Albena osivá Semo fazuľa kolíková veľkozrnná biela 10s

Albena osivá Semo fazuľa kolíková veľkozrnná biela 10s

Počet hodnotení: 0 Objednávky (6)
1,13 €
Kód produktu: 5964
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

10 s. Veľké biele fazule. NOVÉ.Vlastnosti odrody.Fazuľa kolíková Albena so svetlo zelenými lúskami dlhé 12 – 19 cm, ktorá dorastá do výšky 3 – 4 m. Vysievame v máji - júni k opore do vyhriatej pôdy minimálne 9°C. Spon aspoň 50 x 50...

Popis produktu

10 s. Veľké biele fazule. NOVÉ.

Vlastnosti odrody.

Fazuľa kolíková Albena so svetlo zelenými lúskami dlhé 12 – 19 cm, ktorá dorastá do výšky 3 – 4 m. Vysievame v máji - júni k opore do vyhriatej pôdy minimálne 9°C. Spon aspoň 50 x 50 cm. Odroda atraktívna pre svojú bielu farbu a veľkosť semien (HTS 1 400 g), ktorá je mnohostranne využitelná v zrelom a aj nezrelom stave. Poskytuje výbornú surovinu na fazuľové šaláty. Semená sú typu tzv. „švábky“. Vyžaduje dostatočné zalievanie. Rastlina kvitne až do príchodu prvých mrazov a môžeme zberať až do neskorej jesene.

Pestovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 - 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.  

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha