Ponúkame Vám na jarné výsevy nové druhy semien od osvedčenej firmy Semo.

 

Borák lekársky

liečivka Borák lekársky

Borák lekársky je mohutná, rýchlo rastúca medonosná bylinka s riedko zrastlými listami a blankytne modrými kvetmi, použiteľnými do zeleninových šalátov alebo pri sterilizácii uhoriek. Priaznivo pôsobí pri posilnení nervového systému. Je vhodným prostriedkom pri liečbe srdcových chorôb, horúčkach, reumatických bolestiach a pri zápaloch ľadvín. Ako liečivka pôsobí protizápalovo pri príznakoch reumatizmu a pri chorobách z nachladnutia. Borák je veľmi atraktívny pre včely.

 

 

 

Cesnak medvedí

cesnak medvedí

Cesnak medvedí vysievame na tienisté miesta, najlepšie v blízkosti krov a stromov do kyprej a vlhkej pôdy. Ako rastlina pôvodných lužných lesov vyžaduje dostatočné a pravidelné zalievanie. Pôdu pre pestovanie cesnaku medvedieho nevyhnojujeme. Vysievame od augusta do novembra, výsev musí prejsť zimným obdobím, inak vysiate osivo veľmi zle klíči.  Mladé listy zberáme od druhého roku vegetácie. Ide o vytrvalú, cca 10 - 45 cm vysokú bylinu s podzemnou cibuľou. Listy sú prízemné, stopkové, úzko eliptické až vajcovité, 2 - 5 cm široké. Používa sa ako liečivá rastlina, zelenina alebo sa pestuje pre okrasu. Podporuje chuť k jedlu, tráveniu a tvorbu krvi. V liečiteľstve sa doporučuje pre zníženie krvného tlaku, proti chrípke a astme. Pre použitie v kuchyni sa zbiera vňať na začiatku kvitnutia a využíva sa k ochuteniu polievok, omáčok a mäsa, používame i ako prísadu do čerstvých zeleninových šalátov.

 

Cibuľa podlhovastá červená Karmínka

cibuľa podlhovastá červená Karmínka

Karmínka je jarná červená podlhovastá cibuľa. Je stredne skorá a tým vhodná na zväzkovanie a predaj. Cibuľa Karmínka je vhodná aj na suchý zber a stredne dlhé skladovanie. Zatiaľ ju vieme ponúknuť ako Voľne vážené osivo pri minimálnom 100 g balení a v Profi balení od 50 000 semien.

 

 

 

Cibuľa Wellina

cibuľa wellina

Cibuľa Wellina je polo neskorá odroda jarnej cibule typu Rijnsburger. Je vhodná ako pre priame siatie, tak aj pre sadenie zo sadzačky. Má veľmi vysokú odolnosť proti vybiehaniu do kvetu. Cibule majú žltú až žltohnedú farbu suknice. Odroda má výbornu skladovateľnosť. Vieme ju ponúknuť ako Voľne vážené osivo od 500 g a Profi balenie od 50 000 semien.

 

 

 

Cuketa guľatá Trend F1

cuketa guľatá Trend F1

Trend je prvá partenokarpická cuketa, ktorá nepotrebuje k vývoju plodov oplodnenie. Plody sú guľaté, svetlo zelené, s pevnejšou dužinou, ktorá pri prezrievaní pomaly mäkne. Najlahodnejšie sú mladé plody s priemerom 8 až 10 cm. Vegetačná doba do prvého zberu je 55 – 65 dní. TREND má rozložitejšie a vzrastnejšie kríčky ako klasické cukety. Pestujte ich preto v širšom spone - cca 150 x 100 cm.

 

 

 

 

Cuketa jedlé kvety

cuketa jedlé kvety

Rastliny týchto cukiet tvoria veľké množstvo samčích kvetov žltej a žlto oranžovej farby s typicky tekvicovitou chuťou. Sú vhodné ku konzumu ako ozdoba zeleninových šalátov alebo ako hlavný chod plnené mäsovou zmesou alebo plnkou a usmažené. Pred podávaním je vždy treba odstrániť horký zelený kvetný kalich a s kvetom zachádzať opatrne, je totiž veľmi krehký.

 

 

 

 

Cvikla guľatá Red Shine

cvikla guľatá Red Shine

Nová odroda cvikle Red Shine je geneticky jednoklíčková odroda určená na priamy výsev na konečnú vzdialenosť bez jednotenia. Tvar je guľatý, veľkostne aj tvarovo veľmi vyrovnaná. Buľvy obsahujú vyšší obsah cukru, šupka je hladká, dužina je krásne vyfarbená, veľmi atraktívna. Red Shine môžeme vysievať aj skoršie na jar, nie je náchylná na vybiehanie do kvetu. Ponúkame ju ako voľne vážené osivo od 1 kg a ako Profi osivo od 5 000 semien.

 

 

Cvikla podlhovastá Karkulka

cvikla podlhovastá Karkulka

Cvikla Karkulka je novo vyšľachtená odroda s valcovitým tvarom. Dužina je krásnej červenej farby bez znateľných svetlejších kruhov. Sadíme ju neskoršie, nakoľko je citlivejšia na neskoré jarné mráziky. Dostupné semeno bude zatiaľ ako voľne vážené od 1 kg alebo ako Profi osivo od 5 000 semien.

 

 

 

Hrach Progress 9

hrach Progress 9

Progress 9 je skorý hrášok, veľkozrnný, s tmavo zelenými strukmi, ktoré sú 8-10 cm dlhé a obsahujú 7-9 zŕn. Vegetačná doba je 60 dní. Odolný k Fuzáriovému vädnutiu.

 

 

 

 

 

 

Jahody Florian F1

jahody Florian F1

Florian F1 je veľkoplodá stále rodiaca odroda jahôd pre amatérskych pestovateľov s krásnymi ružovými kvetmi a plnou, jahodovou chuťou. Ideálne na slnečné letné terasy v závesných košíkoch, kvetináčoch alebo kontajneroch. 

 

 

 

 

 

Kapucínka jedlé kvety

kapucínka jedlé kvety

V zmesi farieb od krémovo bielej, cez žltú, oranžovú až po jasne červenú, patria kapucínky medzi najpopulárnejšie jedlé kvety, majú výrazne pikantnú žeruchovú chuť a vynikajú ako ozdoba zeleninových šalátov. Tinktúra zo semien a pukov je považovaná za prírodné antibiotikum.

 

 

 

 

Mangold Bright Yellow F1

mangold Bright Yellow F1

Bright Yellow F1 je nový výnosný krehký hybridný stopkatý mangold, ktorý vytvára svieže zelené listy so šťavnatými žltými stopkami. Používame ho do truhlíkov a veľkých kvetináčov. Listy a stonky môžeme zberať priebežne ako narastajú.

 

 

 

 

 

Mini sirôtky jedlé kvety

mini sirôtky jedlé plody

Zmes mini sirôtok s jedlými kvetmi majú fialové a modro žlté  kvety, ktorým sú prisudzované afrodiziakálne účinky a ich nasladlá chuť a oku lahodiaci vzhľad sú priamo určené k ozdobe a dochuteniu zeleninových mís a chlebíčkov.

 

 

 

 

 

Mrkva Kardila

mrkva Kardila

Kardila je veľmi výnosná odroda neskorej mrkvy typu Flakee, vhodná na zimné skladovanie. Koreň má valcovitý a v dolnej časti sa zužuje. Farba koreňa je na celom reze intenzívne oranžovo-červená. Odroda je vhodná aj k zamrazovaniu a sušeniu.

 

 

 

 

 

Mrkva Royal Chantenay 2

mrkva Royal Chantenay 2

Royal Chantenay 2 je nová odroda stredne skorej mrkvy, ktorá má robustné korene krátkeho a širokého trojuholnikového tvaru s tupým špicatým zakončením. Zafarbenie koreňovej časti je stredne oranžové, dreň je tmavšia - stredne červená. Hlava koreňa na povrchu a zvnútra nezelená. 

 

 

 

 

 

 

Paprika kozí roh Bělorožec

paprika kozí roh Bělorožec

Pri odrode papriky Bělorožec sa jedná o veľmi dlhý (cez 25 cm), rovný kozí roh so silnejšou stenou. V technickej zrelosti smotanovo biely, v botanickej potom svetlo červený. Atraktívne biele plody, ktoré zberáme v  technickej zrelosti, sú určené hlavne na priamy konzum.

 

 

 

 

 

 

Paprika Habanero Chocolate

paprika habanero Chocolate

Plody papriky Habanera Chocolate sú hnedo-červenej farby o veľkosti 4 - 7 cm. Papričky sú nepravidelného tvaru, majú veľmi dekoratívny vzhľad, používame ich aj ku konzumu, nakladaniu, sú veľmi silno pálivé. SHU 450 000.

 

 

 

 

 

 

Paprika Habanero Orange

paprika habanero Orange

Habanero Orange je v technickej zrelosti zelená a v botanickej oranžová. Papričky sú veľmi dekoratívne, tvarom pripomínajú „lucerničky“ veľké 4 – 7 cm a môžeme ju použiť ku konzumu aj konzervácii, sú však veľmi silno pálive. Rastliny majú nižší vzrast, bohato sa vetvia, preto sa hodia pre pestovanie do nádob alebo samozavlažovacích truhlíkov. SHU 600 000.  

 

 

 

 

 

 

Paprika Habanero Red

paprika štipľavá Habanero Red

Habanero Red je v technickej zrelosti zelená a v botanickej červená. Papričky sú veľmi dekoratívne, tvarom pripomínajú „lucerničky“ veľké 4 – 7 cm a môžeme ju použiť ku konzumu aj konzervácii, sú však veľmi silno pálivé. Rastliny majú nižší vzrast, bohato sa vetvia, preto sa hodia pre pestovanie do nádob alebo samozavlažovacích truhlíkov. SHU 300 000.  

 

 

 

 

 

 

Patizón žltý Sunseance F1

patizón žltý Sunseance F1

Sunseance F1 je nový žltý hybridný patizón vyznačujúci sa kompaktnejším vzrastom. Plody majú dlhšie stopky, čo zjednodušuje ich zber. Sú tvarovo vyrovnané a žlto vyfarbené aj pri kvetnom vrchole, na rozdiel od iných odrôd. Ide o skorý hybrid, ktorý prvé úrody prináša už 60 dní po výseve.

 

 

 

 

 

Šalát listový typu Batavia Dark Roden

šalát listový typu Batavia Dark Roden

Je to nová odroda šalátu typu Batávia s tmavo červenými listami. Tvorí voľnú hlávku hrubo skučeravených listov s hmotnosťou nad 400 g. Vyznačuje sa výborným zdravotným stavom. Ponúkať ho budeme v záhradnom balení, ako Profi osivo a voľne vážené osivo.

 

 

 

 

 

Tekvica Hokkaido oranžové Amoro F1

tekvica hokkaido oranžové Amoro F1

Táto tekvica je nové oranžové Hokkaido s plocho guľovitým , mierne zašpicateným plodom. výhodou tejto odrody je kríčkový vzrast, čo umožňuje zvýšiť zahustenie porastu a tým zvýšenie vyššieho výnosu z plochy. Ponúkať ho budeme v Profi balení od 100 semien.

 

 

 

 

 

Tekvica Hokkaido Grey Queen

tekvica hokkaido Grey Queen

Je tekvica typu Hokkaido so svetlo šedou šupkou a  pevnou,  sýto oranžovou dužinou s vysokým obsahom karoténu a veľmi dobrou skladovateľnosťou. Po krátkodobom skladovaní dochádza procesom dozrievania ku zvýraznenej chuti.  Je určená pre kuchynské spracovanie.  Využitie ako u štandartného Hokkaida, hlavne na prípravu tekvicovej  polievky, tekvicového pyré a na pečenie a zapekanie.

 

 

 

 

 

 

Uhorka nakladačka Anya F1

uhorka nakladačka Anya F1

Je to ďalšia partenokarpická odroda nakladačiek s hrubou bradavičnatosťou. Veľmi výnosná, vhodná pre intenzívny spôsob pestovania, plody začínajú už za prvým listom, sú atraktívne a vyrovnané, svetlo zelené, geneticky nehorké. Sú o niečo kratšie než u odrody Dafne F1.

 

 

 

 

 

 

Uhorka šalátová Ofelie F1

uhorka šalátová Ofelie F1

Je veľmi skorá odroda šalátovej uhroky so stredne zelenými plodmi sladkej chuti, geneticky nehorké. Perfektná odroda pre zber „baby“ uhoriek (dĺžka cca 10 cm).

Viniče úplne rezistentné

Skladom: DIKSON, JAPONSKÁ IZABELA, KATALONIA, KIŠMIŠ REBEKKA, NEW YORK, ROŠFOR, SAŠENKA LEONOVA, ŠARLOTA.

Objednávky

Pred objednávkou si najprv overte, ći je daný produkt aj skladom, na tel. 0903 433 033 alebo emailom kvety@klivia.com

AKCIE

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Nové odrody viniča skladom

KARAMELKA, BEZSEMENKA, LAJOŠ KOSSÚTH, AKCENT, KING, KONSUL, STRAŠENSKIJ.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

Semená Semo novinky jar 2019

Na jarnú sezónu pre nedočkavých novinky z kuchyne Sema.

Objednavky bez registrácie

Pre objednávky sa nemusíte registrovať, stačí napísať mail.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

NOVÉ OVOCNÉ ODRODY

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

Najlepší čas na výsadbu

Najlepší čas na výsadbu stromčekov a kríkov (ovocných aj okrasných).

NOVÁ STRÁNKA

Prioritou sú rezistentné odrody. kliknite tu. Mottom novej stránky je: ako si vybrať ovocný stromček podľa mojich predstáv čo najjednoduchšie?

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

ZATVORENÉ KORONAVÍRUS

ZATVORENÉ PRE KORONAVÍRUS NA NEURČITO. Ponúkame možnosť napísania objednávky cez E-mail kvety@klivia.com Každá ...