Quercus Dub

Quercus Dub

Quercus alebo po slovensky dub, krásny, nenáročný strom, ktorý patrí medzi ikonické stromy v lesoch po Slovensku. Dorastá do 12 m, má širokú korunu, so silnými vetvami. Listy sú dlhé 10 cm, má vlnité listy, pekné lesklé, sfarbené do svetlej zelenej, rastú v strapcoch. Na jeseň sa sfarbenie mení na červeno hnedú. Jeho kvietky sú žlté, dlhé závesné jahňatá. Dôležitá informácia pre alergikov, tieto kvietky roznášajú polén. Jeho plodom je žaluď, ten dozrieva do svojho známeho sfarbenia na jeseň.

Časom sa duby skracujú, aby sa predĺžila ich životnosť. Pôda je vhodná dobre odvodená, s dobrou vlahou a živinami. Pre lepšie a žiarivejšie sfarbenie lístia, hlavne počas jesene, je dobré pridať kyslú rašelinu alebo vápnik. Vhodná na slnečné stanovište a polotieň. Je dobre mrazu odolná. 

Zobrazenie mriežky:

Green Dwarf Quercus Dub kontajner kmienik 180 cm

(0)
Objednávky (1)

Green Dwarf Quercus palustris DUB MOČIARNY  patrí medzi jedinečné druhy, s pomalým rastom, známy aj ako "Zelený trpaslík". Je výborný hlavne do malých záhrad, ktoré majú limitované miesto. Jeho vzrast..

110,00 €

Haaren Quercus Dub kontajner C15L kmienik 180 cm

(0)
Objednávky (0)

Haaren Quercus rubra DUB červený  patrí medzi jedinečné druhy, s pomalým rastom, známy aj ako "Zelený trpaslík". Je výborný hlavne do malých záhrad, ktoré majú limitované miesto. Jeho vzrast je dobre ..

110,00 €
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)