Shokichi Red osivá Semo, tekvica typ Kabocha

Shokichi Red osivá Semo, tekvica typ Kabocha

Kategorie výrobku

Semená » Semená novinky » Novinky semena Semo 2019

Názov

Shokichi Red osivá Semo , tekvica typ Kabocha

Katalógový kód výrobku:

SESH05974

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Shokichi red je tekvica typu Kabocha. V posledných rokoch získavajú obľubu medzi záhradkármi po celém svete. Plody sú gulatejšie než u tradičného Hokkaida. Dá sa povedať, že ide o guľaté Hokkaido. Odroda Shokichi Red je typ mini Kabocha (mini Hokkaido) – rastlina s menšími, jasno oranžovými plodmi s veľkosťou 0,5 – 1 kg. Má veľmi dobrú chuť a suchšiu dužinu. Je vhodná na polievky, pečenie, smaženie, na koláče, na plnenie a môže byť i ozdobou na stole. Svojou veľkostou je perfektná na jedno varenie, keď ju spotrebujeme celú. Rastlina tvorí lianu, pri dobrej starostlivosti má až 8 plodov na rastline. Ich počet a veľkosť závisí na priestore a starostlivosti, ktorú rastlina má. Je skorá, dozrieva za asi 60 dní. Plody uložené v suchu sú dobre skladovateľné. Pestujeme ju na slnečnom mieste a zalievame väčšími dávkami vody. Neznáša mráz, preto ich von sadíme až v máji.

Pestovanie.

Tekviciam sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možností ich zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnější je priamy výsev v polke mája. HTS 105 - 145 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 8 semien.  

  

Produkt obsahuje (množstvo)

8s

Cena s DPH

2,04 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com