Magnólia okrasný ker a strom

Magnólia okrasný ker a strom

Magnólia patrí medzi najobľúbenejšie okrasné kry a stromy u nás. Skoro na jar magnólia rozkvitne a stáva sa stredobodom pozornosti ešte v čase, keď väčšina stromov v záhrade nekvitne. Nádherné kvety magnólie v odtieňoch ružovej, bielej alebo žltej aj krásne voňajú a v kombinácii s farbami rozjasnia každú záhradu na pár týždňov. Po odkvitnutí zostáva magnólia atraktívna veľkými listami počas vegetačnej sezóny a na jeseň a počas zimy aj zaujímavými plodmi s červenými jadrami, ktoré sa počas zimy stávajú potravou pre vtáky. Tento okrasný strom je pritom odolný a nenáročný na starostlivosť a preto ho môžeme nájsť v nejednej záhrade.

Pestovanie je vhodné na slnku, dobre chránenom mieste pred silným vetrom a mrazom. Pôda je dobrá kyslá, nevapenitá, dobre priepustná a bohatá na humus. Priliš vlhká pôda dokáže ničiť korenieky, preto je dobrá ilovitá alebo a vapenatá. Nevhodné je sadiť magnóliu blízko múrov, betonových a asfaltových plôch. Dobré je sadenie magnólie blízko napr. tisov, ktorý bude chrániť ker pred nepriaznivým vetrom. Ker dorastá v priemere do 4 m a má rozložitý solitér. Vysádzanie je najlepšie v marci.

Zobrazenie mriežky:

Alba Superba magnolia soulangeana C7.5L/ 60-80

(0)
Objednávky (0)

Alba Superba magnolia soulangeana je elegantný stredne vysoký ker, s krásnymi veľkými kvietkami, sfarbením do biela s fialovou v spodnej časti. Kvet je veľký 20 cm v kalichovom tvare, listy sú oválne,..

44,00€

Butterflies magnolia brooklynensis C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (0)

Butterflies magnolia brooklynensis patrí medzi skoré a obľúbené žlté odrody, má vzpriamený vzrast. Bohaté kvitnutie začína v polovici mája, veľké (10-13 cm) kvety v tvare tulipánu.  Magnólia patrí ..

26,00€

Elizabeth magnolia brooklynensis C7.5L/ 80-100

(0)
Objednávky (0)

Elizabeth magnolia brooklynensis je krásny vysoký a rozložitý strom, s kužeľovitým vzrastom, má bohaté kvitnutie, kvietky sú žlté a neskôr vyblednú do jemnej krémovej.  Magnólia patrí medzi najobľú..

47,00€

Galaxy magnolia brooklynensis C5L/ 60-80

(0)
Objednávky (0)

Galaxy magnolia brooklynensis je bohato kvitnúca odroda s krásnym fialovo ružovým zafarbením, patrí medzi rýchlo rastúce, počas prvých rokov má pekný vzpriamený a kužeľovitý vzrast. Kvietky sú až 20 c..

30,00€

Galissoniere Magnolia Grandiflora veľkokvetá 200-250cm / C70L

(0)
Objednávky (0)

Magnolia Grandiflora Galissoniere je veľký stálozelený krík . Má veľké zelené listy a veľké biele kvety v tvare poháru, ktoré kvitnú v lete a prenikavo voňajú. Magnólia patrí medzi najobľúbenejšie ..

240,00€

Galissoniere Magnolia Grandiflora veľkokvetá kmienik 150cm/C30L

(0)
Objednávky (0)

Magnolia Grandiflora Galissoniere je veľký stálozelený krík . Má veľké zelené listy a veľké biele kvety v tvare poháru, ktoré kvitnú v lete a prenikavo voňajú. Magnólia patrí medzi najobľúbenejšie ..

130,00€

Genie magnolia brooklynensis C4L/ 50-60

(0)
Objednávky (0)

Genie magnolia brooklynensis patrí medzi jedinečné  nízke odrody, vďaka svojmu krásnemu tmavo fialovému až purpurovo ružovému sfarbeniu tulipánových kvietkov. Kvietky sú 15cm veľké a tvoria sa z čiern..

44,00€

George Henry Kern magnolia brooklynensis C5L/ 50-60

(0)
Objednávky (0)

George Henry Kern magnolia brooklynensis má krásne purpurovo ružové kvietky a dobrý úzky vzrast. Kvietky kvitnú v tvare malého kalichu, v polovici mája, najprv jemne ružové.  Magnólia patrí medzi n..

27,00€

Heaven Scent magnolia brooklynensis C7.5L/ 60-80

(0)
Objednávky (0)

Heaven Scent magnolia brooklynensis je rozložitý, vysoký ker, má kompaktný vzrast s tmavými listami. Kvietky sú jemne ružové s purpurovo ružovou, tulipanového tvaru, 10 cm veľké, kvitnú v neskorej jar..

32,00€

Lennei magnolia soulangeana C7.5L/ 60-80

(0)
Objednávky (0)

Lennei magnolia soulangeana je pekný, energický ker s veľkými kvetmi s krásnym tmavo ružovým sfarbením a vnútro biele. Jeho listy sú tmavo zelené a oválneho tvaru.  Magnólia patrí medzi najobľúbene..

46,00€

Leonard Messel magnolia loebneri C5L/ 50-60

(0)
Objednávky (0)

Leonard Messel magnolia loebneri je rozložitý, stredne vysoký ker s fialovo ružovým zafarbením, vytvára puky ešte pred listami. Kvietky sú 10 cm veľké, listy sú úzke a majú 12 cm.  Magnólia patrí m..

21,00€

Little Gem Magnolia Grandiflora polokmeň koruna 30-40cm/C10L

(0)
Objednávky (0)

Little Gem je zakrslý kultivar Magnolie Grandiflory veľkokvetej dorastajúci iba do konečnej veľkosti 5-7m, preto je vhodná do malých záhrad. Má zelené listy a veľké biele kvety v tvare poháru, ktoré k..

110,00€
Zobrazenie 1 až 12 z 22 (2 stránok)