Gracie osivá Semo, uhorka nakladačka

Gracie osivá Semo, uhorka nakladačka

Kategorie výrobku

Semená » Semená novinky » Novinky semena Semo 2019

Názov

Gracie osivá Semo , uhorka nakladačka

Katalógový kód výrobku:

SEGR05975

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Gracia F1 je hrubo ostná partenokarpická skorá uhorka nakladačka určená pre polné pestovanie a pestovanie vo fóliovníkoch. Je veľmi vhodná i pre pestovanie na oporných sieťach a pod. Geneticky nehorké kvalitné plody  sú stredne dlhé až dlhé, štíhle, tupo zakončené. Barva plodu je v tržnej zrelosti tmavo zelená až zelená s bielymi hrubými ostňami. Rastlina je stredne vzrastná, kvitne čisto samičími kvetmi, nepotrebuje opelenie. Hybrid vyniká zdravotným stavom, predovšetkým vysokou toleranciou k plesni uhorkovej. Je pomerne odolná k teplotným výkyvom. Je veľmi vhodná pre konzervaciu a aj pre spracovanie na kvasáky. Odrodu je možné taktiež doporučiť na cielenú produkciu prerastlých plodov nad 10 cm pre čerstvý konzum ako chutnejšia náhrada šalátových uhoriek.

Pestovanie.

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje výhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom k slabšiemu koreňovému systému je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný závlahový režim. Vhodná predplodina je hrach, cibuľa, pór, fazuľa, cvikla. Nevhodné sú zemiaky a jahody. Pozor na rezidua z herbicídov, zvlášť triaziny a chlorsulfurony. Výsev prevádzame od polovice apríla do 10. mája. V prípade včasných výsevov na pole je možné použití netkanú textíliu, ktorou môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia. Predpestovanie rastlín je možné. Na predpestovanie sadby počítajme 3 - 4 týždne pred požadovaným termínom výsadby. V skleníku udržujeme stálu teplotu vzduchu a zaišťujeme vetranie. Výsadbu na záhon prevádzame v polovici mája. Behom vegetácie udržujeme porast v čistom bez burinovom stave plečkovaním a okopávaním. V prípade sucha zavlažujeme radšej väčšími dávkami vody menej často. Aj pri výraznej poľnej rezistencii je behom vegetácie dôležitá chemická ochrana proti plesni uhorkovej. Choroba sa prejavuje svetlo zelenými až žltými, žilnatinou ohraničenými škvrnami na plne vyvinutých listoch. Na spodnej strane škvŕn sa vytvára za priaznivých podmienok šedo fialový až šedý povlak sporangií. Počet škvŕn narastá, spojujú sa a zasychajú, dochádza k rozpadu pletív medzi hlavnými nervami. Silno postihnuté listy zaschnú a rastliny kapú. Choroba sa šíri za daždivého počasia, je podporovaná rannými rosami. Z hľadiska komplexnej ochrany majú význam všetky opatrenia, ktoré zabraňujú zvlhčenie alebo skracujú dobu zvlhčenia listov ( vetranie, racionálna závlaha, vertikálne vedenie ) a využívanie tolerantných odrôd, spolu s rozumnou chemickou ochranou. Dôležité je dodržať dávku 1 až 1,2 litrov postrekovej látky na 10 m2. Toto množstvo je nutné dodržať i pre zabezpečenie dobrej účinnosti postreku. Vhodné je pridať zmáčadlo a listové hnojivo HARMAVIT v koncentrácii 0,2% ( 20 ml na 10 litrov vody ). HTS 20 - 30 g. 1 g semena obsahuje 30 - 50 semien. Veľmi vhodné je organické hnojenie - maštalný hnoj 30-40 t/ha.    

  

Produkt obsahuje (množstvo)

1,5g

Cena s DPH

1,40 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com