Acer palmatum javor dlaňovitolistý

Acer palmatum javor dlaňovitolistý

Acer palmatum javor dlaňovitolistý je známy ako japonský javor, je to elegantný strom s krásnym sfarbením, hlavne na jeseň, kedy sa sfarbenie mení z červenej na fialovú, prechádza žltou a bronzovou, je to výborná edícia do každej záhradky. V ponuke je na výber z viacero odrôd opadavých a nízkych stromkov s pekným a pomalým vzrastom, vytvára kaskadovú formu vetví. Je to nenáročný strom na starostlivosť a na typ pôdy, dorastá do rôznych výšiek, od 3 m až do 7 m. Taktiež má trpasličie odrody, ktoré sú výborné do malých záhradiek, neprekračujú od 1.2 do 4.5 m. Pôda je vhodná dobre odvodnená, ílovitá, piesočnatá a hlinitá, miernu kyslosť znesie tiež. Je vhodná na slnečnú pozíciu a polotieň. Odrody Acer palmatum majú vzpriamený vzrast, a acer palmatum dissectum opadavý vzrast. 

Jeho známe okridlné plody sa vytvárajú na jeseň a na jar má drobné kvietky. Výborný na výsadbu do záhrad ako dekorácia osamote, dobre je nechať jej priestor na korunu. Je výborne mrazudolná. 

Zobrazenie mriežky:

Beni-maiko acer palmatum javor dlaňovitolistý C5L/ 40-50

(0)
Objednávky (3)

Beni-maiko acer palmatum javor dlaňovitolistý mení sfarbenie na jar je lístie žiarivé tmavo červené a na leto tmavo zelené so červeným okrajom. Je to zakrslá odroda a dorastá iba do 1.5 m. Výborný na ..

48,00 €

Bloodgood acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 50-60

(0)
Objednávky (6)

Bloodgood acer palmatum javor dlaňovitolistý je podobný odrode "Atropurpureum", je to krásny hustý fialový stromček, patrí medzi najlepšie fialové odrody, vďaka svojmu . Na jar sa tvoria drobné fialov..

30,00 €

Fireglow acer palmatum javor dlaňovitolistý C7,5L/ 40-50cm

(0)
Objednávky (2)

Fireglow acer palmatum javor dlaňovitolistý má zdravý vzrast, sýte červeno fialové sfarbenie lístia na jeseň, a hustú korunu. Dorastá do 4 m. Jeho lístie na začiatku má červené sfarbenie, prechádza ze..

44,00 €

Shaina acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30- 40cm

(0)
Objednávky (1)

Shaina acer palmatum javor dlaňovitolistý patrí medzi tmavé odrody, počas leta je sfarbenie červené a zintenzívňuje sa na jeseň. Má pekný vzpriamený a hustý vzrast, dorastá do 3 m.  Acer palmatum j..

30,00 €

Shaina acer palmatum javor dlaňovitolistý C4L / 50-60cm

(0)
Objednávky (19)

Shaina acer palmatum javor dlaňovitolistý patrí medzi tmavé odrody, počas leta je sfarbenie červené a zintenzívňuje sa na jeseň. Má pekný vzpriamený a hustý vzrast, dorastá do 3 m.  Acer palmatum j..

40,00 €
Na dotaz

Beni-shichi-henge acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 40-60

(0)
Objednávky (4)

Beni-shichi-henge acer palmatum javor dlaňovitolistý je to zakrslá odroda so zaujímavým zafarbením lístia. Sú zelené s ružovými až oranžovými fľakmi.  Dorastá do 2 m výšky a 1.5 m šírky, výborný na te..

Na sklade

Burgundy Lace acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Burgundy Lace acer palmatum javor dlaňovitolistý tvorí sa v tvare vázy, pekne sa rozrastá do strán. Má krásne lesklé, tmavo fialové listy, tie na jeseň ešte farbu zintenzívňujú. Ker dorastá do 4 m. ..

Na dotaz

Butterfly acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 40-60

(0)
Objednávky (0)

Butterfly acer palmatum javor dlaňovitolistý je známy pre svoje listy, ktoré sú jemne zubkovité, malé, po okrajoch, tmavo zelené lemované krémovo bielou až ružovou. Dorastá do 4 m výšky a 1.5 m šírky...

Na dotaz

Chitoseyama acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Chitoseyama acer palmatum javor dlaňovitolistý je pomalý rastúci, stredne vysoký ker s fialovo červeným zafarbením. Jeho lístie je pomerne užšie než ostatné odrody, na jar kvitnú dorbné fialové kvietk..

Na dotaz

Crimson Queen acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (1)

Crimson Queen acer palmatum javor dlaňovitolistý je veľmi pekná, zakrslá odroda, s tmavo fialovým zafarbením a ovisnutými vetvami. Na jar sa tvoria drobné fialové kvietky, po ktorých nasledujú fialové..

Na dotaz

Dissectum acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (0)

Dissectum acer palmatum javor dlaňovitolistý je pekný, zakrslý ker so svetlo zeleným zafarbením lístia, ktoré sa na jeseň sfarbuje do žlto oranžovo červenej. Ker dorastá do 2 m výšky a 2.5 m šírky. Na..

Na dotaz

Emerald Lace acer palmatum javor dlaňovitolistý C3L/ 30-40

(0)
Objednávky (1)

Emerald Lace acer palmatum javor dlaňovitolistý je rýchlo rastúci, nízky ker s pekným smaragdovo zeleným sfarbením. Na jeseň sa mení na tmavo červenú. Vďaka svojmu kompaktnému vzrastu, je výborný na p..

Zobrazenie 1 až 12 z 26 (3 stránok)