Karta produktu

Nová pomológia ovocia Jadroviny

Kategorie výrobku

Názov

Nová pomológia ovocia Jadroviny

Katalógový kód výrobku:

ZANO02161

Popis

Nové vydanie. 

Špecifikácia

 

Obsah knihy.

Predkladáme vám publikácie, ktoré si kladú za cieľ nielen priniesť zoznam odrôd, ktoré môžete na svojej záhrade alebo v sade pestovať, ale zároveň pomôcť s výberom odrody do konkrétnych podmienok a tiež zoznámiť čitateľa aspoň so základmi, bez ktorých nie je možné dosiahnuť výraznejšieho úspechu pri pestovaní ovocných drevín.

Zmyslom knihy však nie je slúžiť ako učebnica. Bez aspoň orientačných vedomostí vás pomerne stručný úvod ovocné stromy pestovať nenaučí. Zároveň však bola snaha, aby vo všeobecných úvodoch k jednotlivým druhom boli obsiahnute presne tie podstatné a zároveň praktické informácie, bez ktorých sa pri pestovaní ovocných stromov nezaobídete. Všeobecné úvody sú delené tradične od všeobecnej časti zahrňujúcej pôvod a rozdelenie druhu do skupín, nároky na stanovište, cez podrobnejšie rozobraté pestovanie až po špeciálnu časť venovanú najdôležitejším chorobám a škodcom a vysvetleniu konštrukcie opisov jednotlivých odrôd, čo je dôležité pre pochopenie jednak rôznorodosti odrôd v rámci ovocných druhov a jednak tiež pre samotný výber odrody konečným užívateľom.

Samotné popisy jednotlivých odrôd obsahujú hneď v úvode veľmi jednoduché rozdelenie podľa doby dozrievania a pomologického rozdelenia, podľa vhodnosti využitia plodov a v neposlednom rade podľa vhodnosti pre rôzne pestovateľské oblasti. Pokiaľ to bolo možné, bola snaha o zistenie čo najpresnejšieho pôvodu odrody, ktorý tiež môže napovedať, do akých podmienok bude odroda vhodná. Vlastné popisy spolu s fotografiou plodu poskytnú vcelku podrobnú informáciu o vlastnostiach stromov a zvlášť plodov, ale tiež napovedia o kvalite plodov a hlavne ich chuti. Záverečná kapitola, nazvaná "Celkové zhodnotenie", vyzdvihuje prevažne kladné, prípadne záporné vlastnosti odrody a niektoré ďalšie dôležité informácie, napríklad o rôznej odolnosti proti chorobám, mrazu, vhodnom využití plodov a podobne.

Veríme, že publikácie vám prijdu vhod nielen pri vyhľadávaní vhodnej odrody do vašej záhrady, ale že vás budú tiež dlhodobo sprevádz

 

Produkt obsahuje (množstvo)

1 kus 

Cena s DPH

10,00 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Katalóg

CESNAK KAREL

Budeme mať cesnak KAREL IV. a iné české cesnaky. Ponuka.

ZÁSIELKY OBNOVENÉ.

Zásielková služba je znovu v prevádzke.

OBJEDNÁVKY A ZÁSIELKY.

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com

AKCIE

Pri AKCIÁCH bude platiť iba jedna. Stáva sa, že máme akciu na semená a aj na prepravu. Bude platiť tá s výraznejšou zľavou.

Prijmeme zamestnanca

Do trvalého pracovného pomeru, prípadne na brigádu alebo dohodu so základnými vedomosťami o rastlinách. Všetky náležitosti pri osobnom styku.

Objednavky bez registrácie

Pre objednávky sa nemusíte registrovať, stačí napísať mail.

NOVÉ ODRODY SKLADOM

Marhule Samourai, Ninja, Rubista, Iziagat, Jengat, Jablone Galaval, Gala Brookfield, Weirouge a mnoho ďalšieho.

CENY, CENY, CENY

Ceny na stránke sú orientačné a nemusia sa zhodovať s cenami na predajni. Pre zistenie aktuálnych cien napíšte mail na kvety@klivia.com alebo volajte 0903 433 033.

NOVÉ OVOCNÉ ODRODY

Tento rok uvádzame tzv. Rodinné stromy, kde na jednom rastie viac druhov a odrôd. Viac sa dozviete TU.

MAĎARSKÉ PAPRIKY

ZNOVU V PREDAJI semená Maďarských paprík ako Promontor, Garam, Bodrog, Bagoly a mnohé ďalšie. AKTUÁLNA PONUKA JE TU. Budeme ju este dopĺňať.

NOVÁ STRÁNKA

PRIORITOU SÚ REZISTENTNÉ ODRODY. Kliknite TU. Mottom novej stránky je:
AKO SI VYBRAŤ OVOCNÝ STROMČEK PODĽA MOJICH PREDSTÁV ČO NAJJEDNODUCHŠIE?

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si môžete urobiť predbežnú objednávku, ktorá bude platná po vzájomnej dohode s aktuálnymi cenami, presným sortimentom a termínom dodávky.

Kontakt

Záhradníctvo Iveta s. r. o.
Kovácsova 357/133
Bratislava - Rusovce 851 10
IČO: 51 140 691
DIČ:  2120608666

Telefón: +421 903 433 033

kvety@klivia.com,

kvetyklivia@gmail.com

 

skype: peter.varenic

 

Neprehliadnite

INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKOV.

Zásielková služba je znovu v prevádzke.

Budeme mať cesnak KAREL IV. a iné české cesnaky. Ponuka.

 

 

 

Otváracie hodiny

 

Pondelok

zatvorené
Utorok 13:00 - 17:00
Streda 13:00 - 17:00
Štvrtok 13:00 - 17:00
Piatok 13:00 - 17:00
Sobota 08:00 - 12:00
Nedeľa zatvorené

V prípade záujmu sa dá telefonicky alebo mailom dohodnúť na odbere tovaru aj mimo otváracích hodín.