Tento rok Vám ponúkame veľa noviniek. Ide hlavne o výpestky stĺpové, vretená a na slabo rastúcich podpníkoch.
ZOZNAM EŠTE NIE JE KOMPLETNÝ.

JABLONE.

CAMPANILO CINQUE - stĺpová jabloň
RHAPSODIE - stĺpová jabloň, plod-stredne veľký, kúželovitý, hladká šupka, zeleno-žltý a až do 50% oranžovo- červený, veľmi šťavnatý, zrelosť-stred septembra, rozkvet-stredne neskorý, menej citlivá voči múčnatke, stolová odroda.
GOLDROSIO GOLDEN 1400 KE - mutácia z Golden Delicious
PINOVA - štíhle vreteno
RUBINOLA - štíhle vreteno
TOPAZ - štíhle vreteno
RUBINFUJI - mutácia z Fuji

HRUŠKY.

OBELISK - stĺpová hruška, rast-stredne rýchly, plod-veľký, zeleno-žltý, šťavnatý, opelovač-všetky odrody hrušiek, zrelosť-stred až koniec októbra, skladovateľná do januára, je to dobrá zimná odroda hrušky, vhodná na spracovanie a konzum
CONDO
UTA

SLIVKY.

APRIMIRA - vznikla krížením marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro je malé a bez problémov sa oddeľuje od dužiny. Plody sú žlto oranžovo, s červeným líčkom, vážia od 35 do 45 g. Strom nemá silný vzrast, jeho konečná výška je 250 - 300 cm. Dozrieva v strede augusta a keďže plody pevne držia na stopke, dajú sa oberať dlhšie obdobie. Do rodivosti nastupuje skoro, rodí bohato a pravidelne. Ako opeľovače sú vhodné slivky. Veľkou výhodou je, že netrpí modernými chorobami ako je šárka a monilióza. Netrpí ani hrdzou a voškami.
BELLAMIRA - veľkoplodá myrabelka, štíhle vreteno, rast-silno rastúca, plod-veľkoplodá, zlato-žltá a slnečné strany do červena, veľmi dobrá chuť, zber plodov-stred augusta až do stredu septembra, čerstvá spotreba a zúžitkovanie, má vysokú obranyschopnosť a len minimálnu náchylnosť na moniliózu, sneť, voš listovú.
HAGANTA - štíhle vreteno
JOJO - štíhle vreteno

BROSKYNE.

BENEDIKT - odolná voči kučeravosti, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná, samoopelivá, zreje koncom augusta až začiatkom septembra, plody sú červené veľké ( 120 - 140 g ), dužina je biela až zelenkavá, šťavnatá, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.
REVITA - odolná voči kučeravosti, pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť, bujný vzrast, vysoko úrodná a pravidelná, uvádzaná ako samoopelivá, ale vhodnejšie je mať opeľovača, zreje v strede až koncom augusta, plody sú veľké žlto zelené, zo slnečnej strany tmavo červené, dužina je krémovo biela, šťavnatá, sladká, dobre sa oddeľuje od kôstky, ideálna ako stolové ovocie a na spracovanie.
SNOW QUEEN - bielomäsá nektarinka

MARHULE.

CLARINA - rezistentná na šárku, na moniliózu výhonkov a kvetov stredne odolná, po napadnutí rýchlo regeneruje, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké žltkavo oranžové plody s úplne miernym ochlpením, mierne lesklá, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, porovnateľná s odrodou Orangered, zreje začiatkom augusta po odrode Kuresia, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami.
MINO - rezistentná voči šárke, moníliozou výhonkov a kvetov napádaná veľmi málo, mimoriadne mrazu odolná odroda, takže vhodná do všetkých oblasti, veľké až veľmi veľké oranžovo až krvavo červené plody s úplne miernym ochlpením, dužina je veľmi šťavnatá, aromatická, nie je múčnatá, zreje 14 dní pred odrodou Clarina, skorý nástup do rodivosti s vysokými úrodami výnimočnej kvality.

ČEREŠNE.

REGINA - štíhle vreteno
SKEENA - štíhle vreteno, samoopelivá
SUMSTE - SAMBA - štíhle vreteno, samoopelivá

VIŠNE.

SAFIR - štíhle vreteno, rast-stredne silný, plod-veľmi veľký, guľatý, tmavočervený skoro až čierny, sladko-kyslý, opelovač-samoopelivá, na spracovanie a čerstvý konzum, odporúča sa chránená poloha.

RÍBEZLE.

ROLAN - štíhle vreteno
ROVADA - štíhle vreteno
TITANIA SELECT HOMAI - štíhle vreteno
VELOY - štíhle vreteno
WEISE VERSAILLER - štíhle vreteno

EGREŠE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Príklad štíhleho vretena pri egrešoch, podobne vyzerajú aj ostatné druhy.

INVICTA - štíhle vreteno
MUCURINES - štíhle vreteno
REDEVA - štíhle vreteno
REXROT - štíhle vreteno
SPINEFREE - štíhle vreteno

MENEJ ZNÁME OVOCIE.

MORENA HOMAI - zemolez kamčatský
FIALKA HOMAI - zemolez kamčatský
PALATINA - mandla sladkoplodá, je to výber s potomstva 70-ročného mandlového stromu v Nemecku. Je odolná voči mrazu, začína kvitnúť v strede marca s jemne ružovými kvetmi a zreje koncom septembra s lahodnými plodmi. Tejto odrode sa dobre darí v suchých, dobre prevetraných podach. Je samoopelivá a najlepší  čas na sadenie je skorá jar.
KOSTATA - hurmikaki
KASANLAKER - drieň veľkoplodý
PANCHAREVO - drieň veľkoplodý
SHUMEN - drieň veľkoplodý
LANG - datla čínska, žlté a jemne voňavé kvety na začiatku leta, hnedo-červené plody cca 3cm veľké s vysokým obsahom vitamínu C. Mrazuvzdorné do -20/-25 stupňov Celzia. V prvých rokoch však treba chrániť pred zimou.
SUNSHINE BLUE - čučoriedka stálozelená

Objednávky

Pred objednávkou si najprv overte, ći je daný produkt aj skladom, na tel. 0903 433 033 alebo emailom kvety@klivia.com

AKCIE

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Nové odrody viniča skladom

KARAMELKA, BEZSEMENKA, LAJOŠ KOSSÚTH, AKCENT, KING, KONSUL, STRAŠENSKIJ.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

Semená Semo novinky jar 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

Objednavky bez registrácie

Pre objednávky sa nemusíte registrovať, stačí napísať mail.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

NOVÉ OVOCNÉ ODRODY

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

Najlepší čas na výsadbu

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov (ovocných aj okrasných).

NOVÁ STRÁNKA

Prioritou sú rezistentné odrody. kliknite tu. Mottom novej stránky je: ako si vybrať ovocný stromček podľa mojich predstáv čo najjednoduchšie?

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com