Škrupinoviny

Škrupinoviny

Škrupinoviny sú pre nás veľmi dôležité z hľadiska nutričných hodnôt. Obsahujú pre nás veľmi dôležité vitamíny, tuky, vlákniny a iné. Z tohto hľadiska ešte stále u nás nie sú dosť docenené, aj keď pozorujeme zvýšený záujem o tieto výpestky. Patria sem hlavne orechy, liesky, gaštany a mandle.

Zobrazenie mriežky:

Apollo orech polopapierak veľký plod prostokorenný 80-350cm

(0)
Objednávky (0)

Orech Apollo má veľký, vajcovitý plod, menšia špička, škrupina je polopapierová a dobre sa uvoľňuje z rubiny plodu. Plod je veľmi dobrej nasladlej chuti, obsahuje viac vody a preto je treba ju po zber..

20,00€

Barcelónska lieska veľkoplodá C5l/ 40-60cm

(0)
Objednávky (3)

Lieska Barcelónska je nenáročná s kvalitnou chuťou. Škrupina je papierová, veľké, guľaté plody. Má silný vzrast, skorý nástup do rodivosti, dozrieva v prvej polovici septembra, jadro vypĺňa celý škrup..

17,00€

Bojar gaštan jedlý rezistentný C3l

(0)
Objednávky (6)

Gaštan jedlý Bojar patrí medzi obľúbenú odrodu. Je to skorá odroda s veľkými (10,52g) lesklými plodmi, sfarbené do tmavohneda, tvar baňatý, ukončený kratším semeníkom. Má biele sfarbenie na priereze. ..

24,00€

Bouche de Betizac gaštan jedlý C10l/100-160cm

(0)
Objednávky (1)

Gaštan jedlý Bouche de Betizac má vysokú úrodnosť vysokej kvality (21-40kg na jeden strom). Veľké plody, zafarbenie mahagonovo červené s dobrou chuťou. Odroda má vzpriamený, stredne silný vzrast, potr..

63,00€

Bouche Rouge gaštan jedlý C10l/125-150cm

(0)
Objednávky (0)

Gaštan jedlý Bouche Rouge obľúbená odroda s veľkými plodmi, sfarbenými do hnedo-červena dobrej chuti. Veľmi dobre na skladovanie. Strom má kompaktný vzrast, kónickú korunu, je nenáročná na polohu a vh..

63,00€

Broadview orech kráľovský menší vzrast kontajnerovaný C10

(0)
Objednávky (0)

Orech kráľovský Broadview patrí medzi nové odrody, ktoré sú hlavne známe pre svoj menší vzrast a vysokú mrazuodolnosť a odolnosť voči chorobám. Je vhodné pestovanie aj vo vyšších polohách a pestovanie..

110,00€

Doree de Lyon gaštan jedlý obrovské plody

(0)
Objednávky (5)

Gaštan jedlý Doree de Lyon má veľké, guľaté a špicaté plody výbornej sladkej chuti, dozrieva koncom októbra, kvitne v koncom mája, čiastočne samoopelivá. Vhodná na slnečné stanovište, hlbokú, mierne k..

24,00€

Ferragnes mandľa strom urodná

(0)
Objednávky (6)

Mandľa Ferragnes má vysokú úrodnosť, kvitne v polovici marca, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Plody sú veľmi veľké, 35-40% jadra, podlhovasté s mäkkou škrupinou a lahodná chuť. Nevy..

20,00€

Hallská obrovská lieska úrodná

(0)
Objednávky (5)

Lieska Hallská obrovská má plody veľké,široko kúžeľovité, jadro je veľké s jemnou svetlohnedou šupkou, výrazne sladkastej chuti, bohato a pravidelne rodí, dozrieva koncom septembra, vyžaduje hlinitopi..

7,50€

Jupiter orech kráľovský polopapierak strom

(0)
Objednávky (3)

Orech Jupiter má veľký, širokovajcovitý plod, s nepatrnou špičkou. Škrupina je polopapierová, dobre luskateľná s veľkým jadrom. Chuť je mierne sladká, lahodná a veľmi dobrá na priamy konzum. Odroda má..

20,00€

Krachmandeln mandľa samoopelivá nenáročná

(0)
Objednávky (1)

Mandľa Krachmandeln má kvalitné veľké jadro, dobre sa vyvíja. Škrupina je mäkká, dobre sa uvoľnuje jadro, chuť je korenisto-sladká. Ľahko sa otvára aj ručne. Dozrieva koncom septembra do polovice októ..

20,00€

Lake orech nenáročný samoopelivý prostokorenný 80-200cm

(0)
Objednávky (1)

Orech Lake je nenáročná a kvalitná odroda, má veľké, oválne, so špičkou plody, ktoré sa dobre vylupujú z rubiny. Majú hrubšiu škrupinu, takmer hladká, s veľkým jadrom, slamovo žltá šupka, dobre sa skl..

22,00€
Zobrazenie 1 až 12 z 29 (3 stránok)