Lilana reďkovka celoročná guľatá

Lilana reďkovka celoročná guľatá

Počet hodnotení: 0 Objednávky (10)
0,81€
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 5973
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Odolná voči vybiehaniu a praskaniu. Svietivo fialová. Vlastnosti odrody. Reďkovka Lilana je skorá, fialová reďkovka s jemnou reďkovkovou chuťou. Veľká bulvička je guľovitá až pretiahnutejšia, svietivo fialová, v hornej časti ...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Odolná voči vybiehaniu a praskaniu. Svietivo fialová.

Vlastnosti odrody.

Reďkovka Lilana je skorá, fialová reďkovka s jemnou reďkovkovou chuťou. Veľká bulvička je guľovitá až pretiahnutejšia, svietivo fialová, v hornej časti mierne tmavšia. Dužina je jemná, biela, šupka je jemná. Vďaka veľmi vysokej odolnosti voči vybiehaniu, praskaniu i vyšeptávaniu je možné jej celoročné pestovanie. Na jar ju môžeme i prirýchlovať pod netkanou textíliou s vysievaním vo februári - marci. Von ju vysievame od marca do augusta. Sejeme do hĺbky 1 - 2 cm. Vyžaduje pôdu zásobenú živinami v okamžite prijateľnej forme a dostatočné zavlažovanie.

Pestovanie.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha