Vertikutácia trávnika, Prevzdušňovanie

nie je obrazok

Kategorie výrobku

Záhradnícke služby » Trávnik » Ostatné

Názov

Vertikutácia trávnika , Prevzdušňovanie

Katalógový kód výrobku:

ZAVE01536

Špecifikácia

Prečo robíme vertikutáciu trávnika.

Hrubá vrstva trávnej plsti spôsobuje plytké zakoreňovanie trávnika – korene sa nezakoreňujú do hĺbky, ale rozrastajú sa do vrstvy v trávnej plsti. Trávna plsť vytvára optimálne podmienky pre rast burín, vznik rôznych chorôb a v období suchšieho počasia trávnik rýchlo vysýcha.
Je viacero dôvodov, prečo sa nám vytvorí hrubá plsť, ktorá zabraňuje prístupu vzduchu, živín a vody ku koreňom trávnika a zároveň zabraňuje výmene plynov:
1. Pri pravidelnom kosení odstraňujeme vertikálne rastúce listy trávnika. Horizontálne prírastky pod čiarou kosenia zostanú neporušené. Sú veľmi dôležité pre zahusťovanie trávnika. Avšak časom nám úplne zahustnú a utvoria nám nepriepustnú plsť.
2. Aj pri najkvalitnejšom kosení nám časť pokosenej hmoty ostane v trávniku, čo pri častom kosení uschnutím trávnej hmoty vytvorí trávnu plsť.
3. Klimatické zmeny spôsobujú zvýšený rast machov, ktoré potláčajú rast trávy. Mach je skoro vždy ukazovateľom aj toho, že trávnik je chudobný na živiny.
4. Po dlhších etapách suchšieho počasia zostávajú na trávniku zbytky suchej odumretej trávy. Veľmi dôležitým faktorom je, že zamedzíme rastu dvojklíčnolistých burín, hlavne s listovými ružicami prisadnutými k povrchu pôdy.

Produkt obsahuje (množstvo)

m2

Cena s DPH

0,10 €

Poznámka

Pokiaľ to nie je uvedené, ceny sú s DPH

Dôležité informácie

Nie sme e-shop

Toto nie je e-shop. Je to informatívna web stránka s tovarom, ktorý vieme ponúknuť s približnými cenami. Po registrácii si ...

Informácia pre zákazníkov

PRED OBJEDNÁVKOU SI NAJPRV OVERTE ĆI JE DANÝ PRODUKT AJ SKLADOM NA 0903 433 033 ALEBO NA kvety@klivia.com