Málo pestované ovocné druhy

Málo pestované ovocné druhy

Málo pestované ovocné druhy patria sem netradičné ovocie, ktoré majú svoju výnimočnú chuť a pochádzajú z celého sveta. Posledné roky sa zvyšuje ich obľuba, chuť si vypestovať niečo jedinečné v záhrade. Väčšina je odolní voči chorobám na Slovensku, čím ich pestovanie je nenáročné a možné pestovať bez chemického ošterenia.  

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:
Nie je skladom

Acco Granátové jablko

(0)
Objednávky (6)

Samoopelivá odroda granátového jablka Acco je pôvodom z ostrova Sokotra. Kvitne na mladóm dreve avšak plodí iba na staršiom 3-4 ročnom dreve. Plody dozrievajú koncom augusta a môžu dorastať až do 600g..

Alaja Krupnaja jarabina červeno-oranžová

(0)
Objednávky (0)

Jarabina Alaha Krupnaja má výbornú sladko-kyslú chuť bez horkastej chuti. Plody sú červeno-oranžové, veľké (2cm), strapce sú veľké (200-300g). Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva koncom aug..

15,00 €
očakávame august 2024

Amela amelanchier alnifolia muchovník Saskatoon berry kontajner p12cm / 40-60cm

(0)
Objednávky (5)

Amelanchier alnifolia Amela Muchovník jelšolistý Saskatoon berry je novinkou medzi odrodami muchovníkov. Umožňuje nám pohodlnejší zber, nakoľko rovnomerne dozrievajú plody v strapcoch. Plody z kríka a..

14,00 €

Amit arónia kríženec kontajner C2L

(0)
Objednávky (2)

Kríženec arónie melanocarpa a sladké jarabiny Rowan sorbus. Veľkoplodá odroda arónie. Dorastá do výšky 2 - 3 metre. Plody dozrievajú podľa stanovišťa od konca augusta do septembra, zo stromu neopadáva..

10,00 €

Atlas kiwi samec opeľovač kontajner C2L / 80-100cm

(0)
Objednávky (34)

Kiwi ( Actinia deliciosa) Atlas patrí medzi univerzálne opeľovače, samček, ktorý môže opeľovať až 5 samičiek. Má silný vzrast a dosahuje výšku až 9m. Úrodu samčie rastliny neprinášajú, iba kvety. Kvet..

17,00 €

Aurora zemolez kamčatský lonicera kamtschatika kontajner C0,5L

(0)
Objednávky (22)

Zemolez kamčatský (príp.ČUČORIEDKA KAMČATSKÁ) má kompaktný vzrast, dorastá do výšky 1,3m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Listy sú sivozelené, ochlpené. Vďaka svojmu pôvodu vydrží mráz - 45 stup..

9,00 €
Na sklade

Bianco hloh stredomorský kontajner C7,5L

(0)
Objednávky (0)

Crataegus azarolus Bianco, hloh stredomorský alebo stredomorská mišpula pri voľnom pestovaní vytvára vzhľadné stromy, ktoré môžu dorásť až do 8 metrov. Pri pestovaní v záhradách prináša bohatú úrodu. ..

Big Lifeberry goji

(0)
Objednávky (18)

Goji Lycium Barbarum Big Lifeberry má silnejší rast, väčšie plody a listy. Nedávano neznáme ovocie, za posledné roky získalo svoju slávu hlavne vďaka svojím liečivým účinkom. Má vysoký obsah vitamínov..

16,00 €
očakávame august 2024

Big Mao Mao hloh veľkoplodý podpník semenáč kontajner C5L kmienik

(0)
Objednávky (16)

Hloh Crataegus pinnatifida Big Mao Mao patrí medzi novinky, má veľké plody, nazýva sa aj čínska mišpula. Spája sa s vysokými liečivými účinkami, hlavne pre nízky tlak, srdce a proti prechladnutiu. Nie..

45,00 €
očakávame august 2024

Big Pearl kľukva močiarna brusnica

(0)
Objednávky (29)

Kľukva močiarna známa aj ako americká brusnica Big Pearl (Vaccinium macrocarpon) je veľmi úrodná odroda so stredne silným vzrastom. patrí jesenné plody s veľmi zdravými pomerne veľkými tmavo červenými..

7,50 €
Nie je skladom

Big Red drieň jedlý veľkoplodý prostokorenný ker

(0)
Objednávky (32)

Drieň jedlý Cornus mas Big red je veľkoplodá, ktorá dozrieva v prvej polovici septembra. Plody sú tuhé, hruškového tvaru, sfarbené do tmavočervena s typickou drienkovou chuťou. (100g váži cca 432g) Vý..

Brigiotto Nero Ficus carica figovník kontajner C5

(0)
Objednávky (1)

Veľmi produktívna úroda s pravidelnou úrodou a silným rastom. Plody sú veľké, s červenohnedou až fialovo čiernou šupkou. Dužina je tmavo červená a veľmi sladká. Plody dozrievajú koncom augusta až zači..

38,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 206 (18 stránok)