Dvorana, Kaleráb biely, Brassica oleracea

Dvorana, Kaleráb biely, Brassica oleracea

Kategorie výrobku

Semená » Semo záhradnícke balenie » Kaleráb

Názov

Dvorana , Kaleráb biely, Brassica oleracea

Katalógový kód výrobku:

SEDV02227

Špecifikácia

 

Vlastnosti odrody.

Biely kaleráb, vyniká skorosťou a odolnosťou proti vybiehaniu i deformácii buľvy pri horších svetelných podmienkach a nízkych teplotách. Je určená pre všetky spôsoby rýchlenia, kedy tvorí jemné, šťavnaté, plocho guľovité, svetlo zelené, stredne veľké buľvy. Má jemné a krátka olistenie, môžeme ju vysadzovať do sponu 20 x 20 cm. Vyžaduje starostlivu agrotechniku, nedoporučujeme ju pestovať vo volnej pôde okrem malých záhradok s intenzívnou agrotechnikou a takmer pareniskovou zeminou. Vegetačná doba od výsadby do zberu je 50 - 55 dní.

Pestovanie.

Bohatá skladba ponúkaných odrôd umožňuje pestovanie kalerábov po celý rok, aj keď najžiadanejšie sú na jar. Darí sa im najlepšie v hlinito piesčitej, humóznej a teplej pôde s pH 6,2 - 7,8. Obvykle ju radíme do druhej trate. Počas pestovania zaisťujeme optimálnu pôdnu vlahu pravidelnými strednými dávkami vody. Vyrovnaný závlahový režim znižuje nebezpečenstvo praskania a drevnatenia buliev. Na rýchlenie vo fóliových krytoch vysievame osivo v januári a rastliny vysádzame na stanovisko v marci. Termín výsevu pre skorú poľnú kultúru je február, vysádzame v apríli.

HTS 3 - 4 g.
1 g osiva obsahuje 250 - 300 semien.
Na vypestovanie 1000 ks sadby potrebujeme 8 g osiva.
Spon: rýchlenie 20 x 25 cm, pre pole - skoré odrody 25 x 25 cm, neskoré odrody 30-40 x 30 cm.

Produkt obsahuje (množstvo)

5g

Cena s DPH

2,00 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

OTVORENÉ

OTVORENÉ PODĽA OTVÁRACÍCH HODÍN.