Oliva európska mrazuodolná

Oliva európska mrazuodolná

Oliva európska je to stálozelený, veľký ker až malý strom. Má modro-zelené, lesklé listy so žlto bielymi kvetmi, s príjemnou voňou, kvitnú od júla do augusta. Kôra stromku je z počiatku hladká a neskôč popraskaná. 
Plody sú olivy, sfarbenie menia od zelena a keď sú zrelé do fialovo-čierna. 
Pôda je vhodná vlhká, hlbková, vápenatá a slnečné, chránené stanovište vhodná. Vhodná od 7 ˚C do 20 ˚C. Zalieva sa len v mierne vlhkom substráte a v lete sa polieva denne. Pri presádzaní potrebuje dobre priepustný substrát, presádza sa každé 2-3 roky.
Zaštipávanie mladej olivy je počas celého roka, striháva sa na 3-4 nódia. Pri udržiavacom rezu na 1-2 nódia. Oliva rastie pomaly, dôležité je často zastrihnúť hlavný výhonok. Drôty sa používajú pri tvarovaní, ale nie dlho (3-4 mesiace), môžú vzrásť do rastliny. Hnojenie je od jari do jesenne 1krát/2týždne, v zime 1krát/mesačne.
Má dekoratívny charakter, prináša stredomorskú atmosféru do vašej záhrady. Najlepšie sa pestuje v črepníkoch. Využíva sa aj ako živý plot. Je samoopelivá rastlina. Drevo je vysoko cenenné, odolné s výraznou vôňou. 

 

Zobrazenie mriežky:
Na dotaz

Cipressino oliva európska samoopelivá

(0)
Objednávky (0)

Oliva európska Cipressino je to nový stálozelený, veľký ker až malý strom, ktorý pochádza z Talianska.  Má vzrast rovne vzpriamený a dorastá do výšky a šírky 400cm. Má modro-zelené listy, 2-10cm dlhé ..

CHALKIDIKI oliva európska vyššia mrazuodolnosť

(0)
Objednávky (2)

Nová odroda olivy Chalkidiki sa ukazuje ako veľmi mrazu odolná odroda. Plody sú zelené asi 1-2 cm veľké, veľmi aromatické. Vzrastom je to väčší krík alebo menší strom asi do 4 m...

22,00 €

Megaron oliva európska mrazuodolnejšia

(0)
Objednávky (0)

Nová odroda olivy Megaron sa ukazuje ako veľmi mrazu odolná odroda a hlavne nie je ani náchylná na silný vietor. Plody sú fialovo modré asi 1-2 cm veľké, veľmi aromatické. Vzrastom je to väčší krík al..

22,00 €
Zobrazenie 1 až 3 z 3 (1 stránok)