Čerešne stromy štepené

Čerešne stromy štepené

Čerešne sú veľmi známe hlavne pre svoju lahodnú chuť a tiež zdravotným účinkom. 

Rozdeľujú sa na 

  • chrupky - pevná dužina
  • polochrupky - polomäkká dužina
  • srdcovky - mäkká dužina

Patrí medzi teplomilnejšie ovocné stromky, pestované do nadomorskej výšky 350m.n.m. Pôda je vhodná hlboká, hlinitá až hilinitopiesočnatá. Dostupné sú nielen cudzoopelivé odrody, ale i samoopelivé ako Lapins alebo Sunburst. 

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

 

Zobrazenie mriežky:

Aprikyra Čerešňa marhuľa kríženec prostokorenný podpník myrobalán

(0)
Objednávky (22)

Čerešňa x marhuľa Aprikyra patrí medzi novinky 2016, je to kríženec marhule a čerešne, ktorý je vysoko mrazuodolný a tým vhodný aj do vyšších polôh na pestovanie. Medzi jeho výhody patrí aj jeho vysok..

18,00 €

Carmen čerešňa chrupka cudzoopelivá kontajner C6

(0)
Objednávky (29)

Čerešňa Carmen je odroda s veľmi veľkými plodmi (9-13g, 28-33mm) srdcovitého tvaru tmavo-červenej farby. Dužina je rovnako tmavo červená, pevná- chrupka, šťavnatá výbornej aromatickej, lahodnej sladko..

26,00 €

Lapins čerešňa samoopelivá kontajner C7,5

(0)
Objednávky (41)

Čerešňa Lapins patrí medzi jednu z najlepších samoopelivých odrôd s veľkými ( asi 8,5g ), chutnými plodmi. Je známa pre svoje kvalitné plody a dobrý zdravotný stav stromu. Vznikla krížením odrôd Van x..

28,00 €

Regina čerešňa neskorá tmavohnedý plod

(0)
Objednávky (26)

Čerešna Regina je veľmi obľúbená neskorá a nenáročná chrupka s plodmi veľmi dobrej chuti. Je známa hlavne pre svoju vysokú úrodnosť. Plody sú veľmi veľké (8-9g), dužina je pevná a svetlá, chuť lahodne..

12,00 €

Summit čerešna samoopeliva

(0)
Objednávky (38)

Čerešna Summit má veľké plody (13g) výbornej chuti a vysokú úrodnosť. Patrí medzi najcennejšie európske odrody, samoopelivá. Zafarbenie plodov je tmavo-červená a dozrieva koncom júna až začiatkom júla..

13,00 €
Nie je skladom

Big Star čerešňa neskorá samoopelivá

(0)
Objednávky (0)

Čerešňa Big Star je poslednou siedmou novinkou z Talianského šľachtenia z Bologne. Odroda patrí medzi neskoré, rodí medzi Kordiou a Reginou, začiatkom júla. Je to samoopelivá odroda. Plody sú kvalitou..

Burlat čerešňa skorá polochrupka

(0)
Objednávky (15)

Čerešňa Burlat je skorá odroda, má veľké plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhšia (polochrupka), sfarbena do červena, veľmi šťavnatá, chuť je aromatická,veľmi dobrá, navinulo sladká. Rodivosť je stre..

11,00 €
Nie je skladom

Canada Giant Sumgita čerešňa samoopelivá

(0)
Objednávky (3)

Čerešňa Canada Giant Sumgita má veľké (11g), šťavnaté plody s dobrou trvanlivosťou. Odroda má kvalitné a zdravé plody. Dozrieva o troška skor ako Van, polochrupka, srdcovitý tvar, zafarbené do žiarivo..

Nie je skladom

Čudovišňa čerešňo-višňa kontajnerovana L4C

(0)
Objednávky (1)

Kríženec čerešne s višňou s veľkými atraktívnymi plodmi a jedinečnou chuťou jemnej višne bez nadmernej kyslosti. Odroda je rezistentná voči monilióze a listovej škvrnitosti a odolná voči mrazu. Ras..

Grace Star čerešňa polochrupka samoopelivá

(0)
Objednávky (31)

Čerešňa Grace Star má tmavočervené plody, dozrieva 12 až 14 dní po odrode Burlat, v druhej polovici júla, plody sú veľmi veľké (28-30mm, 11-12g) srdcového tvaru, dužina je stredne pevná ( polochrupka)..

15,00 €
Nie je skladom

Granát čerešňa chrupka tmavá podpník mahalebka prostokorenná

(0)
Objednávky (10)

Čerešňa Granát má veľké, lesklé tmavočervené plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhá a pevná (chrupka), červená, s lahodnou korenistou, sladkou chuťou. Má  veľmi vysokú a pravidelnú rodivosť, rodí kon..

Nie je skladom

Hardy Giant čerešňa chrupka

(0)
Objednávky (0)

Čerešňa Hardy Giant patrí medzi novinky jar 2015, ktorá má veľmi veľké plody hnedo-červenej farby s pevnou dužinou, patrí medzi chrupky. Chuť má veľmi sladkú, aromatickú, kvalitne veľmi dobrá. Dozriev..

Zobrazenie 1 až 12 z 30 (3 stránok)