Rakytník DUO samec samička bal 100-125cm násada plodov

Rakytník DUO samec samička bal 100-125cm násada plodov

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
80,00€
Výrobca: arboeko
Kód produktu: 141020200001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Rakytník  patrí medzi netradičné ovocie, ker- menší strom, ...

Popis produktu

Rakytník  patrí medzi netradičné ovocie, ker- menší strom, ktorý zaujal verejnosť hlavne pre svoje jasno-oranžové malé bobule. Táto drevina patrí medzi okrasné, ale i veľmi zdravé odrody. Jej plody obsahujú vysoké množstvo vitamínov a cenných látok, ktoré nenájdete v inej ovocnej drevine mierneho pásma. 

Vitamíny a použitie

Bobule obsahujú viac vitamínu C ako citrusy, je známe, že obsahuje 10xkrát viac ako pomaranče. Jedna bobula obsahuje odporúčenú dennú dávku vitamínu C. Ďalej obsahuje vitamín A a mnoho organických kyselín. Podporuje imunitný systém, je vysoko účinná pri virózach, prechladnutiach, angíne, ale pomáha aj regulovať krvný obeh, pri reumatizme a povzbudzuje činnosť pečene. Vysoké množstvo vitamínov dokáže pomôcť pri viacerých zdravotných problémoch. Rakytník má širokú formu využitia, medzi populárne patrí džem, čaj zo sušených bobúl, kompóty, oleje, sirupy, ale i ovocný rakytníkový likér.  Je výborný aj na priamy konzum. 

Pestovanie a podmienky

Na pestovanie je potrebné samičku a samca, inač je pestovanie nenáročné. Pri výbere stanoviska je treba dbať na slenčné lúče. Rakytník treba zasadiť tam kde najviac dopadajú. Pri skracovaní vetvičiek s plodmi sa rez robí max. každý druhý rok. Drevina má dlhé a pevné korene, čo je veľká výhoda pri pestovaní. Má opadavé listy a v apríli začína kvitnúť do žlta. Dôležité je spomenúť, že plody sa nachádzajú na tŕnitých vetvičkách čo celkovo robí oberanie plodov náronejším. Plody sa na stopke držia pevne a preto sa zberajú plody až v zime - najlepšie aj pri mínus 10 stupňov Celzia. Teda v zime sa postrihávajú vetvíčky a zamrazia sa. Potom sa ľahko bobule oberú.  Rakytník je náchylný na hubové choroby, vošky, pričom sa dajú využiť dostupné prostriedky na ich zničenie. Na pôdu je nenáročný, ale pre lepší rast je dobré pridať hnojivo s fosforom. Voči mrazu je odolná, má ranné dozrievanie, vyhovuje jej aj sucho, dôležité je závlaha v období zakoreňovania. Inak je rakytník ideálnou drevinou na pestovanie.   

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks
Aprimira marhuľa mirabelka  kríženec
Aromas stálerodiaca náhrada Albion multiplat 10ks