Ilex cezmína stálozelená

Ilex cezmína stálozelená

Ilex po slovensky cezmína je užitočný a vysoko dekoratívny ker, ktorý vďaka svojmu vzrastu pohltí hluk z ulíc a okolia. Preto sa sadí aj ako živý plot. Jeho plody sú drobné, červené bobule, ktoré slúžia ako dekorácia aj počas zimy, až do jari, nie sú vhodné na potravu. Listy sú tmavo zelené, majú malé zúbky na okrajoch a od odrody závisi tvar. Je to neopadavý ker, dorastá v priemere do výšky 3 - 4 m šírky 3 - 4 m, rýchlosť rastu je pomalý. Sfarbenie kvetu je biele, čas kvitnutia býva začiatok mája až koncom júna. Jeho plody sú drobné, červené bobule, ktoré slúžia ako dekorácia aj počas zimy, až do jari, nie sú vhodné na potravu. Tie sa tvoria začiatkom jesene. Kvietky lákajú do záhrad včeličky, motýle a bobule aj vtáky. Tým zvyšujú opelivosť vo Vašich záhradách. Poloha je vhodná dobre chránená, hlavne pred silným vetrom a silným slnkom hlavne v zime. Svetlosť slabé slnko až tieň, pôdna vlhkosť mierne suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH kyslá až mierne zásaditá, zásobenie živinami normálne až vyššie. Ker nie je náročný na pestovanie a dokáže sa dobre zregerenovať. Okrem živých plotov je vhodný na výsadbu do solitérov, do skupinky a na terasy. Rezom a strihaním dokážete vytvoriť pekný estetický efekt, zastrihavajú sa len prvé roky a začiatkom jari.

Zobrazenie mriežky:
Na dotaz

Argentea Marginata ilex aquifolium cezmína C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Argentea Marginata ilex aquifolium cezmína je vysoký ker, kužeľovitého tvaru, s pekným bielym zafarbením lístia po okrajoch, a počas začiatku rastu sú ružové.  Ilex po slovensky cezmína je užitočný..

Na dotaz

Atlas ilex aquifolium cezmína C5L/ 50-60

(0)
Objednávky (0)

Atlas ilex aquifolium cezmína patrí medzi samčie odrody a je veľmi dobre odolná voči mrazu. Je to nízka odroda, vzrast je pekne kompaktný a vytvára sa do tvaru koruny. Sfarbenie lístia je lesklé, tmav..

Na dotaz

Aurea Marginata ilex aquifolium cezmína C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (0)

Aurea Marginata ilex aquifolium cezmína je stredne vysoký ker, má krásne tmavé zafarbenie lístia so žltým okrajom. Ilex po slovensky cezmína je užitočný a vysoko dekoratívny ker, ktorý vďaka svojmu vz..

Na dotaz

Blue Angel ilex meserveae cezmína C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (4)

Blue Angel ilex meserveae cezmína má pekný hustý a kompaktný vzrast, s tmavo zelenými, ostnatými listami. ktoré dosahujú 4 cm dĺžku. Kvietky kvitnú počas jari a neskôr na jeseň nasledujú červené bobul..

Na dotaz

Blue Maid ilex meserveae cezmína v bale 100-125 cm

(0)
Objednávky (1)

Ilex meserveae Blue Maid cezmína je vždyzelený ker s tmavomodro-zelenými, lesklými neostrými listami. Krík dorastá do výšky 1,8 - 3,5 m a šírky 1 - 1,8 m. Kvitne drobnými bielymi kvetmi uprostred jari..

Na dotaz

Blue Prince ilex meserveae cezmína v bale 60-80 cm

(0)
Objednávky (1)

Blue Prince ilex meserveae cezmína má pekný hustý a kompaktný vzrast, s tmavo zelenými, ostnatými listami. ktoré dosahujú 4 cm dĺžku. Kvietky kvitnú počas jari a neskôr na jeseň nasledujú červené bobu..

Na dotaz

Blue Princess ilex meserveae cezmína v bale 40-60 cm

(0)
Objednávky (0)

Blue Princess ilex meserveae cezmína má pekný hustý a kompaktný vzrast, s tmavo zelenými, ostnatými listami. ktoré dosahujú 4 cm dĺžku. Kvietky kvitnú počas jari a neskôr na jeseň nasledujú červené bo..

Na dotaz

Convexa ilex crenata cezmína C2L/ 25-30

(0)
Objednávky (2)

Convexa ilex crenata cezmína má zakrslý vzrast a je vysoko mrazu odolná, dobre sa rozrastá do strán. Je to samička, na jeseň sa tvoria čierne bobule a počas jari kvitnú drobné biele kvietky. Listy sú ..

Na dotaz

Dark Green / Icorpins 11 Ilex crenata cezmína C3L/ 20

(0)
Objednávky (0)

Dark Green / Icorpins 11 Ilex crenata cezmína má pekný rozložitý a kompaktný vzrast, podobný buxusu s tmavo zelenými, lesklými listami, dlhé 2 cm. Kvitne počas jari drobné biele kvietky a na jeseň sa ..

Na dotaz

Fastigiata Ilex crenata cezmína C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (1)

Fastigiata Ilex crenata cezmína je pomaly rastúca a má pekný vzpriamený a úzky vzrast. Listy sú lesklé, tmavo zelené, počas jari kvitnú drobné biele kvietky a na jeseň sa tvoria dekoratívne čierne bob..

Na dotaz

Golden Gem Ilex crenata cezmína C2L/ 20-25

(0)
Objednávky (1)

Golden Gem Ilex crenata cezmína má pekné svetlo žlto zelené listy, aj počas zimy. Je zakrslý, kompaktný ker, kvitne počas jari drobné žlté kvietky a počas jesene sa tvoria dekoratívne čierne bobule.  ..

Na dotaz

Golden King ilex altaclerensis cezmína C3L/ 40-50

(0)
Objednávky (1)

Golden King ilex altaclerensis cezmína  patrí medzi nízke odrody, jeho listy sú pekné oválne a málo zubkovité, tmavo zelené so žltým olemovaním.  Ilex po slovensky cezmína je užitočný a vysoko deko..

Zobrazenie 1 až 12 z 17 (2 stránok)