Málo pestované ovocné druhy

Málo pestované ovocné druhy

Málo pestované ovocné druhy patria sem netradičné ovocie, ktoré majú svoju výnimočnú chuť a pochádzajú z celého sveta. Posledné roky sa zvyšuje ich obľuba, chuť si vypestovať niečo jedinečné v záhrade. Väčšina je odolní voči chorobám na Slovensku, čím ich pestovanie je nenáročné a možné pestovať bez chemického ošterenia.  

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:
Nie je skladom

Acco Granátové jablko

(0)
Objednávky (6)

Samoopelivá odroda granátového jablka Acco je pôvodom z ostrova Sokotra. Kvitne na mladóm dreve avšak plodí iba na staršiom 3-4 ročnom dreve. Plody dozrievajú koncom augusta a môžu dorastať až do 600g..

Alaja Krupnaja jarabina červeno-oranžová

(0)
Objednávky (0)

Jarabina Alaha Krupnaja má výbornú sladko-kyslú chuť bez horkastej chuti. Plody sú červeno-oranžové, veľké (2cm), strapce sú veľké (200-300g). Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom aug..

16,00 €

Amela amelanchier alnifolia muchovník Saskatoon berry kontajner C1,5L

(0)
Objednávky (3)

Amelanchier alnifolia Amela Muchovník jelšolistý Saskatoon berry je novinkou medzi odrodami muchovníkov. Umožňuje nám pohodlnejší zber, nakoľko rovnomerne dozrievajú plody v strapcoch. Plody z kríka a..

12,00 €

Amit arónia kríženec kontajner C2L

(0)
Objednávky (2)

Kríženec arónie melanocarpa a sladké jarabiny Rowan sorbus. Veľkoplodá odroda arónie. Dorastá do výšky 2 - 3 metre. Plody dozrievajú podľa stanovišťa od konca augusta do septembra, zo stromu neopadáva..

10,00 €

Aron aronia ker nenaročný kontajner C3

(0)
Objednávky (7)

Aronia melanocarpa Aron patrí medzi novinky. Je to listnatý a vzrastovo robustnejší krík, dorastá do 1,5 m výšky aj šírky. Veľké plody dozrievajú už od polovice augusta, chuť je sladkotrpká a je známa..

12,00 €

Aurora zemolez kamčatský lonicera kamtschatika kontajner C0,5L

(0)
Objednávky (15)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) má kompaktný vzrast, dorastá do výšky 1,3m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stup..

8,00 €

Bianco hloh stredomorský kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (0)

Crataegus azarolus Bianco, hloh stredomorský alebo stredomorská mišpula pri voľnom pestovaní vytvára vzhľadné stromy, ktoré môžu dorásť až do 8 metrov. Pri pestovaní v záhradách prináša bohatú úrodu. ..

36,00 €
Na sklade

Big Lifeberry goji

(0)
Objednávky (18)

Goji Lycium Barbarum Big Lifeberry má silnejší rast, väčšie plody a listy. Nedávano neznáme ovocie, za posledné roky získalo svoju slávu hlavne vďaka svojím liečivým účinkom. Má vysoký obsah vitamínov..

15,00 €
Nie je skladom

Big Red drieň jedlý veľkoplodý prostokorenný ker

(0)
Objednávky (32)

Drieň jedlý Cornus mas Big red je veľkoplodá, ktorá dozrieva v prvej polovici septembra. Plody sú tuhé, hruškového tvaru, sfarbené do tmavočervena s typickou drienkovou chuťou. (100g váži cca 432g) Vý..

Black Mission figovník veľkoplodá sladučká C1L

(0)
Objednávky (10)

Figovník Black Mission je jedna z najčastejšie pestovaných odrôd. Chuť je lahodná a veľmi sladká, štavnatá s typickou figovou chuťou. Plody sú atraktívne purpurovo čierne, hruškovito veľké až 70 g, ro..

18,00 €

Bornholm's Diamond Ficus carica figovník kontajner C2

(0)
Objednávky (8)

Spoľahlivo rastie a plodí aj v klimatických podmienkach strednej Európy. Jedná sa o vyšlachtenú odrodu z figovníka Brown Turkey. Odroda sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči vlhku. Táto vlastnosť je n..

13,00 €

Brigiotto Nero Ficus carica figovník kontajner C5

(0)
Objednávky (1)

Veľmi produktívna úroda s pravidelnou úrodou a silným rastom. Plody sú veľké, s červenohnedou až fialovo čiernou šupkou. Dužina je tmavo červená a veľmi sladká. Plody dozrievajú koncom augusta až zači..

36,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 204 (17 stránok)