Slivky ovocné stromy

Slivky ovocné stromy

Slivky sú dlhobo obľúbené slovenské ovocie s pretiahnutými, tmavofialovými plodami, redšou dužinou a veľmi lahodnou chuťou. Patrí do skupiny Prunus medzi ringloty a mriabelky.

Nové odrody, ktoré pochádzajú z Nemecka sú odolné až rezistentné voči šárke. 

Poloha je dôležitá aby bola chránená, teplá a s dostatočnou vlhkosťou. Pôda by mala byť hlinitá, hlinito-piesočnatá alebo priepustná ílová so živinami. Najlepšie slivkám vyhovuje nadmorská výška do - s priemernou ročnou teplotou 7-8°C. Strom sa vysádza pošas jesene, kocnom októbra až začiatkom novembra. Dôležitá je ochrana stromku voči šárke, ktorá spôsobuje nekvalitnosť plodov, ich predčasné dozrievanie a opadanie. Ďalšia ochrana je potrebná voči voškám. Choré stromy sa likvidujú.

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Duranzia slivka neskorá odolná

(0)
Objednávky (119)

Slivka Duranzia má pravidelnú veľmi dobrú rodivosť, je mrazuodolná, tzn. že jej kvety nepoškodzuje mráz. Má stredne veľké plody, so zaobleným vrchom, guľatého tvaru. Sú sfarbené do modra až tmavomodra..

13,00 €
Nie je skladom

Globus marhuľo-slivka hybrid kontajnerovaná C4L

(0)
Objednávky (6)

Hybrid ruskej slivky a marhule. Veľmi cenný pre vynikajúcu chuť, vysokú mrazuvzdornosť a veľmi dobrú odolnosť voči hubovým chorobám. Kvitne stredne skoro, odroda je cudzoopelivá, rozkvitnuté kvety ..

Kometa ruská slivka

(0)
Objednávky (6)

Komplexný medzidruhový hybrid myrobalánu (Prunus cerasifera), japonskej slivky (Prunus salicina), ussurijskej slivky (Prunus ussuriensis) a čínskej slivky (Prunus simonii). Veľmi cenná pre svoju prisp..

13,00 €
Na dotaz

Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L

(0)
Objednávky (9)

Zibarte je podobná mirabelke žltá až modrá divoká slivka, ktorá už stovky rokov rastie v Bavorsku v Čiernom lese a skoro upadla do zabudnutia. Prvé zmienky siahajú až k rokom 1000 nášho letopočtu. Je ..

Nie je skladom

Angeleno slivka japonská neskorá prostokorenná

(0)
Objednávky (0)

Slivka Angeleno patrí medzi japonské odrody, ktoré rodia veľmi neskoro, v polovici septembra. Jej plody sú veľké, guľaté sfarbené do modro-fialova až čierna. Má pevnú dužinu, chrumkavú pri uhriznutí, ..

Nie je skladom

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec

(0)
Objednávky (20)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

Nie je skladom

Aprisali slivka marhula križenec kontajnerovaná C3

(0)
Objednávky (7)

Aprisali je novinka, kríženec marhule x slivky. Je to kvalitná odroda, vysoko odolná a vhodná aj do vyšších oblastí. Je samoopelivá, do plodnosti nastupuje už druhy rok. Má veľké karminovo-červené plo..

Nie je skladom

Azura slivka tolerantná voči šárke

(0)
Objednávky (4)

Slivka Azura má veľmi dobré, aromaticé plody s vysokou sladkosťou. Plody sú sfarbené do tmavomodra. Odroda je čiastočne samoopelivá a dozrieva v polovici augusta, je tolerantná voči šárke. ..

Nie je skladom

Bellamira mirabelka neskoršia

(0)
Objednávky (15)

Bellamira je veľkoplodá (18g) mirabelka, úrodnosť má vysokú a plody po dozretí nepadajú. Zlatožlté ovocie s červeným líčkom má výbornú, šťavnatú dužinu s veľmi dobrou, sladkou chuťou. Patrí k neskorší..

Nie je skladom

Čačanská lepotica slivka skorá

(0)
Objednávky (56)

Slivka Čačanská lepotica je nenáročná, skorá odroda, má tmavomodré veľké atraktívne plody. Dužina plodov je zelenožltá, pevná, v období plnej zrelosti veľmi chutná, šťavnatá a navinulo sladká. Plody s..

Nie je skladom

Čačanská najbolja slivka

(0)
Objednávky (30)

Slivka Čačanská najbolja má tmavomodré, veľmi veľké (35-40g) oválne plody, dužina je žltozelená, pevná, šťavnatá, dobre oddelitelná od kôstky, vysoká a pravidelná rodivosť. Čačanská najbolja zreje kon..

Nie je skladom

Colora slivka skorá samoopelivá

(0)
Objednávky (1)

Slivka Colora je krásne sfarbená viacerými farbami, preto sa volá aj colora. Z polovice je sfarbená do zlatožlta a z druhej červena až tmavo-fialova. Dozrieva v polovici júla. Je to samoopelivá odroda..

Zobrazenie 1 až 12 z 54 (5 stránok)