Kiwi aktinídia nenáročné ovocie

Kiwi aktinídia nenáročné ovocie

Kiwi aktinídia patrí medzi už známe ovocie, vďaka novým odrodám odolným voči mrazu je možné pestovanie už aj na Slovensku. Pestuje sa na drôtenke alebo inej opone, čím vytvára aj pekný ťahavý stromček s krémovými kvetmi. Je to teda liana, podobná viniču. Actinidia kiwi sa rozdeľuje na kiwi veľké, chlpaté, ktoré su nám známe z potravín, a minikiwi. Tie sú menšie, podobne veľké ako egreš, nie su chlpaté a konzumujú sa aj so šupkou.

Ako pestovať kiwi nájdete v článkoch. 

Zobrazenie mriežky:

Atlas kiwi samec opeľovač kontajner C2

(0)
Objednávky (32)

Kiwi ( Actinia deliciosa) Atlas patrí medzi univerzálne opeľovače, samček, ktorý môže opeľovať až 5 samičiek. Má silný vzrast a dosahuje výšku až 9m. Úrodu samčie rastliny neprinášajú, iba kvety. Kvet..

10,00 €

Hayward kiwi veľkoplodé kontajner C5L

(0)
Objednávky (50)

Kiwi (Actinia deliciosa) Hayward je najpestovanejšia odroda, samička. Má veľké, sladké a aromatické plody oválne, dozrievajúce až v polovici novembra. Neskoro kvitne a veľmi bohato rodí, prestáva rásť..

25,00 €

Jumbo actinidia arguta kiwi drobnoplodé kontajner

(0)
Objednávky (2)

Actinidia arguta JUMBO je mrazuvzdorná veľkoplodá odroda mini kiwi. Plody sú hladké, bez chĺpkov, valcovitého tvaru, 15 - 25 g, majú atraktívny vzhľad. Dužina plodu je zelená a má výbornú chuť. Táto o..

18,00 €

Ken´s Red kiwi drobnoplodé samička a opeľovač kontajner C6

(0)
Objednávky (6)

Kiwi (Actinidia arguta) Ken´s Red je známa pre svoje purpurovo červené mini plody, ktoré dozrievajú skoro od septembra do októbra. Je plne mrazuodolná, samička s plodmi s jemnou konzumovateľnou šupkou..

18,00 €

Tomuri kiwi samček veľkoplodé opeľovač kontajner C2L

(0)
Objednávky (16)

Kiwi Actinidia deliciosa Tomuri patrí medzi novinky, je to samec, vhodný opeľovač pre Hayward a Green Light. Opeľuje veľkoplodné kiwi, má krásne veľké krémovo biele kvety. Je mrazuodolný do -18°C. ..

25,00 €
Nie je skladom

Bayern minikiwi samička sladké

(0)
Objednávky (5)

Kiwi (Actinidia arguta) Bayern alebo známa aj ako Weiki, je samička, pestovaná aj v Nemecku, čo znamená dobre mrazuodolná do -30° C. Má minikiwi, bez chĺpkov, hladká šupka. Dozrieva od začiatku októbr..

Na dotaz

Boskoop kiwi veľkoplodé samoopelivá

(0)
Objednávky (13)

Kiwi (Actinia deliciosa) Boskoop je samoopelivá veľkoplodá odroda, ktorá dozrieva na prelome septembra a októbra. Je odolná voči mrazu do -15°C. Pre zvýšenie kvality plodov a bohatosť úrody je potrebn..

Geneva minikiwi samička skorá

(0)
Objednávky (2)

Kiwi (Actinidia arguta) Geneva dorzieva veľmi skoro od septembra do októbra. Má stredne veľké plody s veľmi dobrou sladkou chuťou. Konzumujú sa spolu so šupkou. Kvitne v júni biele kvety, je to samičk..

Issai kiwi drobnoplodé samoopelivé mrazuodolné

(0)
Objednávky (26)

Kiwi (Actinia deliciosa) Issai je samoopelivý, minikiwi (veľkosťou 2,5-3cm) s hladkou, konzumovateľnou šupkou, a intenzívnou kiwi arómou. Dozrieva skoro, v septembri. Je vysoko mrazuodolná a pri samco..

8,00 €
Na sklade

Jenny Boskoop kiwi veľkoplodé samoopelivá

(0)
Objednávky (21)

Kiwi (Actinidia deliciosa) Jenny Boskoop je obojpohlavná odroda, najviac rozširovaná samoopelivá odroda. Má stredne veľké podlhovasto valcovité plody s výraznou arómou a veľmi dobrou chuťou. Dozrieva ..

17,00 €
Na dotaz

Kiwibes minikiwi drobnoplodé samoopelivé

(0)
Objednávky (0)

Kiwi (Actinidia arguta) Kiwibes je známa aj ako minikiwi, rodí malé zelené bobule so sladkou chuťou. Dozrieva skoro od polovice septembra po dobu 3 týždňov. Je to samoopelivá odroda, je ľahká na pesto..

Nie je skladom

Matua kiwi samček velkoplodý opelovač kontajner C2L

(0)
Objednávky (7)

Kiwi Actinidia deliciosa Matua patrí medzi novinky, je to samček, ktorý je vhodný opeľovač pre všetky odrody. Kvitne krémovo biele, veľké 6cm, voňavé kvety. Má stredne silný vzrast, potrebuje slnečné,..

Zobrazenie 1 až 12 z 13 (2 stránok)