Nová pomológia ovocia Jadroviny

Nová pomológia ovocia Jadroviny

Kategorie výrobku

Záhradkárske potreby » Knihy » Pomologie

Názov

Nová pomológia ovocia Jadroviny

Katalógový kód výrobku:

ZANO02161

Špecifikácia

Obsah knihy.

Predkladáme vám publikácie, ktoré si kladú za cieľ nielen priniesť zoznam odrôd, ktoré môžete na svojej záhrade alebo v sade pestovať, ale zároveň pomôcť s výberom odrody do konkrétnych podmienok a tiež zoznámiť čitateľa aspoň so základmi, bez ktorých nie je možné dosiahnuť výraznejšieho úspechu pri pestovaní ovocných drevín.

Zmyslom knihy však nie je slúžiť ako učebnica. Bez aspoň orientačných vedomostí vás pomerne stručný úvod ovocné stromy pestovať nenaučí. Zároveň však bola snaha, aby vo všeobecných úvodoch k jednotlivým druhom boli obsiahnute presne tie podstatné a zároveň praktické informácie, bez ktorých sa pri pestovaní ovocných stromov nezaobídete. Všeobecné úvody sú delené tradične od všeobecnej časti zahrňujúcej pôvod a rozdelenie druhu do skupín, nároky na stanovište, cez podrobnejšie rozobraté pestovanie až po špeciálnu časť venovanú najdôležitejším chorobám a škodcom a vysvetleniu konštrukcie opisov jednotlivých odrôd, čo je dôležité pre pochopenie jednak rôznorodosti odrôd v rámci ovocných druhov a jednak tiež pre samotný výber odrody konečným užívateľom.

Samotné popisy jednotlivých odrôd obsahujú hneď v úvode veľmi jednoduché rozdelenie podľa doby dozrievania a pomologického rozdelenia, podľa vhodnosti využitia plodov a v neposlednom rade podľa vhodnosti pre rôzne pestovateľské oblasti. Pokiaľ to bolo možné, bola snaha o zistenie čo najpresnejšieho pôvodu odrody, ktorý tiež môže napovedať, do akých podmienok bude odroda vhodná. Vlastné popisy spolu s fotografiou plodu poskytnú vcelku podrobnú informáciu o vlastnostiach stromov a zvlášť plodov, ale tiež napovedia o kvalite plodov a hlavne ich chuti. Záverečná kapitola, nazvaná "Celkové zhodnotenie", vyzdvihuje prevažne kladné, prípadne záporné vlastnosti odrody a niektoré ďalšie dôležité informácie, napríklad o rôznej odolnosti proti chorobám, mrazu, vhodnom využití plodov a podobne.

Veríme, že publikácie vám prijdu vhod nielen pri vyhľadávaní vhodnej odrody do vašej záhrady, ale že vás budú tiež dlhodobo sprevádz

Produkt obsahuje (množstvo)

1 kus

Cena s DPH

10,00 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com