Neferin pelety, Šalát hlávkový, Lactuca sativa var. Capitata

Neferin pelety, Šalát hlávkový, Lactuca sativa var. Capitata

Kategorie výrobku

Semená » Peletované osivá zeleniny šalátu a zeleru » Šalát hlávkový pelety

Názov

Neferin pelety , Šalát hlávkový, Lactuca sativa var. Capitata

Katalógový kód výrobku:

SENE05882

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Neferin je skorá odroda hlávkového šalátu maslového typu pre studené rýchliarne a skoré poľne pestovanie. Listy polo vzpriamené, kruhovitého tvaru, stredne zelenej farby bez antokyanu, stredne tlsté, stredne bublinaté s stredne veľkými až veľkými bublinami, slabo až stredne lesklými a s veľmi slabo až slabo zvlneným okrajom. Hlávka stredne veľká, kruhovitého tvaru, stredne prekrytá, stredne hustá až hustá. Rezistentná k plesni šalátovej (Bremia lactucae).

Pestovanie.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Doporučujeme slnečné polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semena plytko do riadkov alebo po semienkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie plánt vysievame semena plytko do truhlíkov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozpätí 16 - 20°C, v noci 4 - 6°C. Vysadzujeme pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.

HTS 1 - 1,5 g.
1 g osiva obsahuje 800 - 1000 semien.
Spon: rýchlenie 20 x 20 , 20 x 25, 25 x 25 cm (podľa veľkosti hlávok jednotlivých odrôd), pole - jarný 25 x 25 cm, letný 25 x 30 cm, ľadový 30 x 30 cm.

Produkt obsahuje (množstvo)

1 000 peliet

Cena s DPH

21,35 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com