Marhule odolnejšie predaj

Marhule odolnejšie predaj

Marhuľa a ich lahodná chuť je velice známa. Patrí medzi náročnejšie ovocné stromky, ale pre svoju obľúbenosť sa pestovať oplatí. Posledné roky pribúdajú nové odrody, ktoré sú viac odolné voči chorbám a je možné ich pestovanie aj vo vyšších polohách. 

Na pestovanie je potrebné slnečné stanovište, darí sa im na otvorených vzdušných polohách s nadmorskou výškou 250-300 m.n.m., vo ešte vyšších polohách ich treba pesotvať na chránených svahoch. Priemerná teplota na pestovanie by mala byť 7-8°C a ročné zrážy 600mm. Pôdy sú vhodné ľahšie, hlinitopiesočnaté a teplé s dostatkom humusu. 

Najlepšie sadenie  prostokorenných stromkov je na jeseň koncom októbra a v novembri alebo na jar. Kontajnerované výpestky sa môžu sadiť počas celej vegetačnej doby, preto ich aj predávame počas celého roku. Pozor si treba dávať na opadávanie plodov, je to vtedy keď strom trpí nedostatkom vlahy. 

Zobrazenie mriežky:

Anegat marhuľa odolná neskorá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (91)

Marhula Anegat patrí medzi nové, veľmi kvalitné odrody. Je odolná voči šárke, samoopelivá a ma vysoko kvalitné plody. Moníliózou doteraz nebola napádaná. Neskorá odroda, ktorá dozrieva koncom júla. Má..

26,00 €

Aprisali slivka marhula križenec podpník myrobalán prostokorenný

(0)
Objednávky (15)

Aprisali je novinka, kríženec marhule x slivky. Je to kvalitná odroda, vysoko odolná a vhodná aj do vyšších oblastí. Je samoopelivá, do plodnosti nastupuje už druhy rok. Má veľké karminovo-červené plo..

18,00 €

Aurora marhuľa najskoršia podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (3)

Marhuľa Aurora má stredne veľký až veľký plod, oranžový s červeným líčkom, dužina je pevná a šťavnatá  aromatickej, kyselkavej chuti. Je to veľmi skorá odroda, dozrieva v polovici júna, rodivosť je vy..

12,00 €

Barbora marhuľa stredne skorá prostokorenná myrobalán 29C

(0)
Objednávky (18)

Marhuľa Barbora má oranžové plody s bledočerveným líčkom, veľké až veľmi veľké, dužina je jemná bledoružová, tuhá, veľmi dobrej chuti, jemne sladká a aromatická. Ľahko odlučiteľná od kôstky, stredná r..

14,00 €

Bergarouge marhuľa odolná stredne skorá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (7)

Marhuľa Bergarouge vznikla úspešným krížením odrôd Bergeron x Orangered. Je to veľmi perspektívna odroda s veľkými oranžovými atraktývnymi plodmi s červeným lesklým líčkom veľmi dobrej sladkej, aromat..

26,00 €

Bergeval marhuľa samoopelivá podpník wavit prostokorenná

(0)
Objednávky (22)

Marhuľa Bergeval vznikla krížením odrôd Bergeron x Orangered. Má väčšie plody ako Orangered jasno červeno oranžovej farby a  vynikajúcej chuti. Vďaka veľmi dobrému pomeru sladko-kyslosti je vhodná na ..

26,00 €

Congat najneskoršia marhuľa prostokorenná podpník Torinel

(0)
Objednávky (16)

Marhuľa z kolekcie Congat je rezistentná na šárku, moníliozou zatiaľ napádaná nebola a je vysoko odolná voči mrazom. Zatiaľ sa ukazuje vynikajúco. Dozrieva asi o jeden mesiac neskor ako Bergeron, takž..

26,00 €

Elgat marhuľa samoopelivá neskorá podpník torinel prostokorenná

(0)
Objednávky (6)

Elgat (náhrada za Congat) marhuľa má stredne veľký plod - 50 - 60 g, oranžový s červeným škrvnami, korenistý s príjemnou sladko-kyselkavou chuťou. Dužina je dobre šťavnatá. Je to neskorá odroda, dozri..

26,00 €

Farbaly marhuľa najneskoršia podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (35)

Marhuľa Farbaly je nová najneskoršia odroda, ktorá ponúka veľké (60-70 g) a atraktívne plody, sfarbené do oranžova s červenými líčkami. Plody sú sladké s pevnou dužinou. Odroda má dobrú rodivosť a plo..

14,00 €

Flavor Supreme slivkomarhuľa kontajner C6

(0)
Objednávky (4)

Kríženec slivky a marhule so zeleno-červenými srdcovými plodmi s červenou dužinou...

28,00 €

Goldrich marhuľa žlto oranžová kontajner C7,5

(0)
Objednávky (17)

Marhuľa Goldrich je spoľahlivo rodiaca s vysokou mrazuodolnosťou, plody sú veľmi veľké žltooranžovej farby aromatickej, kyslastej dobrej chuti. Dužina je sfarbená do oranžova, pevná, stredne šťavnatá,..

29,00 €

Hargrand marhuľa neskorá mrazuodolná

(0)
Objednávky (52)

Marhuľa Hargrand je nová neskorá odroda pochádzajúca z Kanady. Plody má veľmi veľké (65 - 85g), matne oranžové s načervenalým líčkom, guľaté, dužina je oranžová, pevná, dobre odlúčitelná od kôstky. Ch..

13,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 71 (6 stránok)