Moruša veľkoplodá šťepená strom ker

Moruša veľkoplodá šťepená strom ker

Moruša patrila na Slovensku medzi tradičné ovocie, boli hojne vysádzané, ale postupom času sa na významné ovocie s vysokým obsahom vitamínov zabudlo. A aj vďaka svojim liečivým učínkom sa dostáva opäť do pozornosti, obsahuje 70% vody, 15 % cukru, 1% organických kyselín a hlavne vitamín B1, B5, C a E. Jej účinky su hlavne protizápalové a dezinfekčné, výborná na horné dýchacie cesty. Plody nie sú jediné, ktoré môžete využiť. Listy obsahujú esenciálne látky, znižujú krvný tlak, podporujú krvotvorbu a pomáhajú pri liečbe leukémie. Listy môžete luhovať a pripraviť si čaj. Kôra stromu má rovnako liečebné účinky, hlavne pri zápche. 

Moruša je známa aj ako stromová malina, má podobné plody ako černica a malina. Sú podlhovasté, chuť je sladkokyslá. Je výborná na priamy konzum, ale i spracovanie, či mrazenie. Rozlišujeme morušu čiernu (Morus nigra), bielu (Morus alba) a červenú (Morus rubra). Patrí medzi medonostné rastliny, ktoré dozrievajú od júna do augusta, a z jedného stroku je možné získať 70-100 kg plodov.

Jej hlavnou výhodou je nenáročné pestovanie a výborná chuť. Strom netrpí chorobami a preto nepotrebuje chemickú ochranu a je možné bio pestovanie. Podnebie potrebuje teplejšie, najlepšie južné svahy s vlhkou a slabo kyslou pôdou. Pestujú sa ako polokmene a vysokokmene. Moruša je samoopelivá, stromky by sa mali rezať v zime, pretože na jar konáre nadmerne slzia. V tom prípade sa rany vypalujú žeravým železným predmetom. Koruna sa vytvára zo 4 -5 kostrových konárov. 

Dočitajte sa viac na http://www.klivia.com/ekostrom/morusa-pestovanie

Zobrazenie mriežky:
Na sklade

Globosa moruša guľovitý tvar prostokorenná

(0)
Objednávky (7)

Moruša (Morus alba) Globosa má nížší vzrast oproti ostatným bielym odrodám. Koruna je guľovitého tvaru a nevyžaduje pravidelný rez.  V ponuke prostokorenný kmienik 100-200 cm. Odroda pochádza z ..

Na dotaz

Moruša biela ker kontajner C5L/40-60cm

(0)
Objednávky (6)

Moruša (Morus alba) Biela ker  pochádza z Číny a má sladké plody, podlhovasté a podobné maline. Dorastá do výšky 15m, zber plodov nie je komplikovaný, stačí rozprestrieť fóliu pod stromček a zatrep..

Moruša biela štepená strom prostokorenná

(0)
Objednávky (8)

Moruša (Morus alba) Biela štepená pochádza z Číny a má sladké plody, podlhovasté a podobné maline. Dorastá do výšky 15m, zber plodov nie je komplikovaný, stačí rozprestrieť fóliu pod stromček a zatrep..

24,00€

Moruša čierna štepená strom

(0)
Objednávky (28)

Moruša (Morus nigra) Čierna má chutné veľké plody a patria medzi najchutnejšie medzi morušami. Chuť je jedinečná, sladko-kyslá a dozrieva uprostred leta. Vzrast stromku je do 6-9m.  Moruša patrila ..

16,00€
Na dotaz

Moruša Trnavská strom štepená

(0)
Objednávky (19)

Moruša (Morus nigra) Trnavská patrí medzi obľúbené odrody vďaka svojím veľkým čiernym plodom (3-5cm) s vysokým obsahom sacharidov. Dozrieva postupne, od druhej polovice júla do augusta. Má tmavočerven..

Pendula moruša previsla čiernoplodá kontajner vyska 140-160cm

(0)
Objednávky (31)

Moruša (Morus nigra) Pendula je previslá odroda, ktorá má nízky dorast ( do 3m).  Patrí medzi najviac obľúbené odrody a vďaka svojej previslosti má aj okrasný efekt. Má lesklé, 15 cm dlhé, zelené list..

48,00€
Zobrazenie 1 až 6 z 6 (1 stránok)