Jarabina ovocie rezistentné

Jarabina ovocie rezistentné

Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na konzum s priaznivým liečivým účinkom. Má červené malé plody (veľkosťou hrášku) s vysokým obsahom organických kyselín, cukru, trieslovín a pektínu. Plody dozrievajú na kozum až po namrznutí, je výborný na zaváranie, džemy a mnoho iné.
Pochádza z oblastí Stredozemného mora, na Slovensku sa pestuje hlavne na JZ a J.
Jarabina je stredne veľký strom, koruna je riedko rozkonárená a vyšších polohách je známa ako ker. 

Zobrazenie mriežky:

Alaja Krupnaja jarabina červeno-oranžová

(0)
Objednávky (0)

Jarabina Alaha Krupnaja má výbornú sladko-kyslú chuť bez horkastej chuti. Plody sú červeno-oranžové, veľké (2cm), strapce sú veľké (200-300g). Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom aug..

15,00 €

Amit arónia kríženec kontajner C2L

(0)
Objednávky (2)

Kríženec arónie melanocarpa a sladké jarabiny Rowan sorbus. Veľkoplodá odroda arónie. Dorastá do výšky 2 - 3 metre. Plody dozrievajú podľa stanovišťa od konca augusta do septembra, zo stromu neopadáva..

10,00 €

Granatina jarabina velkoplodá štepená prostokorenná

(0)
Objednávky (6)

Jarabina (Sorbus) Granatina štepená má plody sfarbené do tmavo červena, stredne veľké, chuť sladkokyslá. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom septembra.  Pri jarabine si mnohí myslia..

18,00 €

Likernaja jarabina kríženec veľkoplodá štepená prostokorenná

(0)
Objednávky (10)

Jarabina (Sorbus aucuparia x Aronia melanocarpa) Likernaja alebo Granatová je kríženec jarabiny obyčajnej a arónie, má plody sfarbené v plnej zrelosti fialovo-čiernej, stredne veľké (12-15mm), chuť je..

13,00 €

Moravská sladkoplodá jarabina štepená prostokorenná

(0)
Objednávky (31)

Jarabina (Sorbus aucuparia) Moravská sladkoplodá je kríženec jarabiny obyčajnej a arónie, má plody sfarbené do červeno-oranžova, stredne veľké malvičky, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda j..

18,00 €

Sacharnaja jarabina veľkoplodá červená

(0)
Objednávky (4)

Jarabina (Sorbus aucuparia) Sacharnaja má sfarbené plody do červena. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva od polovice septembra.  Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je..

13,00 €
Na dotaz

Burka arónia kríženec kontajner C2L

(0)
Objednávky (15)

Burka je kríženec aronie s jarabinou vyšlachtena v Rusku. Na rozdiel od obyčajnej jarabiny sú jej plody vhodné aj na spracovanie a na konzumáciu priamo zo stromu. Stromy alebo kríky rastú kompaktne sl..

Na dotaz

Dodong jarabina velkoploda štepená

(0)
Objednávky (1)

Jarabina (Sorbus) Dodong je známa hlavne pre jesenné sfarbenie listov do červena. Plody sú červeno-oranžové, veľké na veľkých strapcoch. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom augusta a..

Na dotaz

Edulis jarabina velkoplodá štepená

(0)
Objednávky (2)

Jarabina (Sorbus aucuparia) Edulis má výbornú sladko-kyslú chuť. Plody sú červeno-oranžové, stredne veľké. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra.  Pri ja..

Nie je skladom

Granatnaja jarabina velkoplodá tmavo červená

(0)
Objednávky (4)

Jarabina (Sorbus aucupariaxCrataegus sanguinea) Granatnaja alebo Granatová je kríženec jarabiny obyčajnej a hlohu sibírkskeho, má plody sfarbené do tmavo červena, veľké, chuť je príjemná sladkokyslá. ..

Na dotaz

Pendula jarabina žiarivo červené ovocie

(0)
Objednávky (0)

Jarabina (Sorbus aucuparia) Pendula má plody sfarbené do žiarivo červena, stredne veľké malvičky, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda je výborna na výboru likera. Skladovanie je možné až 3-4..

Na dotaz

Titan jarabina kríženec veľké strapce

(0)
Objednávky (1)

Jarabina (Sorbus aucuparia x Aronia melanocarpa) Titan je kríženec jarabiny a arónie, má plody veľmi sladké bez tanínu, mierne trpké. Sfarbené do červeno-fialova, veľké malvičky, veľké strapce, chuť j..

Zobrazenie 1 až 12 z 12 (1 stránok)