Hloh veľkoplodý šťepený rezistentný

Hloh veľkoplodý šťepený rezistentný

Hloh veľkoplodý Crataegus sa nazýva sa aj čínska mišpula. Spája sa s vysokými liečivými účinkami, hlavne pre nízky tlak, srdce a proti prechladnutiu. Nielen má liečivé plody, ale je i okrasný a chráni pred zlou energiou. Plody sú veľké (3cm),červené kyslastej chuti so šťavnatou dužinou, možno ich dlhodobo skladovať. Dozrievajú v októbri, výborne využitie aj na sušenie, zaváranie. 
Hloh je opadavý ker s tŕňmi, ale i bez, dorastá do 3m. Najlepšie sa jej darí hlavne na južných a stredných polohách, ale je mrazuodolná a preto vhodná aj do vyšších polôh. 
Na pôdu nie je náročná ani na vlahu, vhodná je aj bežna zemina, bez veľkých dávok hnojív. Hloh znáša aj sucho, slnečné a chránené stanovište. Ak si ho chcete udržať v nižšom tvare, je nenáročný na rez. Pre zapestované korunky nie je rez potrebný. Vysádza sa 3 m od seba. 

Zobrazenie mriežky:
Na dotaz

Big Mao Mao hloh veľkoplodý štepeny

(0)
Objednávky (4)

Hloh Crataegus pinnatifida Big Mao Mao patrí medzi novinky, má veľké plody, nazýva sa aj čínska mišpula. Spája sa s vysokými liečivými účinkami, hlavne pre nízky tlak, srdce a proti prechladnutiu. Nie..

Hloh veľkoplodý crataegus štepeny

(0)
Objednávky (5)

Hloh veľkoplodý Crataegus x macrocarpa je štepený s ostňami, nazýva sa aj čínska mišpula. Spája sa s vysokými liečivými účinkami, hlavne pre nízky tlak, srdce a proti prechladnutiu. Nielen má liečivé ..

15,00€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)