Polar Bear hydrangea paniculata hortenzia metlinatá obrovské súkvetia C3L

Polar Bear hydrangea paniculata hortenzia metlinatá obrovské súkvetia C3L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
16,00 €
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 230320240003
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Hydrangea paniculata Polar Bear je veľmi atraktívna odroda hortenzie metlinatej.. Tvorí veľké kvetenstvo žiarivo bielej farby s limetkovo zelenkavou špičkou. Kvety dosahujú 20-25cm dĺžky a až 15cm šírky a koncom leta naberajú iba slabučko ...

Popis produktu


Hydrangea paniculata Polar Bear je veľmi atraktívna odroda hortenzie metlinatej.. Tvorí veľké kvetenstvo žiarivo bielej farby s limetkovo zelenkavou špičkou. Kvety dosahujú 20-25cm dĺžky a až 15cm šírky a koncom leta naberajú iba slabučko ružový odtieň a kvitnú až do jesene. Krík rastie vzpriamene, husto a kompaktne do výšky okolo 1,5m. Tieto hortenzie sa najlepšie pestujú na plnom slnku, ale znášajú aj polotieň a tieň, kde vykvitajú neskôr. Nie sú príliš náročné na pôdny typ, ale v živnej, dobre priepustnej pôde budú nádherné. Veľmi dobre reaguje na hnojenie, ponúkne potom väčšie kvety a mohutnejší ker. Krík je dobré na jar pred rašením každoročne zrezať až o dve tretiny na pevnú kostru a rastlina sa odmení silnými stonkami s veľkými kvetmi. Kvitne na nových výhonkoch. Mrazuvzdorná do min. -34 ° C a vhodná aj do nádob.

Hydrangea paniculata alebo hortenzia metlinatá je druh hortenzie, ktorý má zelené, zubkovité listy a kvety sterilné, vzpriamené, kónického tvaru, ktoré kvitnú v polovici leta až do skorej jesene. 

Pri hortenziách je dôležité stanovište, odporúča sa polotieň a dobre chránené miesto pred silným vetrom. Treba brať do úvahy sfarbenie kvetu, tie ktoré majú výrazne sfarbenie, potrebujú viac slnka. Dávať pozor si treba hlavne na jarné slnko, ktoré prichádza po nočných mrazoch, môžete ker zabaliť do materiálu a tým chrániť pred silnými lúčmi. Pre hortenzie je veľmi dobrá vlhká pôda, s dobrými živinami. Priame slnko toleruje pri dobrej závlahe, pokiaľ Vám začnú hnednúť konce listov, treba premiestniť do polotieňa.

Kyslá pôda napomáha k lepšiemu rastu a sfarbeniu, rozlišujeme modré a ružové sfarbenie. Kyslá pôda pôsobí aj na sfarbenie kvetu, na modré sfarbenie kvetu sa využíva špeciálny substrát. Čím je pôda viac zásaditá, tým je farba bledšia, do ružova. Pri nedostatočnom prekyslení hortenzia môže zmeniť farbu z modrej na ružovú. Pôda je dobrá ľahká a priepustná. Kyslosť pôdy vyhovuje 4-6 ph. 

Rastlina je mrazuodolná, do - 10°C, cez zimu je dobré rastlinu zakryť materiálom, pokiaľ ju nie je možné premiestniť na chránené miesto. Je dobré polievanie aj počas zimy, aby koreň nevyschol. V období rastu a kvitnutia je závlaha nevyhnutná, aby hortenzia neukončila predčasne svoj rast.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Aromas stálerodiaca jahoda kontajner  P10cm
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Compacta marhuľa  samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán