Weigela vajgela

Weigela vajgela

Weigela po slovensky vajgela patrí medzi jednoducho pestované okrasné kry s oblúkovitými výhonkami, bohato rodí krásne žiarivé kvety od jari aj počas leta. Kvety majú podlhovastý tvar, podobný hudobnému nástroju, trúby a príjemnú vôňu. Na výber sú rôzne variácie odrôd, rôzne veľkosti, vhodné do malých aj väčších záhrad. Hlavne je pri sadení vybrať správne miesto na sadenie a zalievanie. V priemere dorastá ker do 3m výšky aj šírky, preto pri sadení je dôležité vybrať miesto, ktoré umožňuje kru sa rozrásť do plnosti. Vhodný je slnečné stanovište a aj polotieň, čím viac slnka, tým bohatšie kvitnutie. Dobre odvodnená pôda a vlhká je najlepšia pre rast. Ker treba chrániť pred silným vetrom, ale celkovo je to mrazuodolný ker. Starostlivosť zahŕňa aj strihanie, po jarnom kvete je dobrý ľahký strih a koncom zimy je dobré odstrániť staré konáre, čím sa zvýši vitalita kríka a kvitnutie. Hnojenie sa odporúča raz ročne, na konci zimy na podporu kvitnutia. Vhodné sú na výsadbu do živých plotov, skupinky a nízke odrody osobitne alebo do kvetináčov.

Zobrazenie mriežky:
Na dotaz

All Summer Red Weigela vajgela C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (18)

All Summer Red Weigela vajgela je to opadavý ker, má kompaktnejší vzrast, kvitne počas celého leta od Apríla až do Októbra. Listy majú zelené sfarbenie a kvety krásne žiarivú červenú.  Weigela po s..

Na dotaz

Black & White / Courtacad1 Weigela vajgela C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (2)

Black & White / Courtacad1 weigela vajgela zakrslý je známy pre svoje krásne biele kvety v kontraste s tmavo zelenými listami. Kvitne neskôr na jar až do jesene. Ker je opadavý s dobrým kompaktným vzr..

Na dotaz

Bristol Ruby Weigela vajgela C1,5L/ 30-40

(0)
Objednávky (4)

Bristol Ruby Weigela vajgela má krásne karmínovo červené sfarbenie kvetov a tmavo zelené listy. Kvitne koncom jarných a začiatkom letných mesiacov. Ker je opadavý, má kompaktný vzrast. Weigela po s..

Na dotaz

Candida Weigela vajgela C3L/ 50-60

(0)
Objednávky (1)

Candida Weigela vajgela má krásne biele kvietky, ktoré kvitnú počas mája a júna. Ker je opadavý a má dobrý kompaktný vzrast a patrí medzi vysoké odrody. Weigela po slovensky vajgela patrí medzi jed..

Na dotaz

Ebony & Ivory / Velda Weigela vajgela C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Ebony & Ivory / Velda Weigela vajgela má krásne biele kvietky v kontraste s tmavo zelenými listami. Kvitne od konca jari až začiatkom leta. Ker je opadavý, má kompaktný vzrast.  Weigela po slovensk..

Na sklade

Eva Rathke Weigela vajgela C2L/ 30-40

(0)
Objednávky (8)

Eva Rathke Weigela vajgela patrí medzi pomaly rastúce odrody, s krásnymi tmavo červenými kvetmi. Ker je opadavý, má vzpriamený až okrúhly vzrast.  Weigela po slovensky vajgela patrí medzi jednoduch..

Na dotaz

Foliis Purpureis Weigela florida vajgela C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Foliis Purpureis  Weigela florida vajgela má krásne tmavé fialovo-červené listy s ružovými kvetmi, vytvára veľmi pekný kontrast. Ker je opadavý, nízkeho vzrastu, dorastá do 1 m. Weigela po slovensk..

Na dotaz

Middendorffiana Weigela vajgela C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (6)

Middendorffiana Weigela vajgela má žlté sfarbenie kvietkov s oranžovými fľakmi a so zelenými listami, oválného tvaru. Ker má pekný vzpriamený vzrast, je stredne vysoký, opadavý.  Weigela po slovens..

Na dotaz

Minor Black / Verweig 3 Weigela florida vajgela C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (3)

Minor Black / Verweig 3 Weigela florida vajgela je známa pre svoje tmavo fialové až čierne sfarbenie listov, v kontraste s ružovými kvietkami. Ker je opadavý, zakrslý a má vzpriamený vzrast. Weigel..

Na dotaz

Minuet Weigela middendorffiana vajgela C3L/ 20-25

(0)
Objednávky (0)

Minuet Weigela middendorffiana vajgela má tmavo červené sfarbenie kvietkov. Odroda je veľmi dobre odolná voči mrazu, má kompaktný vzrast, ker je nízky a opadavý.  Weigela po slovensky vajgela patrí..

Na dotaz

Monet / Verweig Weigela florida vajgela C3L / 20-25

(0)
Objednávky (0)

Monet / Verweig Weigela florida vajgela je známy pre svoje jemne ružové kvietky s krásnymi listami sfarbené do zelena s bielym až červeno-fialovým orámovaním. Ker je opadavý, zakrslý a má vzpriamený v..

Na dotaz

Nana Variegata weigela middendorffiana vajgela C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (0)

Nana Variegata weigela middendorffiana vajgela má pekné zelené listy orámované bielou až krémovou farbou, kvietky sú sfarbené do jemne žltej. Ker je opadavý, stredne vysoký a vzrast do okrúhla.  We..

Zobrazenie 1 až 12 z 19 (2 stránok)