Marshall, Medicago sativa

nie je obrazok

Kategorie výrobku

Semená » Osiva krmovín » Lucerna

Názov

Marshall , Medicago sativa

Katalógový kód výrobku:

SEMA03860

Špecifikácia

 

Vlastnosti odrody.

Marshall je veľmi spoľahlivá odroda, ktorá sa dokáže adaptovať na rôzne podmienky. Produkuje veľký ročný výnos dobre stráviteľnej sušiny s výnimočnou produkciou predovšetkým počas letného obdobia.
Základné vlastnosti:
Zimné obdobie vegetačného kľudu: 4,5.
Vysoký výnos sušiny.
Vysoká produkcia sušiny.
Výborná schopnosť a rýchlosť počiatočného rastu.
Vysoký obsah proteínov.
Dobrá odolnosť voči poliehaniu.

Pestovanie.

Lucerna je rastlina vyznačujúca sa hlbokým koreňovým systémom, s výbornou odolnosťou voči suchu. Počas letného obdobia dokáže produkovať nadpriemerné výnosy sušiny bohatej na proteíny. Avšak úspech pri jej pestovaní do značnej miery závisí od pôdnych podmienok, úrovne agrotechniky a technike zberu.

Veľmi dôležitá z tohto hľadiska je pH hodnota pôdy, ktorá by mala byť vyššia ako 5,7 u piesčitých pôd a vyššia ako 6,2 u ílovitých pôd. Navyše, príslušná pôda by sa mala vyznačovať dostatočným obsahom vápna. Lucerna preferuje skôr ťažšie ako ľahšie (piesčité) pôdy, pričom by sa pôda nemala vyznačovať žiadnou poruchou, ktorá by mohla brániť nízkemu koseniu rastlín. Ak ešte nebola lucerna na danom poli nikdy v minulosti pestovaná, pred sejbou je nevyhnutné ošetriť semená nitrogénnymi (Rhizobium) baktériami. V opačnom prípade sa lucerne nepodarí zafi xovať v koreňoch vzdušný dusík.

Spoločnosť Barenbrug je jednou z najväčších európskych šľachtiteľských spoločností lucerny so šľachtiteľskými stanicami vo Francúzsku a Rumunsku. Pri šľachtení nových odrôd sa pracovníci spoločnosti Barenbrug zameriavajú na nasledovné hlavné vlastnosti: výnos sušiny, proteínová úroveň, stráviteľnosť, odolnosť voči chorobám, odolnosť voči poľahnutiu, trvanlivosť a rytmus rastu. Na trh je možné ponúknuť veľký sortiment odrôd, z ktorých sme pre Slovenskú republiku vybrali tie najlepšie s prihliadnutím na miestne podmienky.

 

Produkt obsahuje (množstvo)

250g

Cena s DPH

3,20 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com