Neon pelety, Apium graveolens, Zeler buľvový

Neon pelety, Apium graveolens, Zeler buľvový

Kategorie výrobku

Semená » Peletované osivá zeleniny šalátu a zeleru » Zeler buľvový pelety

Názov

Neon pelety , Apium graveolens, Zeler buľvový

Katalógový kód výrobku:

SENE05883

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Zeler buľvový NEON je skorá, veľmi výnosná odroda s hladkou buľvou bez dutín. Pomerne odolná k nepriaznivým podmienkam. Biela dužina bez tendencií k zmenám farby po uvarení, vhodná i pre priemyselné spracovanie. Má veľmi dobrú skladovateľnosť a je odolný k vybiehaniu. Vegetačná doba je približne 140 dní od výsadby.

Pestovanie.

Zeler vyžaduje hlinité, stredne ťažké pôdy s vysokým obsahom organickej hmoty a dobrou zásobou vápnika. Na ľahších pôdach pestujeme listový a stopkový zeler, buľvový zeler pre uskladnenie radšej na pôdach ťažších. Vzhľadom k vysokej produkcii organickej hmoty má zeler vysoké nároky na pravidelné zásobenie vodou a prihnojovanie dusíkom. Dôležitá je zálievka pri výsadbe a v druhej polovici vegetácie pri rastení buľvy. Pestujeme z predpestovanej sadby. Vysievame vo februári do skleníkov a predpestujeme pri teplotách 15 - 20°C. Nižšie teploty môžu byť príčinou vybiehania do kvetu. Vysádzame v polovici mája. Zalievame menej často väčšími dávkami vody. Zeler stopkový i listový majú kratšiu vegetačnú dobu a preto ich môžeme vysádzať neskoršie ako zeler buľvový a do užšieho sponu (40 x 30cm).

HTS 0,35 - 0,5 g.
1 g semena obsahuje 2000 - 2800 semien.
Spon buľvového zeleru je 50 x  40 - 50 cm.

 

Produkt obsahuje (množstvo)

1 000 peliet

Cena s DPH

10,10 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

OTVORENÉ

OTVORENÉ PODĽA OTVÁRACÍCH HODÍN.