Štiavec, Rumex patientia L., Šťavel

Štiavec, Rumex patientia L., Šťavel

Kategorie výrobku

Semená » Semo » Šťavel

Názov

Štiavec , Rumex patientia L., Šťavel

Katalógový kód výrobku:

SEST01546

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Šťavel na pestovanie nenáročná trvalka, ktorej sa dobre darí v pôdach hlbokých, nevysychavých a zásobených živinami. Môžeme ju pestovať i na mierne zatienených miestach. Vysievajte priamo na pozemok do riadkov vzdialených 30 – 40 cm a po vzídení vyjednoťte na vzdialenosť 20-25 cm. Zber je možno započať v dobe, keď majú rastliny 4-5 listov, tie sa režú alebo pozorne trhajú, aby sa nepoškodil pupeň v úžľabí. Zber je možný každé 3-4 týždne, listy sú najjemnejšie od apríla do mája. Akonáhle sa objavia kvetné stonky, včas ich vylámeme, čím podporíme rast nových listov a predĺžime zberové obdobie.
Šťaveľ spoľahlivo prezimuje, na jednom miesta môžeme rastliny ponechať tri až päť rokov.
Využitie : konzumujú sa dobre vyvinuté listové ružice alebo iba samotné mladé listy bez stopiek. Šťaveľ má podobnú biologickú hodnotu ako špenát, v listoch sa rovnako nachádza provitamín A, vitamín C, bielkoviny a minerálne látky. Prioritná je konzumácia surových listov vo forme rôznych osviežujúcich šalátov, dajú sa z nich pripraviť i jarné polievky. Výborné je rovnako mäso obalené listami šťaveľu a zapečené. Ďalšie použitie je možné do omáčok či pomazánok ako dochucovadlo.

Pestovanie.

Priamy výsev od augusta do septembra do riadkov vzdialených 30 cm od seba.
Výsadba marec až apríl v spone 20-25 x 40 cm.
Zber listov apríl až jún, treba vylamovať kvetné stonky.

 

Produkt obsahuje (množstvo)

0,80g

Cena s DPH

0,62 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

OTVORENÉ

OTVORENÉ PODĽA OTVÁRACÍCH HODÍN.