Škrupinoviny

Škrupinoviny

Škrupinoviny sú pre nás veľmi dôležité z hľadiska nutričných hodnôt. Obsahujú pre nás veľmi dôležité vitamíny, tuky, vlákniny a iné. Z tohto hľadiska ešte stále u nás nie sú dosť docenené, aj keď pozorujeme zvýšený záujem o tieto výpestky. Patria sem hlavne orechy, liesky, gaštany a mandle.

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Apollo orech polopapierak štepený prostokorenný

(0)
Objednávky (1)

Orech Apollo má veľký, vajcovitý plod, menšia špička, škrupina je polopapierová a dobre sa uvoľňuje z rubiny plodu. Plod je veľmi dobrej nasladlej chuti, obsahuje viac vody a preto je treba ju po zber..

22,00 €

Apollo orech polopapierak veľký plod kontajner C6

(0)
Objednávky (19)

Orech Apollo má veľký, vajcovitý plod, menšia špička, škrupina je polopapierová a dobre sa uvoľňuje z rubiny plodu. Plod je veľmi dobrej nasladlej chuti, obsahuje viac vody a preto je treba ju po zber..

30,00 €
Na sklade

Bouche de Betizac gaštan jedlý

(0)
Objednávky (8)

Gaštan jedlý Bouche de Betizac má vysokú úrodnosť vysokej kvality (21-40kg na jeden strom). Veľké plody, zafarbenie mahagonovo červené s dobrou chuťou. Odroda má vzpriamený, stredne silný vzrast, potr..

38,00 €

Doree de Lyon gaštan jedlý polokmeň podpník semenáč prostokorenný

(0)
Objednávky (0)

Gaštan jedlý Doree de Lyon má veľké, guľaté a špicaté plody výbornej sladkej chuti, dozrieva koncom októbra, kvitne v koncom mája, čiastočne samoopelivá. Vhodná na slnečné stanovište, hlbokú, mierne k..

40,00 €

Europa orech nízky vzrast samoopelivý kontajner C15L / 125-150cm

(0)
Objednávky (6)

Orech kráľovský EUROPA je nová samoopelivá odroda orecha s nízkym vzrastom, vhodná do malých záhrad, pri veku 20 rokov, dosahuje veľkosť okolo 4 - 6m. Výnosy sú však vysoké a začína plodiť už 3.roku p..

105,00 €

Ferragnes mandľa strom urodná kontajner C6L

(0)
Objednávky (23)

Mandľa Ferragnes má vysokú úrodnosť, kvitne v aprili, neskôr ako ostatné odrody čím uniká jarným mrazom. Plody sú veľmi veľké, 35-40% jadra, podlhovasté s mäkkou škrupinou a lahodná chuť. Nevyskytujú ..

24,00 €

Franquette orech polopapierak štepený prostokorenný

(0)
Objednávky (0)

Franquette je stará francúzska cudzoopelivá odroda orecha. Žiadaný pre neskoré pučanie čím netrpí jarnými mrazíkmi. Dozrieva rovnomerne tretí týždeň v októbri. Plodiť začína skoro po výsadbe a to druh..

25,00 €

Hallská obrovská lieska úrodná prostokorenný ker

(0)
Objednávky (74)

Lieska Hallská obrovská má plody veľké,široko kúžeľovité, jadro je veľké s jemnou svetlohnedou šupkou, výrazne sladkastej chuti, bohato a pravidelne rodí, dozrieva koncom septembra, vyžaduje hlinitopi..

13,00 €

Jupiter orech polopapierak štepený prostokorenný špičiak

(0)
Objednávky (29)

Orech Jupiter má veľký, širokovajcovitý plod, s nepatrnou špičkou. Škrupina je polopapierová, dobre luskateľná s veľkým jadrom. Chuť je mierne sladká, lahodná a veľmi dobrá na priamy konzum. Odroda má..

22,00 €

Kozolupský gaštan jedlý menší vzrast podpník semenáč prostokorenný

(0)
Objednávky (1)

Gaštan jedlý Kozolupský je novší druh s menej bujným rastom ako ostatné druhy. Má stredne  veľké až veľké guľaté a špicaté plody výbornej sladkej chuti, dozrieva v priebehu októbra, kvitne v koncom má..

26,00 €

Lange van Lod orech obrovský samoopelivý kontajner C5L

(0)
Objednávky (32)

Orech LANGE VAN LOD má obrovské orechy. Je to novinka z Holandska. Strom je vhodný do menších záhrad s konečnou veľkosťou 5 až 7m. Plody sú obrovské 8-10cm s hmotnosťou 30-40g. Jadro má 10-18g, po vys..

85,00 €

Lara orech polopapierak štepený prostokorenný

(0)
Objednávky (2)

Orech Lara je francúzska odroda polopapierak s vysokým výnosom orechov vynikajúcej kvality s dobrou nasládlou chuťou, nie sú horké. Je samoopelivý, pre dosiahnutie najvyššej úrody je vhodný ďaľší orec..

25,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 45 (4 stránok)