Viburnum kalina

Viburnum kalina

Viburnum po slovensky kalina je známa pre svoje bohato kvitnúce, atraktívne kvietky s príjemnou vôňou, a dekoratívne bobule. Tie sa tvoria aj počas zimy.  Lístie mení sfarbenie na jeseň. Je vhodná do rôznych záhrad vďaka svojej nízkej starostlivosti. Patrí medzi stálozelené a opadavé kry. V priemere dorastá do 6 m, vysádza sa do živých plotov, do skupiniek, alebo pekne vyniká aj samostatne. Stanovište závisí od odrody, niektorým vyhovuje viac slnko a niektorým viac polotieň, na pôdu nie sú náročné, dôležité je aby bola pôda výživná a dobre odvodnená. Vysádza sa počas jesene alebo jari, pokiaľ sa vysádza vedľa rastlinky, treba nechať priestor aj na ich rast koreňov a vetví. Starostlivosť o viburnum je jednoduchá, treba zalievať keď je suchý a strihanie sa odporúča pre udržanie tvaru kríka a odstránenie starých a poškodených vetví.

Zobrazenie mriežky:

Anne Russell viburnum burkwoodi kalina C5L/ 40-50

(0)
Objednávky (2)

Anne Russell viburnum burkwoodi kalina má voňavé až aromatické biele zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň,..

20,00 €

Aurora viburnum carlesii kalina C5L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Aurora viburnum carlesii kalina má voňavé až aromatické bielo ružové zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň,..

22,00 €
Na dotaz

Cascade viburnum plicatum kalina C5L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Cascade viburnum plicatum kalina  má veľké, voňavé biele zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, majú plochý tvar, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na ..

Na dotaz

Charles Lamont viburnum bodnantense kalina C5L/ 60-80

(0)
Objednávky (1)

Charles Lamont viburnum bodnantense kalina má krásne zhluky voňavých ružových kvietkov, po ktorých nasledujú tmavo fialové dekoratívne bobule. Kvitnutie začína v novembri až do mája na holých vetvách,..

Na dotaz

Compactum viburnum opulus kalina C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Compactum viburnum opulus kalina má voňavé čisto biele ploché zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň, sfarbe..

Na dotaz

Dawn viburnum bodnantense kalina C5L/ 60-80

(0)
Objednávky (1)

Dawn viburnum bodnantense kalina má pekný energický vzrast a voňavé zhluky ružových kvietkov. Tie kvitnú od novembra do marca na holých vetvách, po nich nasledujú dekoratívne bobule tmavo červené až č..

Eskimo viburnum davidii kalina C5L/ 30-40

(0)
Objednávky (15)

Eskimo viburnum davidii kalina má nízky vzrast,voňavé biele zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň, sfarbeni..

30,00 €

Eve Price viburnum tinus kalina C2L/ 25-30

(0)
Objednávky (3)

Eve Price viburnum tinus kalina má voňavé jemno ružovo modré zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici novembra až do jari. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň, sfarbenie do výraznej červenej,..

12,00 €
Na dotaz

Gwenllian viburnum tinus kalina C2L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Gwenllian viburnum tinus kalina má voňavé ružovo biele zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici novembra až do jari. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň, sfarbenie do metalickej modrej, tvori..

Na dotaz

Jermyns Globe viburnum globosum kalina C2L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Jermyns Globe viburnum globosum kalina má voňavé drobné biele zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na jeseň, sfarbe..

Na dotaz

Juddii viburnum carlesii kalina C5L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Juddii viburnum carlesii kalina je nižšia odroda s voňavými svetlo ružové zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekoratívne bobule sa tvoria neskôr na j..

Kilimandjaro / JWW-1'PBR viburnum plicatum kalina C3L

(0)
Objednávky (1)

Kilimandjaro / JWW-1'PBR viburnum plicatum kalina má energický a silný vzrast, má voňavé čisto biele ploché zhluky kvietkov, ktoré kvitnú v polovici až koncom jari, a lesklé tmavo zelené listy. Dekora..

20,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 24 (2 stránok)