Kiwi aktinídia nenáročné ovocie

Kiwi aktinídia nenáročné ovocie

Kiwi aktinídia patrí medzi už známe ovocie, vďaka novým odrodám odolným voči mrazu je možné pestovanie už aj na Slovensku. Pestuje sa na drôtenke alebo inej opone, čím vytvára aj pekný ťahavý stromček s krémovými kvetmi. Je to teda liana, podobná viniču. Actinidia kiwi sa rozdeľuje na kiwi veľké, chlpaté, ktoré su nám známe z potravín, a minikiwi. Tie sú menšie, podobne veľké ako egreš, nie su chlpaté a konzumujú sa aj so šupkou.

Ako pestovať kiwi nájdete v článkoch. 

Zobrazenie mriežky:

Atlas kiwi samec opeľovač kontajner C2L / 80-100cm

(0)
Objednávky (34)

Kiwi ( Actinia deliciosa) Atlas patrí medzi univerzálne opeľovače, samček, ktorý môže opeľovať až 5 samičiek. Má silný vzrast a dosahuje výšku až 9m. Úrodu samčie rastliny neprinášajú, iba kvety. Kvet..

17,00 €

Hayward kiwi veľkoplodé kontajner C2L / 50-60cm

(0)
Objednávky (8)

Kiwi (Actinia deliciosa) Hayward je najpestovanejšia odroda, samička. Má veľké, sladké a aromatické plody oválne, dozrievajúce až v polovici novembra. Neskoro kvitne a veľmi bohato rodí, prestáva rásť..

22,00 €

Issai kiwi drobnoplodé samoopelivé mrazuodolné kontajner C1L

(0)
Objednávky (36)

Kiwi (Actinia deliciosa) Issai je samoopelivý, minikiwi (veľkosťou 2,5-3cm) s hladkou, konzumovateľnou šupkou, a intenzívnou kiwi arómou. Dozrieva skoro, v septembri. Je vysoko mrazuodolná a pri samco..

9,00 €

Jenny kiwi veľkoplodé mrazuodolnejšie C2L / 60cm

(0)
Objednávky (20)

Kiwi (Actinidia deliciosa) Jenny je samička. Má stredne veľké podlhovasto valcovité plody s výraznou arómou a veľmi dobrou chuťou. Dozrieva stredne skoro koncom októbra. Je mrazuodolná do -24°C, nie j..

16,00 €

Solo kiwi veľkoplodé samoopelivé Actinidia deliciosa kontajner P9

(0)
Objednávky (9)

Kiwi Solo je samoopelivá odroda, vyniká svojou mrazuodolnosťou do -20°C. Dorastá do výšky asi 5 m a potrebuje oporu. Plody sa vyskytujú na dvojročnom dreve (staršie drevo odstraňujeme na jeseň alebo s..

10,00 €

Super Jumbo actinidia arguta kiwi drobnoplodé kontajner C2L / 40-60cm

(0)
Objednávky (6)

Actinidia arguta Super JUMBO je mrazuvzdorná veľkoplodá odroda mini kiwi. Plody sú hladké, bez chĺpkov, valcovitého tvaru, 15 - 25 g, majú atraktívny vzhľad. Dužina plodu je zelená a má výbornú chuť. ..

16,50 €

Tomuri kiwi samček veľkoplodé opeľovač kontajner C2L

(0)
Objednávky (2)

Kiwi Actinidia deliciosa Tomuri patrí medzi novinky, je to samec, vhodný opeľovač pre Hayward a Green Light. Opeľuje veľkoplodné kiwi, má krásne veľké krémovo biele kvety. Je mrazuodolný do -18°C. ..

14,00 €
Na dotaz

Bayern minikiwi samička sladké

(0)
Objednávky (5)

Kiwi (Actinidia arguta) Bayern alebo známa aj ako Weiki, je samička, pestovaná aj v Nemecku, čo znamená dobre mrazuodolná do -30° C. Má minikiwi, bez chĺpkov, hladká šupka. Dozrieva od začiatku októbr..

Na dotaz

Boskoop kiwi veľkoplodé samoopelivé kontajner C3L

(0)
Objednávky (22)

Kiwi (Actinia deliciosa) Boskoop je samoopelivá veľkoplodá odroda, ktorá dozrieva na prelome septembra a októbra. Je odolná voči mrazu do -15°C. Pre zvýšenie kvality plodov a bohatosť úrody je potrebn..

Na dotaz

Geneva minikiwi samička skorá

(0)
Objednávky (2)

Kiwi (Actinidia arguta) Geneva dorzieva veľmi skoro od septembra do októbra. Má stredne veľké plody s veľmi dobrou sladkou chuťou. Konzumujú sa spolu so šupkou. Kvitne v júni biele kvety, je to samičk..

Na dotaz

Jenny Boskoop kiwi veľkoplodé samoopelivá

(0)
Objednávky (21)

Kiwi (Actinidia deliciosa) Jenny Boskoop je obojpohlavná odroda, najviac rozširovaná samoopelivá odroda. Má stredne veľké podlhovasto valcovité plody s výraznou arómou a veľmi dobrou chuťou. Dozrieva ..

Na dotaz

Ken´s Red kiwi drobnoplodé samička a opeľovač kontajner C6

(0)
Objednávky (9)

Kiwi (Actinidia arguta) Ken´s Red je známa pre svoje purpurovo červené mini plody, ktoré dozrievajú skoro od septembra do októbra. Je plne mrazuodolná, samička s plodmi s jemnou konzumovateľnou šupkou..

Zobrazenie 1 až 12 z 15 (2 stránok)