Elista cibuľa podlhovastá šalátová

Elista cibuľa podlhovastá šalátová

Počet hodnotení: 0 Objednávky (12)
1,86 €
Kód produktu: 1013
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

  Vlastnosti odrody. Dlhodenná odroda jarnej cibule vytvárajúce podlhovasté, tupo zakončené cibule, které sú ideálne pre krájanie na kolečka. Šupka je svetlo bronzová a dobre prilieha. Odroda je skladovatelná na strednú dobu....

Dostupné možnosti

Popis produktu

 

Vlastnosti odrody.

Dlhodenná odroda jarnej cibule vytvárajúce podlhovasté, tupo zakončené cibule, které sú ideálne pre krájanie na kolečka. Šupka je svetlo bronzová a dobre prilieha. Odroda je skladovatelná na strednú dobu.

Pestovanie cibule z priameho výsevu.

Pre pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v teplejších polohách. Zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s pH minimálne 5,5. Vysievame čo najskôr na jar, aby semena mali dostatok vlahy, do riadkov 30 - 35 cm vzdialených, do hĺbky 2-3 cm. V riadku jednotíme podľa potreby na 4 - 5 cm. V priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. Závlaha je vhodná, ale iba do polovici júla. V uzavretých polohách a vo vlhkom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. Zberáme, keď je vňať polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. Dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

Na 10 m2 priameho výsevu potrebujeme 4,5 - 5,5 g osiva.
1 g osiva obsahuje 150 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks