Slivky ovocné stromy

Slivky ovocné stromy

Slivky sú dlhobo obľúbené slovenské ovocie s pretiahnutými, tmavofialovými plodami, redšou dužinou a veľmi lahodnou chuťou. Patrí do skupiny Prunus medzi ringloty a mriabelky.

Nové odrody, ktoré pochádzajú z Nemecka sú odolné až rezistentné voči šárke. 

Poloha je dôležitá aby bola chránená, teplá a s dostatočnou vlhkosťou. Pôda by mala byť hlinitá, hlinito-piesočnatá alebo priepustná ílová so živinami. Najlepšie slivkám vyhovuje nadmorská výška do - s priemernou ročnou teplotou 7-8°C. Strom sa vysádza pošas jesene, kocnom októbra až začiatkom novembra. Dôležitá je ochrana stromku voči šárke, ktorá spôsobuje nekvalitnosť plodov, ich predčasné dozrievanie a opadanie. Ďalšia ochrana je potrebná voči voškám. Choré stromy sa likvidujú.

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Angeleno slivka japonská neskorá prostokorenná podpník myrobalán

(0)
Objednávky (6)

Slivka Angeleno patrí medzi japonské odrody, ktoré rodia veľmi neskoro, v polovici septembra. Jej plody sú veľké, guľaté sfarbené do modro-fialova až čierna. Má pevnú dužinu, chrumkavú pri uhriznutí, ..

13,00 €

Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (15)

Aprimira je kríženec marhule Orangered a mirabelky von Herrenhausen. Má pevnú dužinu oranžovo žltej farby s typickou marhuľovou arómou. Chuť je korenistá, aromatická, sladká. Jadro plodu je malé a bez..

17,00 €

Aprisali slivka marhula križenec podpník myrobalán prostokorenný

(0)
Objednávky (27)

Aprisali je novinka, kríženec marhule x slivky. Je to kvalitná odroda, vysoko odolná a vhodná aj do vyšších oblastí. Je samoopelivá, do plodnosti nastupuje už druhy rok. Má veľké karminovo-červené plo..

18,00 €

Black Sun slivka japonská prostokorenná myrobalán 29C

(0)
Objednávky (1)

Japonská slivka Black sun je cudzoopelivá veľkoplodá odroda. Vyžaduje prebierku plodov. Plody sa zbierajú koncom júla. Šupka je tmavo fialová so žltou dužiou. Dužina je sladká, veľmi dobrá, výrazne ar..

14,00 €

Bystrická slivka neskorá prostokorenná Myrobalán 29C

(0)
Objednávky (5)

Bystrická dozrieva v druhej polovici septembra. Plody sú menšie až stredne veľké. Šupka je hladká, pevná, fialovej až červenomodrej farby. Dužina má žlté sfarbenie, veľmi dobré chuťové vlastnosti, je ..

14,00 €

Čačanská lepotica slivka skorá

(0)
Objednávky (71)

Slivka Čačanská lepotica je nenáročná, skorá odroda, má tmavomodré veľké atraktívne plody. Dužina plodov je zelenožltá, pevná, v období plnej zrelosti veľmi chutná, šťavnatá a navinulo sladká. Plody s..

12,00 €

Čačanská najbolja slivka prostokorenná Myrobalán 29C

(0)
Objednávky (32)

Slivka Čačanská najbolja má tmavomodré, veľmi veľké (35-40g) oválne plody, dužina je žltozelená, pevná, šťavnatá, dobre oddelitelná od kôstky, vysoká a pravidelná rodivosť. Čačanská najbolja zreje kon..

13,00 €

Čačanská Rana slivka čiastočne samoopelivá veľmi skorá prostokorenná Myrobalán

(0)
Objednávky (0)

Slivka Čačanská Rana je nenáročná, skorá odroda, má tmavomodré veľké atraktívne plody. Dužina plodov je zelenožltá, pevná, veľmi chutná a šťavnatá. Plody sliviek tejto odrody sú dobre oddelitelné od k..

12,00 €

Čačanská Rodna slivka samoopelivá skorá prostokorenná podpník Myrobalán

(0)
Objednávky (2)

Slivka Čačanská Rodna je nenáročná, skorá odroda, má tmavomodré veľké atraktívne plody. Dužina plodov je zelenožltá, pevná, veľmi chutná a šťavnatá. Plody sliviek tejto odrody sú dobre oddelitelné od ..

12,00 €

California slivka skorá kontajner C7,5

(0)
Objednávky (0)

Odroda slivky pôvodom z Ameriky so stredne rýchlim rastom. Plody majú svetlo modré sfarbenie s fialovými fľakmi. Dozrievajú v prvej polovici augusta a môžu dorastať až do 50g..

26,00 €

Domáca veľkoplodá slivka neskorá podpník St. Julien prostokorenná

(0)
Objednávky (2)

Slivka Domáca veľkoplodá je známa svojími kvalitnými plodmi, typická slivková chuť, obľúbená stolová slivka. Plody sú veľké, sýtomodré, dužina je aromatická, sfarbená do žlta, chuť je sladká s jemnou ..

13,00 €

Duranzia slivka neskorá odolná podpník myrobalán prostokorenná

(0)
Objednávky (156)

Slivka Duranzia má pravidelnú veľmi dobrú rodivosť, je mrazuodolná, tzn. že jej kvety nepoškodzuje mráz. Má stredne veľké plody, so zaobleným vrchom, guľatého tvaru. Sú sfarbené do modra až tmavomodra..

13,00 €
Zobrazenie 1 až 12 z 61 (6 stránok)