Broskyne odrody stromy

Broskyne odrody stromy

Broskyne v nedávnych časoch dosť odrádzali na pestovanie záhradkárov, hlavne veľká náročniosť na ošetrovanie proti kučeravosti listov. Už sa zdá, že sa blýska na lepšie časy príchodom novýc odrôd odolných a až skoro rezistentných na túto nepríjemnú chorobu. Ponúkame ich na predaj už v dosť širokom sortimente.

Aj čo sa týka nových podpníkov, sú oveľa odolnejšie ako tie staré, Či už je to GF 677, Adesoto, St.Julien a iné. Tvarovanie všetkých odrôd broskýň na akomkoľvek podpníku je skoro rovnaké.

Prostokorenné stromky a výpestky baloch predávame neskoro na jeseň (aj keď podľa niektorých je to výhodnejšie na jar, ale keďže prakticky všetky školky vyorávajú na jeseň, z nášho pohľadu je jeseň tiež vhodná) a na jar. Výpestky vysadené v kvetináčoch (kontajnerované) predávame počas celej sezóny.

Zobrazenie mriežky:

Jayhaven broskyňa rezistentná podpnik adesoto prostokorenná

(0)
Objednávky (10)

Broskyňa Jayhaven je žltomäsá odroda broskyne, ktorá sa v odrodových skúškach vo Viedni ukázala ako najhodnotnejšia odroda. Plody má sfarbené do červena. Zreje 1 týždeň po odrode Redhaven, ktorej sa v..

25,00€

Albatros broskyňa podpník mandľa prostokorenná

(0)
Objednávky (8)

Odroda broskyne Albatros má zeleno bielu dužinu sladkastej chuti,dozrieva stredne skoro až skoro. Plod je guľovitý, farba šupky je svetlozelená s karmínovočerveným líčkom. Chuť je veľmi dobre aromatic..

10,00€
Na dotaz

Amsden broskyňa letná samoopelivá

(0)
Objednávky (0)

Letná broskyňa Amsden má chutné , stredne veľké plody , ktoré majú pomerne pikantnú chuť. Dužina je bielo-žltá, šťavnatá so sladkou chuťou a jemne korenistou. Dozrievajú v období júla až augusta .Nara..

Avalon Pride broskyňa podpník adesoto prostokorenná

(0)
Objednávky (12)

Avalon Pride je nová odroda broskyne z USA, ktorá má vysokú rezistenciu voči kučeravosti listov broskýň. Dozrieva skoršie, asi koncom júla, ale záleží tiež na stanovišti. Stredne veľké až veľké plody ..

22,00€
Na dotaz

Baby Gold broskyňa neskorá

(0)
Objednávky (0)

Odroda broskyne Baby Gold je neskorá letná, má stredne veľké až veľké plody, sfarbené do červena. Je vhodná aj do menej výživnej pôdy, odolná odroda. Jej plody dozrievajú v strede augusta.  Plody má s..

Benedicte broskyňa neskorá rezistentná

(0)
Objednávky (13)

Broskyňa Benedicte je odolná voči kučeravosti listov (pár lístkov čo ju napadne stačí odtrhnúť) , má bujný vzrast, je vysoko úrodná, samoopelivá. Zreje koncom augusta až začiatkom septembra, plody sú ..

20,00€
Na dotaz

Burbank July Elberta broskyňa letná

(0)
Objednávky (0)

Odroda broskyne Burbank July Elberta má žlto oranžové guľové plody prekryté karmínovo červeným líčkom, sú stredne veľké až veľké. Dužina plodov je žlto oranžová, šťavnatá, chutná, aromatická a sladká ..

Cresthaven broskyňa neskorá podpník mandľa prostokorenná

(0)
Objednávky (6)

Odroda broskyne Cresthaven má žiarivo červené líčko, stredné až veľké plody. Dužina je žltá, sladká, aromatická, lahodná, dobre oddeliteľná od kôstky. Zreje začiatkom septembra, úroda je vysoká a prav..

10,00€
Na dotaz

Cumberland broskyňa neskorá odolnejšia

(0)
Objednávky (0)

Broskyňa Cumberland je nová odroda, ktorá je vhodná aj do okrajových a vyšších oblastí. Odroda má veľké plody sfarbené do žlto-oranžova s červenými líčkami. Dužina plodov je sladká, aromatická a šťavn..

Na dotaz

Dixired broskyňa samoopelivá

(0)
Objednávky (0)

Odroda broskyne Dixired má stredne veľké plody, svetlej farby s červeným zafarbením vrchom. Chuť je sladká a veľmi osviežujúca.  Dužina je žltá, slabo oddeliteľná od kôstky, dozrieva v polovici júla a..

Fairhaven broskyňa samoopelivá podpník mandľa prostokorenná

(0)
Objednávky (3)

Broskyňa Farihaven nenáročná samoopelivá stredne skorá odroda s veľkými plodmi, ktorej prednosťou je úrodnosť a odolnosť voči nízkym teplotám...

10,00€
Na dotaz

Favorita Morettini broskyňa červená podpník rubira prostokorenná

(0)
Objednávky (0)

Broskyňa Favorita Morettini má atraktívne stredne veľké až veľké plody, guľatého tvaru, sfarbené do žlta s tmavo červeným líčkom. Dužina plodu je žltá až oranžová, chuť jemne sladká, veľmi aromatická,..

Zobrazenie 1 až 12 z 37 (4 stránok)