Čerešne stromy štepené

Čerešne stromy štepené

Čerešne sú veľmi známe hlavne pre svoju lahodnú chuť a tiež zdravotným účinkom. 

Rozdeľujú sa na 

  • chrupky - pevná dužina
  • polochrupky - polomäkká dužina
  • srdcovky - mäkká dužina

Patrí medzi teplomilnejšie ovocné stromky, pestované do nadomorskej výšky 350m.n.m. Pôda je vhodná hlboká, hlinitá až hilinitopiesočnatá. Dostupné sú nielen cudzoopelivé odrody, ale i samoopelivé ako Lapins alebo Sunburst. 

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

 

Zobrazenie mriežky:

Aprikyra Čerešňa marhuľa kríženec prostokorenný podpník myrobalán

(0)
Objednávky (57)

Čerešňa x marhuľa Aprikyra patrí medzi novinky 2016, je to kríženec marhule a čerešne, ktorý je vysoko mrazuodolný a tým vhodný aj do vyšších polôh na pestovanie. Medzi jeho výhody patrí aj jeho vysok..

18,00 €

Burlat čerešňa skorá polochrupka

(0)
Objednávky (17)

Čerešňa Burlat je skorá odroda, má veľké plody srdcovitého tvaru, dužina je tuhšia (polochrupka), sfarbena do červena, veľmi šťavnatá, chuť je aromatická,veľmi dobrá, navinulo sladká. Rodivosť je stre..

11,00 €

Carmen čerešňa chrupka cudzoopelivá prostokorenná podpník Gisela5

(0)
Objednávky (31)

Čerešňa Carmen je odroda s veľmi veľkými plodmi (9-13g, 28-33mm) srdcovitého tvaru tmavo-červenej farby. Dužina je rovnako tmavo červená, pevná- chrupka, šťavnatá výbornej aromatickej, lahodnej sladko..

26,00 €

Grace Star čerešňa samoopelivá kontajner C5L podpník Gisela 5

(0)
Objednávky (32)

Čerešňa Grace Star má tmavočervené plody, dozrieva 12 až 14 dní po odrode Burlat, v druhej polovici júla, plody sú veľmi veľké (28-30mm, 11-12g) srdcového tvaru, dužina je stredne pevná ( polochrupka)..

30,00 €
Na sklade

Hedelfingenská čerešňa chrupka prostokorenná podpník čerešňa vtáčia

(0)
Objednávky (9)

Čerešňa Hedelfingenská má veľké až veľmi veľké tmavočervené plody oválneho tvaru, dužina je tuhá(chrupka), hnedočervená lahodná sladká, jemne horká chuť. Nástup do rodivosti je slabší, neskoršie je st..

10,00 €

Karešova čerešňa skorá srdcovka

(0)
Objednávky (40)

Čerešňa Karešova patrí medzi kvalitné a obľúbené skoré odrody.  Má stredne veľké tmavočervené srdcové plody. Dužina je mäkká(srdcovka),červená,šťavnatá a výborne sladká-korenistá chuť. Rodivosť je vys..

13,00 €

Kordia čerešňa srdcovka veľké plody

(0)
Objednávky (37)

Čerešňa Kordia je známa pre svoju vysokú kvalitu, veľké plody výbornej a špecifickej chuťi a vysokej tuhosti. Má veľké karmínovočervené až hnedo-červené srdcové plody. Dužina je tuhá (chrupka), červen..

12,00 €

Krupnoplodnaja čerešňa neskorá prostokorenná podpník mahalebka

(0)
Objednávky (5)

Veľkoplodá neskoro dozrievajúca ukrajinská srdcovka s vysokou trhovou kvalitou, vynikajúcou chuťou a odolnosťou voči mrazu a monilióze. Vďaka podpníku Gisela 5 je čerešňa malá a kompaktná, v dospel..

14,00 €

Lapins čerešňa samoopelivá

(0)
Objednávky (2)

Čerešňa Lapins patrí medzi jednu z najlepších samoopelivých odrôd s veľkými ( asi 8,5g ), chutnými plodmi. Je známa pre svoje kvalitné plody a dobrý zdravotný stav stromu. Vznikla krížením odrôd Van x..

10,00 €

Regina čerešňa neskorá tmavohnedý plod

(0)
Objednávky (29)

Čerešna Regina je veľmi obľúbená neskorá a nenáročná chrupka s plodmi veľmi dobrej chuti. Je známa hlavne pre svoju vysokú úrodnosť. Plody sú veľmi veľké (8-9g), dužina je pevná a svetlá, chuť lahodne..

12,00 €

Rivan čerešna velmi skora srdcovka

(0)
Objednávky (38)

Čerešna Rivan je srdcovka rodiaca v 1. čerešňovom týždni, patrí medzi najskoršie odrody, dozrieva koncom mája, je cudzoopelivá odroda, ktorá dobre sa opeľuje odrodami Burlat a Karešova. Plody sú stred..

13,00 €

Sladkovišňa skorá čerešňovišňa prostokorenná podpník mahalebka

(0)
Objednávky (1)

Sladkovišňa skorá, alebo čerešňovišňa má veľké červené plody dozrievajúce v prvej polovici júna. Dužina je pevná, aromatická a veľmi chutná. Rast má prirodzený do vretena, takže nezaberá veľkú plochu...

12,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 30 (3 stránok)