Marhule odolnejšie predaj

Marhule odolnejšie predaj

Marhuľa a ich lahodná chuť je velice známa. Patrí medzi náročnejšie ovocné stromky, ale pre svoju obľúbenosť sa pestovať oplatí. Posledné roky pribúdajú nové odrody, ktoré sú viac odolné voči chorbám a je možné ich pestovanie aj vo vyšších polohách. 

Na pestovanie je potrebné slnečné stanovište, darí sa im na otvorených vzdušných polohách s nadmorskou výškou 250-300 m.n.m., vo ešte vyšších polohách ich treba pesotvať na chránených svahoch. Priemerná teplota na pestovanie by mala byť 7-8°C a ročné zrážy 600mm. Pôdy sú vhodné ľahšie, hlinitopiesočnaté a teplé s dostatkom humusu. 

Najlepšie sadenie  prostokorenných stromkov je na jeseň koncom októbra a v novembri alebo na jar. Kontajnerované výpestky sa môžu sadiť počas celej vegetačnej doby, preto ich aj predávame počas celého roku. Pozor si treba dávať na opadávanie plodov, je to vtedy keď strom trpí nedostatkom vlahy. 

Zobrazenie mriežky:

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien

(0)
Objednávky (24)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

32,00 €

Bergeron marhuľa kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (22)

Marhuľa Bergeron má oranžovožlté so svetlo červeným líčkom, stredne veľké plody, dužina je oranžová pevná, šťavnatá, nasladlá,aromatická. Marhuľa má vysokú a pravidelnú rodivosť, dozrieva koncom júla,..

32,00 €

Farbuz marhuľa rezistentná samoopelivá neskorá podpník St.Julien kontajner C5L

(0)
Objednávky (23)

FARBUZ je novinkou z Česka, vznikla krížením odrôd Farbaly x Big Red. Šľachtitelom je p. Buzrla. Farbuz je rezistentná na šárku a odolná k Pseudomonas a Monilia. Dozrieva 7-10 dní po odrode Bergeron. ..

32,00 €

Goldrich marhula odolná kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (1)

Marhuľa Goldrich je spoľahlivo rodiaca s vysokou mrazuodolnosťou, plody sú veľmi veľké žltooranžovej farby aromatickej, kyslastej dobrej chuti. Dužina je sfarbená do oranžova, pevná, stredne šťavnatá,..

32,00 €

Hargrand marhuľa neskorá mrazuodolnejšia podpník St.julien kontajner C10L

(0)
Objednávky (82)

Marhuľa Hargrand je nová neskorá odroda pochádzajúca z Kanady. Plody má veľmi veľké (65 - 85g), matne oranžové s načervenalým líčkom, guľaté, dužina je oranžová, pevná, dobre odlúčitelná od kôstky. Ch..

32,00 €

Kuresia marhuľa samoopelivá rezistentná podpník St. Julien kontajner C10L

(0)
Objednávky (23)

Marhuľa Kuresia má stredne veľké, okrúhle plody oranžovo-červenej farby a výbornej aromatickej, sladko-kyslej chuti. Dužina je šťavnatá a sfarbená do svetlo oranžova. Dozrieva stredne neskoro koncom j..

34,00 €

Maďarská marhuľa sladká kontajner C10L podpník St. Julien

(0)
Objednávky (47)

Marhuľa Maďarská má oranžovožlté plody s červeným líčkom, sú veľké, dužina je oranžovožltá, šťavnatá, chutná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je jemne sladká až veľmi sladká, veľmi dobre aromatická...

32,00 €

Orangered BHART marhuľa rezistentná podpník St. julien kontajner C5L

(0)
Objednávky (20)

Marhuľa Orangered (BHART) patrí medzi nové rezistentné odrody, vyšlachtená v USA, má velké až veľmi velké plody ( asi 60g ) pomarančovej farby prekryté červeným líčkom. Pevná, chutná dužina pomarančov..

32,00 €

Spring Blush marhuľa skorá podpník St. julien kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (12)

Marhuľa Spring Blush má stredne veľké až veľké atraktívne plody s červeným líčkom, dužina je dobre oddelitelná od kôstky, ide o jednu z najskorších odrôd. Chuť má výborný pomer cukru a kyslosti. Plod ..

32,00 €

Tsunami marhuľa veľmi skorá kontajner C7L podpník St. Julien

(0)
Objednávky (43)

Marhuľa Tsunami je najskoršia odroda v sortimente marhúľ s veľmi dobrou chuťou. Zreje v druhej polovici júna, niekedy aj skôr. Vzhľadom ku skorosti však kvitne neskoro, čím uniká neskorým jarným mrazo..

32,00 €
Na dotaz

Veharda marhuľa stredne neskorá podpník St. Julien prostokorenná

(0)
Objednávky (18)

Marhuľa Veharda je kvalitná slovenská odroda, má stredne veľké, guľaté plody dobrej chuti, úrodná,dozrieva koncom júla, zvýšená mrazuodolnosť. Farba plodov je bledo-oranžová s červeným líčkom, s pevno..

Na dotaz

Veľkopavlovická marhuľa podpník MRS-aligátor slabý prostokorenná 80+cm

(0)
Objednávky (1)

Marhuľa Veľkopavlovická má sýtooranžové s načervenalým líčkom, veľké, guľaté plody, dužina je oranžová,šťavnatá, pevná, aromatická a  dobre oddelitelná od kôstky. Odroda je bohato a pravidelne rodiaca..

Zobrazenie 1 až 12 z 92 (8 stránok)