno
REDEVA - štíhle vreteno
REXROT - štíhle vreteno
SPINEFREE - štíhle vreteno

MENEJ ZNÁME OVOCIE.

MORENA HOMAI - zemolez kamčatský
FIALKA HOMAI - zemolez kamčatský
PALATINA - mandla sladkoplodá, je to výber s potomstva 70-ročného mandlového stromu v Nemecku. Je odolná voči mrazu, začína kvitnúť v strede marca s jemne ružovými kvetmi a zreje koncom septembra s lahodnými plodmi. Tejto odrode sa dobre darí v suchých, dobre prevetraných podach. Je samoopelivá a najlepší  čas na sadenie je skorá jar.
KOSTATA - hurmikaki
KASANLAKER - drieň veľkoplodý
PANCHAREVO - drieň veľkoplodý
SHUMEN - drieň veľkoplodý
LANG - datla čínska, žlté a jemne voňavé kvety na začiatku leta, hnedo-červené plody cca 3cm veľké s vysokým obsahom vitamínu C. Mrazuvzdorné do -20/-25 stupňov Celzia. V prvých rokoch však treba chrániť pred zimou.
SUNSHINE BLUE - čučoriedka stálozelená

Viniče úplne rezistentné

Skladom: DIKSON, JAPONSKÁ IZABELA, KATALONIA, KIŠMIŠ REBEKKA, NEW YORK, ROŠFOR, SAŠENKA LEONOVA, ŠARLOTA.

Objednávky

Pred objednávkou si najprv overte, ći je daný produkt aj skladom, na tel. 0903 433 033 alebo emailom kvety@klivia.com

AKCIE

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Nové odrody viniča skladom

KARAMELKA, BEZSEMENKA, LAJOŠ KOSSÚTH, AKCENT, KING, KONSUL, STRAŠENSKIJ.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

Semená Semo novinky jar 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

Objednavky bez registrácie

Pre objednávky sa nemusíte registrovať, stačí napísať mail.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

NOVÉ OVOCNÉ ODRODY

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

Najlepší čas na výsadbu

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov (ovocných aj okrasných).

NOVÁ STRÁNKA

Prioritou sú rezistentné odrody. kliknite tu. Mottom novej stránky je: ako si vybrať ovocný stromček podľa mojich predstáv čo najjednoduchšie?

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

ZATVORENÉ KORONAVÍRUS

ZATVORENÉ PRE KORONAVÍRUS NA NEURČITO. Ponúkame možnosť napísania objednávky cez E-mail kvety@klivia.com Každá ...