Sorbet Yit, Viola cornuta hybridy, Fialka ostrohatá

Sorbet Yit, Viola cornuta hybridy, Fialka ostrohatá

Kategorie výrobku

Semená » Trvalky a dvojročné kvety » Sirôtka drobnokvetá

Názov

Sorbet Yit , Viola cornuta hybridy, Fialka ostrohatá

Katalógový kód výrobku:

SESO05505

Špecifikácia

Vlastnosti odrody.

Atraktívna miniviolka, kvety po rozkvitnutí postupne menia svoju farbu, na jednej rastline je teda škála farieb, v období kvetov má výborné pokrytie pôdy

Pestovanie.

Drobnokveté violky (veľkosť kvetov cca 1,5 - 3 cm) sú pestované ako letničky alebo dvojročky, výška rastliniek je 20 cm a rastlina je kvetmi priamo obsypaná. Miniviolky vznikly krížením Viola cornuta s Viola tricolor, Viola williamsiana a dalšími druhmi. V záhonoch, miskách a kvetináčoch kvitnú veľmi dlho, keď je pôda bohatá na živiny, ktorá udrží vlahu, a keď kvetináč nestojí na priamom slnku. Keď sa vám predsa len stane, že miniviolky zaschnú, zastrihnite rastlinu na výšku 5 cm a dobre ju zalejte. Vo väčšine prípadov obraší a bude opäť bohato kvitnúť.
Oproti veľkokvetým sirôtkam majú miniviolky ešte jednú nezanedbateľnú výhodu – sú obecne odolnejšie k vyšším teplotám a dajú sea pestovať takmer po celé leto.
Miniviolka sa vysieva koncom leta do chladnej vlhkej pôdy. Semenáčiky sú relativne zimuvzdorné a už na jar môžu zakvitnúť.

Počet semien v 1 grame: 1300 - 1500 semien ( 2g na 1000 rastlín ).
Výsev: júl - august, parenisko, skleník, 15°C.
Výsadba: august - október v spone 15-20 x 20cm.
Termín kvitnutia: podľa termínu výsevu na jeseň alebo na jar.

Produkt obsahuje (množstvo)

15s

Cena s DPH

1,40 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

OTVORENÉ

OTVORENÉ PODĽA OTVÁRACÍCH HODÍN.