Ziziphus jujuba čínska ďatla

Ziziphus jujuba čínska ďatla

Jujuba Ziziphus alebo nazývana aj čínska datľa je nenáročná na pestovanie a v Číne patrí medzi najznámejšie ovocie. Má až 50x viac vitamínu C ako jablká, obsahuje veľa vitamínov, medzi ktoré patrí ribloflavín, tiamín, vitamín A a mnoho viac. 
Plody sú oválne, dlhé 6 cm, sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, pripomína ďatle. Dozrieva v septembri a na strome vydrží aj počas zimy. Sú vhodné na priamy konzum, ale výborne aj na sušenie. 

Vzrast má silný, vzpriamený a takmer bez tŕňov, Kvitne cez leto, od júna po august. Voči chorobám a škodcom je odolná, pestovanie je možné aj bez chemickej ochrany. bio. 

Pestovanie
Vhodná na slnečné stanovište, chránené pred severnými vetrami, do priepustnej pôdy, ale znáša dobre aj sucho. Pôda je neprekáža ani s vysokým pH alebo zasolená. Je mrazuodolná do -20C až -25C. V prvých rokoch ju však treba chrániť pred zimou. Rast je silný aj bez vysokej starostlivosti a hnojenie je postačujúce na jar. 

Zobrazenie mriežky:

Dong Zao ziziphus jujuba čínská ďatla kontajner C2L

(0)
Objednávky (11)

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) DONG ZAO je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, veľmi chutná, pripomín..

28,00 €

Giuggiolo jujuba čínská ďatla

(0)
Objednávky (1)

Pomaly rastúci, exotický, opadavý ker. S dostatkom miesta dokáže rast až do výšky okolo 5m. Na začiatku jesennej sezóny zoznámime sa s pevnými plodmi pripomínajúcimi datle. Majú svetlo hnedú farbu, du..

25,00 €

Lang jujuba čínská ďatla kontajner C5

(0)
Objednávky (31)

Ziziphus jujuba Lang je novinka, plody má veľké (30g), dlhé 4cm, sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, pripomína ďatle. Dozrieva koncom septembra do októbra a na strome vydrží aj..

55,00 €

Xuan Cheng Jian ziziphus jujuba čínská ďatla

(0)
Objednávky (4)

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) XUAN CHENG JIAN je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do lesklej žltej až červeno-hnedej. Chuť je sladká, veľmi chutná, ..

35,00 €

Ziziphus jujuba čínska ďatla

(0)
Objednávky (15)

Jujuba Ziziphus alebo nazývana aj čínska datľa je nenáročná na pestovanie a v Číne patrí medzi najznámejšie ovocie. Má až 50x viac vitamínu C ako jablká, obsahuje veľa vitamínov, medzi ktoré patrí rib..

45,00 €

Li čínska ďatla jujuba ziziphus

(0)
Objednávky (11)

Ziziphus jujuba Li  plody má veľké, dlhé 4cm, sfarbené do krémovo biela až červeno-hneda. Chuť je sladká, pripomína ďatle. Dozrieva v septembri a na strome vydrží aj počas zimy. Sú vhodné na priamy ko..

Zobrazenie 1 až 6 z 6 (1 stránok)