Kôstkoviny

Kôstkoviny

VALENTÍNSKA AKCIA OD 11. DO 14. FEBRUÁRA.

Kôstkoviny patria u nás medzi najviac pestované ovocie. Či už ide o tie najhlavnejšie ako broskyne, marhule, slivky, čerešne a višne, veľa sa pestujú aj tie menéj známe ako ringloty, nektarinky, mirabelky a do poredia sa dostávajú aj rôzne krížence ako Aprimira, Aprisali, Aprikyra, japonské slivky a veľa ďalších.

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Albatros broskyňa prostokorenná podpník GF677

(0)
Objednávky (24)

Odroda broskyne Albatros má zeleno bielu dužinu sladkastej chuti,dozrieva stredne skoro až skoro. Plod je guľovitý, farba šupky je svetlozelená s karmínovočerveným líčkom. Chuť je veľmi dobre aromatic..

13,00 €

Althanova ringlota modročervená

(0)
Objednávky (28)

Ringlota Althanova má modravočervené veľké guľové plody. Dužina plodov je nažltá, šťavnatá, chuť je sladká, veľmi dobrá, oddelitelná od kôstky. Odroda ringloty je bohato a pravidelne rodiaca, zreje v ..

12,00 €

Angeleno slivka japonská neskorá prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (6)

Slivka Angeleno patrí medzi japonské odrody, ktoré rodia veľmi neskoro, v polovici septembra. Jej plody sú veľké, guľaté sfarbené do modro-fialova až čierna. Má pevnú dužinu, chrumkavú pri uhriznutí, ..

13,00 €

Aprikyra Čerešňa marhuľa kríženec prostokorenný podpník myrobalán

(0)
Objednávky (54)

Čerešňa x marhuľa Aprikyra patrí medzi novinky 2016, je to kríženec marhule a čerešne, ktorý je vysoko mrazuodolný a tým vhodný aj do vyšších polôh na pestovanie. Medzi jeho výhody patrí aj jeho vysok..

18,00 €

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (15)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

17,00 €

Aprisali slivka marhula križenec podpník myrobalán prostokorenný

(0)
Objednávky (26)

Aprisali je novinka, kríženec marhule x slivky. Je to kvalitná odroda, vysoko odolná a vhodná aj do vyšších oblastí. Je samoopelivá, do plodnosti nastupuje už druhy rok. Má veľké karminovo-červené plo..

18,00 €

Aurora marhuľa najskoršia podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

Marhuľa Aurora má stredne veľký až veľký plod, oranžový s červeným líčkom, dužina je pevná a šťavnatá  aromatickej, kyselkavej chuti. Je to veľmi skorá odroda, dozrieva v polovici júna, rodivosť je vy..

13,00 €

Benedicte broskyňa neskorá odolná

(0)
Objednávky (30)

Broskyňa Benedicte je odolná voči kučeravosti listov (pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť) , má bujný vzrast, je vysoko úrodná, samoopelivá. Zreje koncom augusta až začiatkom septembra, plody sú ..

Bergarouge marhuľa odolná stredne skorá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (7)

Marhuľa Bergarouge vznikla úspešným krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej sladkej, aromat..

26,00 €

Big Red marhuľa veľkoplodá prostokorenná podpník St. Julien

(0)
Objednávky (2)

Marhula Big Red je známa hlavne pre svoje veľké, červené plody a je v kvalite plodov podobná Pinkcot. Táto odroda nie je samoopelivá, kvitne skoro až stredne. Plody dozrievajú začiatkom júla. Dužina p..

15,00 €

Black Sun slivka japonská prostokorenná myrobalán 29C

(0)
Objednávky (1)

Japonská slivka Black sun je cudzoopelivá veľkoplodá odroda. Vyžaduje prebierku plodov. Plody sa zbierajú koncom júla. Šupka je tmavo fialová so žltou dužiou. Dužina je sladká, veľmi dobrá, výrazne ar..

14,00 €

Burlat čerešňa skorá polochrupka

(0)
Objednávky (17)

Čerešňa Burlat je skorá odroda, má veľké plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhšia (polochrupka), sfarbena do červena, veľmi šťavnatá, chuť je aromatická,veľmi dobrá, navinulo sladká. Rodivosť je stre..

11,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 260 (22 stránok)