Zemolez kamčatský čučoriedka

Zemolez kamčatský čučoriedka

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) má botanický názov Lonicera Kamtschatica. Pochádza z Ďalekého východu Sibíri, odkiaľ bol k nám prevezený. Rastlina rodí jedlé ovocie, ale má i ozdobný charakter. Dorastá do výšky 1,5m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stupňov Celzia, v kvete dokonca - 8 stupňov Celzia. Životnosť rastliny je až 30 rokov. Kvitne veľmi skoro a plody dozrievajú ako prvéovocie už koncom mája. Plody sú pretiahlé, tmavofialové, o hmotnosti 0,8 - 2g, dlhé 15 - 30mm aširoké 8-12mm. Sú šťavnaté, slakokyslé, chuťou pripomínajúce čučoriedku. Významný je obsah pektínov, vitamínu C (30 - 65 mg %), antokyánových farbív a ďalších vitamínov zo skupiny B. Biologicky aktívne látky sa nachádzajú aj v iných častiach rastlín (listy, kvety). Majú tiež antiseptické vlastnosti, podporujú liečenie viacerých chorôb a zvyšujú celkovú odolnosť organizmu. Plody sú vhodné na výrobu ovocných štiav, kompótovanie a mrazenie. Listy kvetu a plody sa využívajú v ľudovom liečiteľstve. Môžeme ho zaradiť medzi ekologické ovocné druhy. Keďže nie je poškodzovaná chorobami a škodcami, nevyžaduje chemickú ochranu. Umožňuje nám to dopestovať zdravotne nezávadné plody s obsahom látok cenných pre ľudský organizmus.

 

Zobrazenie mriežky:

Atut zemolez kamčatský čučoriedka skorá

(0)
Objednávky (9)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Atut je veľmi skorý, dorastá do výšky 1,5m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stup..

9,00€

Blue Velvet zemolez kamčatský skorý

(0)
Objednávky (8)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Blue Velvet má kompaktný vzrast, dorastá do výšky 1,3m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mr..

12,00€

Czeljabinka zemolez kamčatský čučoriedka krik

(0)
Objednávky (6)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Czeljabinka je veľmi skorá odroda. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stupňov Celzi..

6,50€

Dlinnoplodna zemolez kamčatský mrazuodolný ker

(0)
Objednávky (9)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Dlinnoplodna je poloskorá odroda. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stupňov Celzia..

6,50€
Na dotaz

Duet zemolez kamčatský velkoplodý mrazuodolný

(0)
Objednávky (21)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Duet je veľmi skorá odroda s tmavomodrými plodmi. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 4..

Eisbar zemolez kamčatský čučoriedka skorá

(0)
Objednávky (4)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Eisbar patrí medzi novinky, je vysoko úrdoná. Veľmi skorá odroda s veľkými tmavomodrými plodmi. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Ker je kompaktný a h..

12,00€
Na dotaz

Fialka zemolez kamčatský skorá čučoriedka

(0)
Objednávky (15)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Fialka je stredne skorá odroda, V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba.  Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stupňov Celzia,..

Honey Bee zemolez kamčatský

(0)
Objednávky (0)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Blue Velvet má kompaktný vzrast, dorastá do výšky 1,3m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mr..

6,00€

Kalinka zemolez kamčatský čučoriedka ker

(0)
Objednávky (2)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Kalinka je novinka, je vysoko úrdoná odroda,má kompatkný vzrast. je stredne skorá odroda, V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba.  Listy sú sivozelené, ochl..

12,00€

Leningradský Velikán zemolez kamčatský ker

(0)
Objednávky (31)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Leningradský Velikán je novinka, je vysoko úroná odroda (2,5g z jedného kríka),má kompatkný vzrast, narastá do výšky 1-1,5m. Je stredne skorá odroda a obľ..

6,50€

Morena zemolez kamčatský skorý mrazuodolný

(0)
Objednávky (13)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Morena je novinka, je vysoko úroná odroda, má kompatkný vzrast, narastá do výšky 1,5m. Je stredne skorá odroda. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. List..

6,50€

Nymfa zemolez kamčatský skorý ker

(0)
Objednávky (4)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) Nymfa má bujný, guľatý vzrast, narastá do výšky 1,5m šírky 1,2m. Je stredne skorá odroda. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlp..

6,50€
Zobrazenie 1 až 12 z 15 (2 stránok)