Figovníky ponuka ceny

Figovníky ponuka ceny

Pestovanie figovníkov je možné všade tam, kde sa bežne darí viniču a to dokonca aj vo voľnej pôde. Vyhovuje mu slnečné stanovište pri južných múroch, chránené pred severným studeným vetrom. Znáša suché pôdy chudobné na živiny. Na zimu vo vyšších polohách je vhodná ochrana. Okrem toho že figovník plodí ovocie, celá rastlina vyzerá veľmi dekoratívne. Pri dobrých rokoch dokáže zarodiť aj dva krát za sezónu. Rastlina rodí už tretí až štvrtý rok po výsadbe a z jedného kra sa v dospelosti dá obrať aj viac ako 10 kg plodov.

Zobrazenie mriežky:

Bornholm's Diamond Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (6)

Spoľahlivo rastie a plodí aj v klimatických podmienkach strednej Európy. Jedná sa o vyšlachtenú odrodu z figovníka Brown Turkey. Odroda sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči vlhku. Táto vlastnosť je n..

13,00 €

Brigiotto Nero Ficus carica figovník kontajner C7,5

(0)
Objednávky (1)

Veľmi produktívna úroda s pravidelnou úrodou a silným rastom. Plody sú veľké, s červenohnedou až fialovo čiernou šupkou. Dužina je tmavo červená a veľmi sladká. Plody dozrievajú koncom augusta až zači..

45,00 €

Brown Turkey Ficus carica figovník C2L

(0)
Objednávky (57)

Brown turkey je jeden z najodolnejších figovníkov, ktorý v našich podmienkach dobre rodí a znesie mrazy do -20°C. Odroda je samoopelivá. Plody sú stredne veľké s hmotnosťou okolo 40g, tmavofialovej fa..

12,00 €

Dalmacia Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (0)

Dalmacia je nenáročná odroda figovníka. Plody sú veľké, zeleno-žltej farby. Odroda sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči mrazom, až do -15°C. Zaplodí až dvakrát do roka, prvý krát začiatkom leta a druhý..

7,50 €

Della Signora Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (6)

Figovník Della Signora je mrazuvzdorný opadavý ker alebo strom. Uprednostňuje slnečné stanovište, dobre priepustnú záhradnú pôdu. Odolnosť voči mrazu do -15°C. Staršie výpestky až do -20°C. Plody dozr..

10,00 €

Dottato Ficus carica figovník

(0)
Objednávky (0)

Veľmi produktívna úroda s pravidelnou úrodou a silným rastom, dorastá do 2,5 metra. Plody sú priemernej veľkosti, so svetlozelenou šupkou a po dozretí bledožlté. Dozrievajú už od polovice augusta. Šup..

32,00 €

Melanzana Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (3)

Veľmi produktívna úroda s pravidelnou úrodou a silným rastom. Plody sú veľké, s červenohnedou až fialovo čiernou šupkou. Dužina je tmavo červená a veľmi sladká. Plody dozrievajú koncom augusta až zači..

10,00 €

Negru Svinita Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (1)

Figovník Negru Svinita je mrazuvzdorný opadavý ker alebo strom. Uprednostňuje slnečné stanovište, dobre priepustnú záhradnú pôdu. Odolnosť voči mrazu do -15°C. Staršie výpestky až do -20°C. Plody dozr..

10,00 €

Peretta Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (5)

Samoopelivá odroda, pôvodom zo švajčiarskych Álp, patrí medzi jednu z najviac mrazuvzdorných odrôd vhodných do našich podmienok. Staršie výpestky dokážu vzdorovať mrazom až do -20 °C, mladšie sa musia..

10,00 €

Turca Ficus carica figovník kontajner C2L

(0)
Objednávky (1)

Figovník Turca je mrazuvzdorný opadavý krík alebo strom, dorastajúci do výšky 3 – 5 m. Uprednostňuje slnečné stanovište, dobre priepustnú záhradnú pôdu. Asi do troch rokov veku rastliny (ako takzvane ..

10,00 €
Na dotaz

Violette de Bordeaux Ficus carica figovník 60-80cm/C2L

(0)
Objednávky (18)

Odroda figy Violette de Bordeaux je samoopelivá. Plody sú stredne veľké s hmotnosťou okolo 40g, tmavofialovej farby. Chuť je lahodná a sladká. Sú zrelé vtedy, ak idú ľahko odlomiť. Pestovanie figovník..

Zobrazenie 1 až 11 z 11 (1 stránok)