Odrín pór zimný robustný prezimujúci

Odrín pór zimný robustný prezimujúci

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
0,81€
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 071220200002
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Vlastnosti odrody. Pór pravý Odrín F1 je zimná odroda s nižšou alebo robustnejšou konzumnou časťou. Má veľmi silný koreňový systém a rýchly rast aj pri nízkych teplotách. Zberáme od novembra do apríla. Nevžaduje nahrňovanie, nevyvracia...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Vlastnosti odrody.

Pór pravý Odrín F1 je zimná odroda s nižšou alebo robustnejšou konzumnou časťou. Má veľmi silný koreňový systém a rýchly rast aj pri nízkych teplotách. Zberáme od novembra do apríla. Nevžaduje nahrňovanie, nevyvracia sa. Vegetačná doba je cca 100 - 140 dní. Je veľmi odolný k vybiehaniu do kvetu. Je odolný voči hubovým chorobám, má veľmi dobrý zdravotný stav a odolnosť voči stresom prostredia. Vyžaduje dostatočnú zásobu živín v pôde. Sadenice hrubé ako steblo presádzame, skrátime vňať aj korene.

Pestovanie.

Pór možno s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nieje náročný na polohu, zaraďuje sa obyčajne do druhej trate.Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice v hrúbke stebla do rýh hlbokých aspoň 10 cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od začiatku apríla do riadku 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.

HTS 3 - 3,5 g.
1 g semena obsahuje 200 - 300 semien.

 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm