Plodová ruža veľkoplodá nenáročná

Plodová ruža veľkoplodá nenáročná

Plodová ruža je vyšlachtená na Slovensku v Bojniciach a je to ker so červenými plodami s vysokým obsahom vitamínu C. Jej plody sú šípky ( pripominajúce malé jablčká), pričom sú väčšie, tuhšie a viac aromatickejšie oproti obyčajným šípkam, s vyšším obsahom vitamínov. Sú lesklé, jemne porastené chĺpakmi a dozrievajú v druhej polovici augusta. Dôležitý je zber, ktorý trvá 10 dni a je dobré ich v tomto období aj pozbierať, inač môžu meknúť a stratiť vitamíny. Úrodnosť je pravidelná a vysoká, 5 ročné kry majú až 5 kg úrody. Plody sú výborné sušené na prípavu čajov, či marmelády a vína.

Ker rastie bujne, vzpriamene a dorastá do 2m a má aj okrasný efekt s tŕňmi. Má výrazné rúžové kvety, vhodné do každej záhrady. Je odolná aj voči znečistenému životnéme prostrediu, voči chorobám nie menej odolná. Vhodné je slnečná poloha s kvalitnou a výživnou pôdou. Plodová ruža je mrazuodolná a najlepšie je sadenie na podzim, pretože kry na jar skoro rašia.

Zobrazenie mriežky:
očakávame august 2024

Karpatia plodová ruža kvetináč 11cm

(0)
Objednávky (228)

Plodová ruža Karpatia je vyšlachtená na Slovensku v Bojniciach a je to ker so červenými plodami s vysokým obsahom vitamínu C. Jej plody sú šípky ( pripominajúce malé jablčká), pričom sú väčšie, tuhšie..

7,50 €
Zobrazenie 1 až 1 z 1 (1 stránok)