Granátové jablko ovocie

Granátové jablko ovocie

Granátové jablko je subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená aj ako izbová či prenosná rastlina. Kvety má krásne, kvitnú od júna, sfarbenie do šarlatovo červena ( podobné fuchsií). Plody dozrievajú okolo septembra v 4-5 roku. Sú červené, veľké ako jablko aj väčší podobného tvaru. Vnútri ukrýva červené malé šťavnaté semiačka.
Kvitne dlhšiu dobu a na zimu opadajú listy. Na pestovanie je nenáročný, potrebuje slnečné stanovište, záhradný substrát, prihnojovanie a veľký kvetináč, ktory bude stáť napr. pri stene kde sa drží vlhkosť. Dôležité je zalievanie na jar a v lete, na zimu sa schováva na prezimovanie napr. do pivnice na tmavé miesto. V ponuke máme aj mrazuodolnú odrodu do -18C.
Stromček je možno tvarovať, slabé výhonky sa zostrihavajú a pravidelným strihaním sa tvaruje buš na tvarovaný kríčk alebo stromček na kmienku. 
Na jar po prezimovaní je dôležité priniesť stromček do teplej miestnosti a zalievať, aby narašil nové listy. Von sa dostane až keď vyrašia pevné prvé listy a pomaly sa presúva do polotieňa a neskôr aj na silnejšie slnko, ale postupne po pár hodinách. 
Škodcami trpí ojedinele až žiadnymi. Strom dorastá do výšky 5m.

 

Zobrazenie mriežky:
Nie je skladom

Acco Granátové jablko

(0)
Objednávky (6)

Samoopelivá odroda granátového jablka Acco je pôvodom z ostrova Sokotra. Kvitne na mladóm dreve avšak plodí iba na staršiom 3-4 ročnom dreve. Plody dozrievajú koncom augusta a môžu dorastať až do 600g..

Nie je skladom

Hermione Granátové jablko kontajner C6L

(0)
Objednávky (4)

Samoopelivá odroda granátového jablka Hermione je pôvodom z ostrova Sokotra. Kvitne na mladóm dreve avšak plodí iba na staršiom 3-4 ročnom dreve. Plody dozrievajú začiatkom septembra a môžu dorastať a..

Rosso Granátové jablko veľkoplodé kontajner C7L

(0)
Objednávky (0)

Plody dozrievajú koncom augusta a môžu dorastať až do 800g, majú jasnú červenú farbu, sú sladké s veľmi miérnou horkosťou typickou pre granátové jablká. V zime potrebuje vegetačný pokoj: maximálne 6 °..

50,00 €
Na dotaz

Wonderful Granátové jablko samoopelivé kontajner C2L

(0)
Objednávky (5)

Granátovník púnsky pôvodom z ostrova Sokotra pri pobreží Somálska, odkiaľ bol rozšírený do celého sveta. Kvitne na tohtoročnom aj staršom dreve, plodí iba na staršom dreve. Plody dozrievajú koncom aug..

Wonderfull Granátové jablko samoopelivé kontajner C5L

(0)
Objednávky (1)

Granátovník púnsky pôvodom z ostrova Sokotra pri pobreží Somálska, odkiaľ bol rozšírený do celého sveta. Kvitne na tohtoročnom aj staršom dreve, plodí iba na staršom dreve. Plody dozrievajú koncom aug..

35,00 €
Nie je skladom

Dente di Cavallo granátové jablko kontajner C5L

(0)
Objednávky (6)

Granátové jablko Punica Granatum Dente di Cavallo je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slov..

Nie je skladom

Granátové jablko Punica granatum výška kmienika 220cm obvod kmeňa 6-8cm kontajner 20L

(0)
Objednávky (1)

Granátové jablko Punica Granatum je mrazuodolná do -18°C. Je to subtropické ovocie, ktorý má viaceré využitia. Poskytuje chutné jedlé plody a granatovník plní ozdobnú funkciu. Na Slovensku je obľúbená..

Granátovník Plenifolia exotické ovocie

(0)
Objednávky (4)

..

6,00 €
Nie je skladom

Mollar de Elche Granátové jablko

(0)
Objednávky (3)

Odroda je známa svojou mimoriadnou sladkosťou, mäkkými jedlými semenami a vonkajšou farbou, ktorá sa pohybuje od krémovo žltej až po tmavo ružovú. Plody dozrievajú začiatkom októbra a môžu dorastať až..

Zobrazenie 1 až 9 z 9 (1 stránok)