Marhule odolnejšie predaj

Marhule odolnejšie predaj

Marhuľa a ich lahodná chuť je velice známa. Patrí medzi náročnejšie ovocné stromky, ale pre svoju obľúbenosť sa pestovať oplatí. Posledné roky pribúdajú nové odrody, ktoré sú viac odolné voči chorbám a je možné ich pestovanie aj vo vyšších polohách. 

Na pestovanie je potrebné slnečné stanovište, darí sa im na otvorených vzdušných polohách s nadmorskou výškou 250-300 m.n.m., vo ešte vyšších polohách ich treba pesotvať na chránených svahoch. Priemerná teplota na pestovanie by mala byť 7-8°C a ročné zrážy 600mm. Pôdy sú vhodné ľahšie, hlinitopiesočnaté a teplé s dostatkom humusu. 

Najlepšie sadenie  prostokorenných stromkov je na jeseň koncom októbra a v novembri alebo na jar. Kontajnerované výpestky sa môžu sadiť počas celej vegetačnej doby, preto ich aj predávame počas celého roku. Pozor si treba dávať na opadávanie plodov, je to vtedy keď strom trpí nedostatkom vlahy. 

Zobrazenie mriežky:

Anegat marhuľa odolná neskoro kvitnúca podpník torinel prostokorenná

(0)
Objednávky (125)

Marhula Anegat patrí medzi nové, veľmi kvalitné odrody neskoršie kvitnúca. Je odolná voči šárke, samoopelivá a ma vysoko kvalitné plody. Moníliózou doteraz nebola napádaná. Neskorá odroda, ktorá dozri..

27,00 €

Aprikyra Čerešňa marhuľa kríženec cherrykose prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (65)

Čerešňa x marhuľa Aprikyra (Cherrykose) patrí medzi novinky 2016, je to kríženec marhule a čerešne, ktorý je vysoko mrazuodolný a tým vhodný aj do vyšších polôh na pestovanie. Medzi jeho výhody patrí ..

19,00 €

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien

(0)
Objednávky (22)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

32,00 €

Aprisali slivka marhula križenec podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (36)

Aprisali je novinka, kríženec marhule x slivky. Je to kvalitná odroda, vysoko odolná a vhodná aj do vyšších oblastí. Je samoopelivá, do plodnosti nastupuje už druhy rok. Má veľké karminovo-červené plo..

19,00 €

Aurora marhuľa najskoršia podpník myrobalán kontajner C6L

(0)
Objednávky (5)

Marhuľa Aurora má stredne veľký až veľký plod, oranžový s červeným líčkom, dužina je pevná a šťavnatá  aromatickej, kyselkavej chuti. Je to veľmi skorá odroda, dozrieva v polovici júna, rodivosť je vy..

20,00 €

Barbora marhuľa stredne skorá podpník myrobalán prostokorenná 200+cm

(0)
Objednávky (25)

Marhuľa Barbora má oranžové plody s bledočerveným líčkom, veľké až veľmi veľké, dužina je jemná bledoružová, tuhá, veľmi dobrej chuti, jemne sladká a aromatická. Ľahko odlučiteľná od kôstky, stredná r..

13,00 €
začiatok XI. objednávky berieme

Bergarouge marhuľa odolná stredne skorá podpník St.Julien prostokorenná

(0)
Objednávky (9)

Marhuľa Bergarouge vznikla úspešným krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej sladkej, aromat..

27,00 €

Bergarouge marhuľa odolná stredne skorá podpník Wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (0)

Marhuľa Bergarouge vznikla úspešným krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej sladkej, aromat..

24,00 €

Bergeron marhuľa nenáročná podpník myrobalán prostokorenná 200+cm

(0)
Objednávky (10)

Marhuľa Bergeron má oranžovožlté so svetlo červeným líčkom, stredne veľké plody, dužina je oranžová pevná, šťavnatá, nasladlá,aromatická. Marhuľa má vysokú a pravidelnú rodivosť, dozrieva koncom júla,..

13,00 €

Bergeval marhuľa samoopelivá neskoro kvitnúca podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (45)

Marhuľa Bergeval vznikla krížením odrôd Bergeron x Orangered. Má väčšie plody ako Orangered jasno červeno oranžovej farby a  vynikajúcej chuti. Vďaka veľmi dobrému pomeru sladko-kyslosti je vhodná na ..

27,00 €

Compacta marhuľa samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (3)

Marhuľa Compacta je samoopelivá odroda, vhodná do malých záhrad vďaka svojej kompaktnosti. Je krížencom Mangold x NJA20, je stredne skorá, dozrieva koncom júla, začiatkom augusta. Kvitne stredne skoro..

17,00 €

Digat marhuľa rezistentná sladká podpník adesoto prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

Marhuľa Digat rezistentná voči šárke má stredne veľký až veľký plod - 60 až 70 g, oranžové až červené sfarbenie, dužina je pevná a šťavnatá a sladká.  Je to veľmi skorá odroda, dozrieva v druhej polov..

27,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 91 (8 stránok)