Marhule odolnejšie predaj

Marhule odolnejšie predaj

VALENTÍNSKA AKCIA OD 11. DO 14. FEBRUÁRA.

Marhuľa a ich lahodná chuť je velice známa. Patrí medzi náročnejšie ovocné stromky, ale pre svoju obľúbenosť sa pestovať oplatí. Posledné roky pribúdajú nové odrody, ktoré sú viac odolné voči chorbám a je možné ich pestovanie aj vo vyšších polohách. 

Na pestovanie je potrebné slnečné stanovište, darí sa im na otvorených vzdušných polohách s nadmorskou výškou 250-300 m.n.m., vo ešte vyšších polohách ich treba pesotvať na chránených svahoch. Priemerná teplota na pestovanie by mala byť 7-8°C a ročné zrážy 600mm. Pôdy sú vhodné ľahšie, hlinitopiesočnaté a teplé s dostatkom humusu. 

Najlepšie sadenie  prostokorenných stromkov je na jeseň koncom októbra a v novembri alebo na jar. Kontajnerované výpestky sa môžu sadiť počas celej vegetačnej doby, preto ich aj predávame počas celého roku. Pozor si treba dávať na opadávanie plodov, je to vtedy keď strom trpí nedostatkom vlahy. 

Zobrazenie mriežky:

Anegat marhuľa odolná neskorá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (103)

Marhula Anegat patrí medzi nové, veľmi kvalitné odrody. Je odolná voči šárke, samoopelivá a ma vysoko kvalitné plody. Moníliózou doteraz nebola napádaná. Neskorá odroda, ktorá dozrieva koncom júla. Má..

26,00 €

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (9)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

17,00 €

Aurora marhuľa najskoršia podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

Marhuľa Aurora má stredne veľký až veľký plod, oranžový s červeným líčkom, dužina je pevná a šťavnatá  aromatickej, kyselkavej chuti. Je to veľmi skorá odroda, dozrieva v polovici júna, rodivosť je vy..

13,00 €

Barbora marhuľa stredne skorá

(0)
Objednávky (18)

Marhuľa Barbora má oranžové plody s bledočerveným líčkom, veľké až veľmi veľké, dužina je jemná bledoružová, tuhá, veľmi dobrej chuti, jemne sladká a aromatická. Ľahko odlučiteľná od kôstky, stredná r..

14,00 €

Bergarouge marhuľa odolná stredne skorá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (7)

Marhuľa Bergarouge vznikla úspešným krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej sladkej, aromat..

26,00 €

Bergeron marhuľa oranžová pevná prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (19)

Marhuľa Bergeron má oranžovožlté so svetlo červeným líčkom, stredne veľké plody, dužina je oranžová pevná, šťavnatá, nasladlá,aromatická. Marhuľa má vysokú a pravidelnú rodivosť, dozrieva koncom júla,..

14,00 €

Bergeval marhuľa samoopelivá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (25)

Marhuľa Bergeval vznikla krížením odrôd Bergeron x Orangered. Má väčšie plody ako Orangered jasno červeno oranžovej farby a  vynikajúcej chuti. Vďaka veľmi dobrému pomeru sladko-kyslosti je vhodná na ..

26,00 €

Big Red marhuľa veľkoplodá prostokorenná podpník St. Julien

(0)
Objednávky (2)

Marhula Big Red je známa hlavne pre svoje veľké, červené plody a je v kvalite plodov podobná Pinkcot. Táto odroda nie je samoopelivá, kvitne skoro až stredne. Plody dozrievajú začiatkom júla. Dužina p..

15,00 €

Elgat marhuľa samoopelivá neskorá podpník torinel prostokorenná

(0)
Objednávky (6)

Elgat (náhrada za Congat) marhuľa má stredne veľký plod - 50 - 60 g, oranžový s červeným škrvnami, korenistý s príjemnou sladko-kyselkavou chuťou. Dužina je dobre šťavnatá. Je to neskorá odroda, dozri..

26,00 €

Goldrich marhuľa žlto oranžová kontajner C7,5

(0)
Objednávky (18)

Marhuľa Goldrich je spoľahlivo rodiaca s vysokou mrazuodolnosťou, plody sú veľmi veľké žltooranžovej farby aromatickej, kyslastej dobrej chuti. Dužina je sfarbená do oranžova, pevná, stredne šťavnatá,..

20,00 €

Hargrand marhuľa neskorá mrazuodolná prostokorenná podpník Myrobalán

(0)
Objednávky (60)

Marhuľa Hargrand je nová neskorá odroda pochádzajúca z Kanady. Plody má veľmi veľké (65 - 85g), matne oranžové s načervenalým líčkom, guľaté, dužina je oranžová, pevná, dobre odlúčitelná od kôstky. Ch..

14,00 €

Harlayne marhuľa neskorá vysoko mrazuodolná prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (2)

Marhuľa Harlayne je neskoršia odroda s menšimi plodmi viac určené na uskladnovanie než priamý konzum. Dozrieva koncom júla až začiatkom augusta. Vyšľachtená v kanade, ma vysokú odolnosťou proti mrazu...

12,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 69 (6 stránok)