Blumko záhradné osivo, Rajčiak kolíkový, Lycopersicon lycopersicum

Blumko záhradné osivo, Rajčiak kolíkový, Lycopersicon lycopersicum

Kategorie výrobku

Semená » Semo záhradnícke balenie » Rajčiak kolíkový

Názov

Blumko záhradné osivo , Rajčiak kolíkový, Lycopersicon lycopersicum

Katalógový kód výrobku:

SEBL05881

Špecifikácia

 

Vlastnosti odrody.

Blumko je polo skorá odroda rajčiaku s plodmi oválneho (slivkového) tvaru o váhe 50 až 80 gramov. Plody sú tolerantné k praskaniu, predčasnému opadu a vhodné k dlhšiemu skladovaniu. Blumko je určené k zberu jednotlivých plodov, môžeme zberať i celé strapce. Plody sú vhodné pre priamy konzum a na šaláty, ale aj na varenie, ako napr. boloňska omáčka. Odroda je tolerantná k pliesni rajčiakovej. Vhodný pre pestovanie na poli, vo fóliovníku i v sklenníku.

Pestovanie.

Rajčiaky sú náročnou kultúrou, vyžadujú starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme. Na predpestovanie sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykúrených rýchliarni vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkové odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z pazúch listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia spotreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia spotreba vody je počas zretia plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sa znížilo nebezpečenstvo praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

HTS 4 - 5 g.
1 g osiva obsahuje 200 - 250 semien.

Produkt obsahuje (množstvo)

1g

Cena s DPH

9,50 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com