Chaenomeles dulovec ker

Chaenomeles dulovec ker
Dulovec poznáme skôr ako okrasný ker, ktorý v jarných mesiacoch rozžiari záhradu nádhernými kvetmi. Málokto však vie, že ide zároveň aj o perspektívny ovocný druh, ktorý práve zažíva svoj rozmach.Pestovateľsky je to veľmi Nenáročný ker. Na pestovanie mu vyberáme miesto s dostatkom slnečného žiarenia, optimálne na svahu. Pôdu vyžaduje humóznu, dostatočne priepustnú, ideálne s pH menším ako 6. Ako každý ker ani dulovec neznáša zaburinenie, na čo treba myslieť už pri príprave pozemku na výsadbu. Kry sú vysoko mrazuvzdorné, bezproblémovo znášajú poklesy teploty až do -26 °C, kvety znesú mrazy do -5 ;°C. To umožňuje ich rozširovanie aj v okrajových pestovateľských polohách.
Zobrazenie mriežky:

Pink Trail chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (1)

Pink Trail chaenomeles superba dulovec patrí medzi nízke kry, ktoré sa rozrastajú do strán. Týmto vytvára guľatý tvar a dorastá do výšky 1.5m. Má veľké kvety sfarbené do krásne žiarivo ružova. Začína ..

9,50 €
Na dotaz

Chaenomeles japonica dulovec japonský C2L/ 30-40

(0)
Objednávky (14)

CHAENOMELES JAPONICA Dulovec japonský patrí medzi bežne pestované odrody, je to opadavý ker, dorastá do 1 m , farba listov je tmavo zelená. Kvety sa sfarbujú do troch farieb, červenú, ružovú a aj biel..

Na dotaz

Crimson and Gold chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (1)

Crimson and Gold chaenomeles superba dulovec je známy pre svoje drobné kvety (3.5cm) sfarbené do žiarivo červena. Kvitnú počas marca do mája, už od jarných mesiacov. Jeho plody majú príjemnú aromatick..

Na dotaz

Fire Dance chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (4)

Fire Dance chaenomeles superba dulovec je to veľko-kvetá odroda s ohnivo červeným sfarbením. Začína kvitnúť počas jarných mesiacov a nasledujú zeleno-žlté plody. Odroda je vhodná aj do menej úrodných ..

Na dotaz

Hollandia chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Hollandia chaenomeles superba dulovec patrí medzi atraktívne opadavé kry so zaobleným vzhľadom a krásnymi červenými kvetmi. Jeho listy sú lesklé, zelené a plody sfarbené do žlta. ..

Na dotaz

Jet Trail chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Jet Trail chaenomeles superba dulovec je známy hlavne pre svoj kompaktný rast a jeho čisto biele kvety, ktoré kvitnú v priemere do 4.5cm. Ker dorastá do výšky 1m až 1.2m. Kvety začínajú kvitnúť počas ..

Na dotaz

Knap Hill Scarlet chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Knap Hill Scarlet chaenomeles superba dulovec  má krásne sfarbenie kvetov, ohnivo-oranžové, v priemere 4cm. Jeho plody sú jablkového tvaru, sfarbené do žlta s príjemnou aromatickou vôňou. Ker má vzpri..

Na dotaz

Nicoline chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (1)

Nicoline chaenomeles superba dulovec sa rozrastá do šírky, do výšky dorastá 1 až 1.5m. Jeho listy sú podlhovasté, 5 cm dlhé. kvety sú v priemere 3.5cm veľké, sfarbené do tmavo červena. Ker je vhodný n..

Na dotaz

Nivalis chaenomeles speciosa dulovec C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (0)

Nivalis chaenomeles speciosa dulovec má krásne čisto biele sfarbenie kvetov, v priemere 4cm veľké, ktoré kvitnú počas jarných mesiacov. Neskôr po kvetoch následujú žlté plody aromatickej vône. Ker má ..

Na dotaz

Pink Lady chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (1)

Pink Lady chaenomeles superba dulovec má krásne ružové kvety. Tento ker má tendenciu sa rozrastať do šírky. Jeho listy sú podlhovasté, 5cm a jeho kvety majú v priemere 3.5cm. Ovocie má aromatickú vôňu..

Na dotaz

Red Trail chaenomeles superba dulovec C3L/ 25-30

(0)
Objednávky (0)

Red Trail chaenomeles superba dulovec je nízky ker, ktorý sa rozrastá do strán. Kvety sú veľké, majú žiarivo červené sfarbenie, kvitnú okolo mája a júna. Na jeseň dozrievajú veľké žlté plody dulovca. ..

Na dotaz

Rubra cheanomeles speciosa dulovec C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Rubra cheanomeles speciosa dulovec je známa pre svoje žiarivé tmav-červené kvety, ktoré kvitnú počas jarných mesiacov . Neskôr v lete po odkvitnutí dozrievajú žlté plody. Ker dorastá do výšky 1.5 a ší..

Zobrazenie 1 až 12 z 15 (2 stránok)